Keliavimo sąlygos ir informacija

Lietuvos piliečiams keliaujant iš Lietuvos ir grįžtant į Lietuva

country
country

Keliavimo informacija pagal šalį:

Vokietija: keliavimo sąlygos (trumpai)

Reikalavimai prieš vykstant:

Nuo 2022-03-03 iš Lietuvos į Vokietiją bet kokia transporto priemone atvykstantys keliautojai (12 metų ir vyresni) privalo du savimi turėti ir LR/VFR pasienio bei kitoms tarnyboms pateikti:

  • COVID-19 testo (PGR testo, atlikto ne anksčiau kaip prieš 48 val. iki atvykimo į Vokietiją, arba greitojo antigenų testo, atlikto ne anksčiau kaip prieš 48 val. iki atvykimo į Vokietiją) neigiamą rezultatą;

Arba

  • Dokumentą, patvirtinantį, kad asmuo yra persirgęs COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis SARS-CoV-2 PGR tyrimo testo teigiamu rezultatu ir nuo teigiamo tyrimo rezultato iki atvykimo į VFR praėjo ne mažiau kaip 28 d. ir ne daugiau kaip 90 dienų;

Arba

  • Dokumentą, patvirtinantį, kad asmens skiepijimas viena iš VFR Paul-Ehrlich instituto sąraše nurodytų COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinų pagal skiepijimo schemą yra baigtas ir kad nuo paskutinio skiepo iki atvykimo į VFR yra praėję ne mažiau kaip 14 dienų.

Aukščiau nurodyti dokumentai (COVID-19 testo rezultatas, asmens persirgimą ar vakcinaciją patvirtinantys dokumentai) turi būti išduoti viena iš šių kalbų: vokiečių k., anglų k., prancūzų k., italų k., ispanų k., skaitmeniniu arba popieriniu formatu (pvz. ES skiepų skaitmeninis pažymėjimas arba PSO skiepų pasas). Nufotografuoti dokumentai nėra vertinami kaip tinkami.    

SVARBU:

  • Asmenys, pasiskiepiję 1 Janssen vakcinos skiepu, nuo 2022-01-15 VFR nėra laikomi užbaigę pilną vakcinacijos schemą. Pilnai pasiskiepiję Janssen vakcina VFR bus laikomi asmenys, pasiskiepiję 2 Jannsen vakcinos skiepais.
  • Nuo 2022-02-01 ES skaitmeninis skiepų pažymėjimas VFR galioja 9 mėn. (270 dienų) nuo antrojo skiepo, užbaigusio pilną asmens skiepijimo schemą, dienos.

NAUJAUSIĄ INFORMACIJĄ RASITE ČIA arba ČIA  paspaudus ant "Passport, Visa & Health regulations" ir suvedus duomenis.

Saviizoliacija nuvykus:

 

 

Grįžimo į Lietuvą sąlygos:

Informacija atnaujinta 2022.04.26 15:16

Vykstant į Vokietiją rekomenduojame pasidaryti Medicininių išlaidų ir kelionės nutraukimo draudimą galiojantį Pandemijos situacijoje.
Informacija apie Šiaulių banko kreditinės kortelės draudimą
BTA draudimas pandemijos laikotarpiu

TOP šalių keliavimo salygos: