Vokietija | Apie Vokietiją

Vokietijos Federacinė Respublika įsikūrusi Vidurio Europoje. Šalis ribojasi su Danija, Lenkija, Čekija, Austrija, Šveicarija, Prancūzija, Liuksemburgu, Belgija ir Olandija. Vokietijos krantus skalauja Šiaurės ir Baltijos jūros. Vokietijos kultūra yra dalis germaniškosios Europos kultūros. Šalies kultūra formavosi regionuose, nes bendra Vokietijos valstybė buvo sukurta palyginti vėlai. Šalis yra priskiriama prie ekonomiškai galingiausių pasaulio valstybių. Pagrindinės ūkio šakos yra mašinų ir automobilių gamyba, metalurgija, chemijos pramonė.

Kelionės į Vokietiją nuo
203 €
Kelionės

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas - 357 111,91 km²

Gyventojų skaičius – 83 mln. gyventojų. (2018 m.)

Sostinė - Berlynas 3 711 930 gyventojų (2017 m.)

Kiti svarbūs miestai - Hamburgas, Miunchenas, Kelnas, Frankfurtas, Štutgartas, Brėmenas.

Religija – Krikščionys 65 proc., musulmonai 5 proc.

Kalba – vokiečių.

Elektros srovė - visoje šalyje 220-240 voltų. Europietiško tipo rozetės ir elektros kištukai.

Pinigai – Euras.

MUITINĖ

Vykstant į Vokietiją vizos nereikia užtenka tapatybės kortelės. Tapatybės kortelė, kurios galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikoma negaliojančia. Su savimi vežtis galima iki 800 cigarečių, 400 cigarilių, 200 cigarų, 1 kg rūkomojo tabako. Iki 10 litrų alkoholinių gėrimų.

SEIFAI

Savo asmeninius daiktus, pinigus ir brangenybes patariama saugoti viešbučio seifuose, kurie būna kambariuose arba viešbučio registratūroje. Kitais atvejais už prarastus daiktus ir jų saugumą viešbutis neatsako.

ARBATPINIGIAI

Restoranuose suma suapvalinama į didžiąją pusę arba pridedama 5-10 proc. viršaus - nelygu, ar jūs patenkintas aptarnavimu. Grynieji pridengiami servetėle, nepalikite jų ant stalo - nemandagu. Viešbučiuose ir taksi priimta palikti 5-10 proc. viršaus.

SVEIKATA

Prieš kelione pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Skiepai yra nereikalingi.

KLIMATAS

Vokietijoje vyrauja švelnus vidutinių platumų klimatas. Didžiojoje šalies dalyje pastovi sniego danga nesusidaro, tik kalnai žiemą būna nuolat padengti sniegu. Vidutinė sausio mėnesio temperatūra lygumose ir plokščiakalniuose nuo -2 °C iki +4 °C, Alpėse – iki -5 °C. Liepą temperatūra svyruoja apie 16-20 °C, aukštikalnėse – vėsiau. Mažiausia kada nors Vokietijoje išmatuota temperatūra siekė -45,9 °C, užfiksuota ji buvo 2001 m. gruodžio 24 d. prie Funteno ežero. Didžiausia kada nors pamatuota temperatūra buvo +40,3 °C, užfiksuota ji buvo 2003 m. rugpjūčio 8 d. Nenige, Saro krašte.

MAISTAS IR GĖRIMAI

Vokiečių virtuvė neįsivaizduojama be raugintų kopūstų, tamsių padažų, mėsiškų patiekalų gausybės ir be pomėgio kiaulienai. Tipiškas maisto produktas visoje Vokietijoje – dešra (Wurst). Itin mėgstamos įvairios salotos, sriubos iš bulvių ir mėsos, patiekalai iš bulvių, žuvies, virtinukai, pjausniai, troškiniai, maltiniai, o iš saldžiųjų patiekalų – kremai, sausainiai, pudingai, tortai. Platus rūgščių pieno produktų, sumuštinių, kiaušinių patiekalų asortimentas. Taip pat Vokietija garsėja savo alumi.

Kelionės į Vokietiją nuo
203 €
Kelionės

KĄ APLANKYTI

 • Berlynas – Vokietijos sostinė ir didžiausias miestas. Berlynas yra svarbus politikos, kultūros ir mokslo centras ne tik Vokietijoje, bet ir Europoje. Tai vienas lankomiausių miestų Europoje. Čia yra daug žymių universitetų, teatrų, muziejų. Atvykusius čia traukia Berlyno miesto istorija, naktinis gyvenimas, architektūra bei miesto įžymybės.
 • Miunchenas – didžiausias šalies miestas po Berlyno ir Hamburgo. Šis miestas yra svarbus pramonės, kultūros bei transporto centras, turistus viliojantis naktiniais klubais, alaus barais bei festivaliais. Vienas žymiausių turistus traukiančių kasmetinių festivalių – Octoberfest.
 • Kelno katedra – viena žymiausių pasaulio gotikinių bažnyčių. Kažkada tai buvo aukščiausias pastatas pasaulyje, tačiau vėliau šią bažnyčią pralenkė Eifelio bokštas. Bažnyčia išties išsiskiria savo galybe.
 • Hamburgas – antras pagal dydį Vokietijos miestas. Šiame mieste netrūksta muziejų, pramogų parkų. Miestas gali pasigirti autentiška architektūra, o vakarais – įspūdingu naktiniu gyvenimu.
 • Aleksandro aikštė – aikštė pavadinta Rusijos caro Aleksandro I garbei. Įspūdingiausias objektas šioje aikštėje – daugiau nei trijų šimtų metrų Berlyno televizijos bokštas. Aikštėje apstu parduotuvėlių. Tai labai mėgiama turistų vieta.
 • Muziejų sala – unikali Berlyno vieta, kurioje yra net keletas pasaulinio garso muziejų. Sala įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
 • Berlyno katedra – neobarokinę katedrą galite rasti muziejų saloje.
 • Serengečio parkas – didžiausias zoologijos sodas visoje šalyje. Šalia zoologijos sodo įsikūręs pramogų parkas. Serengečio parke galima pamatyti daugiau nei pusantro tūkstančio gyvūnų rūšių.
 • Heidės parkas – didžiausias atrakcionų parkas visoje Europoje
 • Kylis – besidomintiems būriavimu tiesiog būtina apsilankyti šiame Vokietijos uostamiestyje
 • Brėmenas – šis miestas gali pasigirti nuostabiai vaizdingu senamiesčiu.
 • Štutgartas - garsėja kaip automobilių miestas. Čia įsikūrusios dviejų automobilių pramonės gigantų – Mercedes-Benz ir Porsche būstinės. Net jei jums atrodo, kad nesižavite automobiliais, vis tiek vertėtų aplankyti šių automobilių muziejus. Mieste daug lankytinų vietų – dvi pilys, senovinė vila „Solitiud“, išpuoselėti parkai ir bažnyčios, puikus zoologijos sodas, įsikūręs rūmų komplekso teritorijoje. Nepatingėkite užkopti į Karlshöhe kalvą, kad galėtumėte pasigrožėti vynuogynais, paragauti čionykščio vyno ir pamatyti Štutgarto panoramą.

TRANSPORTAS

Visuose miestuose puikiai išvystyta viešojo susisiekimo sistema, labiausiai paplitę metro ir traukiniai. Geležinkelių tinklas labai tankus, apimantis ne tik didžiuosius miestus, bet ir mažus miestelius. Viešasis transportas nakties metu (1-5 val.) nekursuoja.

ĮSTAIGŲ DARBO LAIKAS

Bankai dirba: Nuo pirmadienio iki penktadienio, nuo 10 iki 16 val.
Parduotuvės dirba: Nuo pirmadienio iki penktadienio, nuo 10 iki 20 val., kai kurios parduotuvės dirba ir savaitgaliais.
Vaistinės dirba: Kiekviena vaistinė dirba savo nustatytu laiku, kai kurios iš jų dirba visą parą ir savaitgaliais, ir švenčių dienomis.

LAUKTUVĖS

Populiariausios lauktuvės iš Vokietijos: Bavarijos alaus bokalai, vokiškas baltasis vynas, taip pat turistų lankomose vietose galima įsigyti suvenyrų namiškiams, susijusių su vietinėmis tradicijomis.

Kelionės į Vokietiją nuo
203 €
Kelionės