Keliavimo sąlygos ir informacija

Lietuvos piliečiams keliaujant iš Lietuvos ir grįžtant į Lietuva

country
country

Keliavimo informacija pagal šalį:

Turkija: keliavimo sąlygos (trumpai)

Reikalavimai prieš vykstant:

Vykstant iš Lietuvos testo nereikia: vaikams iki 12 metų., persirgusiems COVID-19 (ir galintiems pateikti tai įrodančius dokumentus) ir pilnai paskiepytiems (kai nuo antrojo skiepo praėjo ne mažiau 14 d.) keliautojams.  Tinka ES skiepų sertifikatas iš https://esveikata.lt „Vaccination Certificate“ anglų kalba. Detalią informaciją dėl reikalingų dokumentų rasite čia.

Visi kiti keliautojai  (nuo 12 metų) privalo pateikti neigiamą greitąjį antigenų testą (RAT), atliktą per paskutines 48 val. prieš skrydį arba PGR testą,  atliktą per paskutines 72 val prieš skrydį.

Keliautojai, atvykstantys į Turkiją per paskutines 72 val. iki skrydžio, privalo užpildyti atvykimo forma. Užpildžius anketą ir susiformavus HES (Hayat Eve Sigar) kodui, dokumentą reikia atsisiųsti, atsispausdinti ir pateikti oro uoste arba atvykus į šalį. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos anketoje pateikimą. Video instrukcija lietuvių kalba kaip pildyti atvykimo formą.

Asmenims, kurie persirgo COVID-19 liga, ir turi vieną vakcinos dozę (kai pilną vakcinacijos schemą sudaro 2 dozės), testavimosi išimtis negalioja.

Naujausią Oficialią Turkijos vyriausybės informaciją anglų kalba rasite čia 

Taip pat informaciją galite patikrinti ČIA  paspaudus ant "Passport, Visa & Health regulations" ir suvedus duomenis.

Saviizoliacija nuvykus:

Saviizoliacija netaikoma.

Atvykus į Turkijos oro uostą, atsitiktinai parinktiems keliautojams, gali būti atliekamas PGR testas. Po testo atlikimo keliautojai gali vykti į savo viešbučius. Gavus teigiamą testo rezultatą, keliautojai izoliuojami viešbučio kambaryje arba, prireikus, ligoninėje.

Grįžimo į Lietuvą sąlygos:

Privaloma užpildyti NVSC anketą

Covid tyrimas ir saviizoliacija netaikomi: vaikams iki 12 metų, paskiepytiems nuo COVID-19 pagal pilną skiepijimo schemą ir po paskutinės vakcinos dozės suleidimo yra praėję ne mažiau kaip 14 dienų (daugiau informacijos ) ir COVID-19 persirgusiems žmonėms. Daugiau apie izoliavimosi išimtis

Visiems kitiems privalomas tyrimas dėl COVID-19 ir 7 dienų izoliacija.

Grįžtant iš raudonosios ir pilkosios zonos valstybių ne vėliau kaip trečią dieną po atvykimo į  Lietuvą rekomenduojama atlikti PGR tyrimą (savo lėšomis). Rekomendacija netaikoma asmenims, kurie persirgo COVID-19 liga ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu ne anksčiau kaip prieš 90 dienų iki atvykimo į Lietuvą.

 

Naujausią Lietuvos Vyriausybės informaciją grįžtantiems į Lietuvą rasite čia

Informacija atnaujinta 2022.01.17 15:26

Vykstant į Turkiją rekomenduojame pasidaryti Medicininių išlaidų ir kelionės nutraukimo draudimą galiojantį Pandemijos situacijoje.
Informacija apie Šiaulių banko kreditinės kortelės draudimą
BTA draudimas pandemijos laikotarpiu

TOP šalių keliavimo salygos: