Kelionės į Mongoliją

Kokias kainas pateikiame?

Pažintinės kelionės į Mongoliją

Pažintis su Mongolija ir žvejybos ypatumai

Datos ir trukmė
2020-05-04 (14 d.) Garantuotas išvykimas
2020-05-11 (14 d.) Garantuotas išvykimas
2020-05-18 (14 d.) Garantuotas išvykimas
visos datos

Mongolija: stepių ir klajoklių šalis

Datos ir trukmė
2020-05-04 (12 d.) Garantuotas išvykimas
2020-05-11 (12 d.) Garantuotas išvykimas
2020-05-18 (12 d.) Garantuotas išvykimas
visos datos

Šiaurinė ir pietinė Mongolija

Datos ir trukmė
2020-05-02 (15 d.) Garantuotas išvykimas
2020-05-09 (15 d.) Garantuotas išvykimas
2020-05-16 (15 d.) Garantuotas išvykimas
visos datos

Kelionės į Mongoliją

Mongolija – viena rečiausiai apgyvendintų pasaulio šalių, kurioje išsaugotas kasdienis žmogaus ir gamtos ryšys. Kelionės į Mongoliją metu stebins, rodos, neturintys pabaigos kalnai, uolėti dykumos plotai ir slėniai, slepiantys daugybę klajoklių genčių pėdsakų. Garsiojo Čingischano imperija, užvaldžiusi milžiniškus Azijos plotus, šiandien yra svetinga klajoklišką gyvenimo būdą išlaikiusių gyventojų šalis. Kelionės į Mongoliją metu ne vieną naktį praleisite jurtose, iš arti išvysite artimą mongolų ryšį su žirgais ir medžiokliniais paukščiais, bei galėsite paragauti tradiciniu būdu paruoštos avienos ir kitų vietinių patiekalų. Poilsis Mongolijoje – tai prisilietimas prie galingojo Čingischano karžygių dvasios, iki šiol juntamos atšiauriose gamtos vietose puikiai prisitaikiusių vietinių gyventojų būde.

Atostogos Mongolijoje rekomenduojamos vasaros metu, birželio–rugpjūčio mėnesiais. Šiuo metų laikotarpiu dienos pakankamai šiltos, tačiau reikėtų pasirūpinti šiltesniais rūbais vakarui ir nakčiai.

Kelionės į Mongoliją metu rekomenduojamos aplankyti vietos:

  • Gobio dykuma, įeinanti ne tik į Mongolijos, bet ir į Kinijos teritoriją, yra antroji pagal dydį Azijoje. Per šią dykumą ėjo šilko kelio karavanai. Šiaurinėje Gobio dykumos dalyje plyti vaizdingos granito uolos, savo grožiu prilyginamos Didžiajam Amerikos kanjonui. Taip pat verta apsilankyti Erelių slėnyje, išvysti Liepsnojančias uolas, apžiūrėti Ongi vienuolyno griuvėsius.
  • Orchono krioklys, plūstantis į ilgiausią Mongolijoje Orchono upę (1124 km). Upės tarpeklį puošia aukšti pušų medžiai, o visas Orchono upės slėnis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
  • Šanchas – istorinis vienuolynas, įkurtas 17 a., sekantis tibetietiškojo budizmo tradicija. 20 a. pr. šiame vienuolyne gyveno net 1,5 tūkst. vienuolių, o patį kompleksą sudarė apie 20 pastatų. Vėliau Šancho vienuolynas buvo nuniokotas, tačiau pavyko apsaugoti daugelį relikvijų.
  • Karakorumas – buvusi Mongolų imperijos sostinė, įkurta vienoje iš šilko kelio kryžkelių. Šio istorinio miesto griuvėsiai plyti šalia dabartinio Charchorino miesto. Netoliese stovi Erdene Dzū budistinis vienuolynas, manoma, seniausias visoje šalyje.

Poilsinės kelionės į Mongoliją metu kviečiame apsigyventi Gobio dykumos stovyklose, pasigrožėti Orchono kriokliu, apsilankyti istoriniame Šancho vienuolyne, bei buvusioje imperijos sostinėje Karakorume.

Atsiųskite užklausą „Kelionių akademijai“ ir mes Jums pateiksime geriausius kelionės į Mongoliją pasiūlymus.

UP