Kelionės į Nepalą

Kokias kainas pateikiame?

Kelionių pagal Jūsų kriterijus neradome - žemiau rasite keliones atitinkančias panašius kriterijus

Kelionės į Nepalą

Aukščiausių pasaulio kalnų karalystė Nepalas užburs dar nenusileidus lėktuvui. Kelionės į Nepalą metu išvysite virš debesų iškilusias didingas Himalajų viršūnes, kurios jus lydės visur, nesvarbu, kurioje šalies vietoje bebūtumėte. Poilsis Nepale – tai prisilietimas prie vienų seniausių pasaulyje hinduizmo ir budizmo tradicijų, kurios įsišaknijusios ne tik vietinių gyventojų kasdienybėje, bet ir palikusios gilius pėdsakus vaizdinguose Nepalo slėniuose. Šalia sraunių upių ir šaltinių išvysite ne vieną akmeninę šventyklą, o ant uolų išraižytos mantrų eilutės stebins pakilus ir į kelių kilometrų aukštį. Kelionės į Nepalą metu kalnų grožį sustiprins ne vienas saldžios juodosios arbatos puodelis, bei paprasti, tačiau po ilgų žygių labai gardūs, nepalietiški valgiai.

Atostogos Nepale rekomenduojamos rudenį ir pavasarį. Pavasaris Nepale tęsiasi kovo–gegužės mėnesiais, kuomet temperatūra svyruoja tarp 16–23℃ ir pradeda žydėti ryškiaspalviai rododendrai. Vasarą karšta ir ateina liūčių sezonas, kuris tęsiasi maždaug nuo birželio pabaigos iki rugpjūčio galo. Tuomet galima leistis į ilgesnius aukštų kalnų žygius. Rudenį vyrauja maloni 15–24℃ temperatūra ir švenčiami didžiausi šalies festivaliai. Žiemos Nepale gana atšiaurios, nuo gruodžio iki vasario temperatūra neretai nukrenta žemiau 9℃.

Kelionės į Nepalą metu rekomenduojamos aplankyti vietos:

  • Durbaro skveras – tai tikras nevarų architektūros lobynas, kuriame anksčiau buvo karūnuojami Katmandu slėnio valdovai. Be to, aplinkui įsikūrusios ir puikios rankdarbių bei antikvarinių dirbinių krautuvėlės.
  • Tamelis – turistinis Katmandu rajonas, kuriame gausu vilnos rūbų, pusbrangių akmenėlių, arbatos, budistinių tankų ir rankų darbo kalendorių prekyviečių, jaukių vietų papietauti, atsigerti sūrios tibetietiškos arbatos ar tiesiog stebėti spalvingą gatvės šurmulį.
  • Čisapanis – nedidelė kalnų gyvenvietė, kurioje atsiveria nuostabūs aukštumų vaizdai.
  • Nagarkotas – tankių miškų apsupta gyvenvietė, esanti daugiau nei 2 km aukštyje. Saulėtekio metu joje puikiai matomos Everesto ir kitų Himalajų kalnų viršūnės, bei vaizdingas Katmandu slėnis.
  • Pašupatinatas – tai vienas svarbiausių hinduistinių šalies centrų. Pašupatinato šventykla ir ją supantis kompleksas įsikūrę šalies sostinėje Katmandu, šalia Bagmatės upės. Dievui Šivai skirto festivalio metu čia susirenka daugiau nei milijonas piligrimų.
  • Mustango slėnis – kalnų slėnis Aukštuosiuose Himalajuose, einantis palei Tibeto sieną. Geriausia transporto priemonė čia, kaip ir senovėje, yra arkliai. Anksčiau Mustango slėnyje buvo kasama druska. Šiame slėnyje yra svarbi tiek budistams, tiek hinduistams vieta – Muktinatas.

Poilsinės kelionės į Nepalą metu kviečiame apsilankyti Katmandu esančiame Durbaro skvere, spalvingame Tamelio rajone, bei piligrimų pamėgtame Pašupatinate, pasigrožėti atokiau plytinčiu Mustango slėniu, bei Čisapanio ir Nagarkoto kalnų gyvenvietėmis.

Atsiųskite užklausą „Kelionių akademijai“ ir mes Jums pateiksime geriausius kelionės į Nepalą pasiūlymus.

UP