Kelionės į Makedoniją

Kokias kainas pateikiame?

Kelionės į Makedoniją

Makedonija – nedidelė, tačiau savo gamta ir istoriniu palikimu net ir išrankiausius keliautojus užburianti Balkanų pusiasalio valstybė. Vienas iš pagrindinių kelionės į Makedoniją akcentų – neaprėpiami kalnų kraštovaizdžiai, apimantys net tris ketvirtadalius visos šalies teritorijos. Čia gausu upių išvagotų slėnių, paslaptingų požeminių urvų, tektoninės kilmės ežerų.

Tikėtina, jog kelionės į Makedoniją metu išvysite ir ne vieną retą gyvūnų rūšį: čia veisiasi raštuotieji vandens ožiai, retos bestuburių rūšys, gausu vėžlių ir gyvačių. Poilsis Makedonijoje – tai puiki galimybė susipažinti su skirtingiausiomis vietos gyventojų tradicijomis ir papročiais. Be makedonų, čia įsikūrusios gausios albanų, turkų, romų, serbų bendruomenės. Didžioji dalis jų – stačiatikiai, tačiau labai paplitęs ir islamo tikėjimas, judaizmas, nemažai protestantų ir Bizantijos apeigų katalikų.

Atostogos Makedonijoje rekomenduojamos gegužės–rugsėjo mėnesių laikotarpiu. Patys karščiausi – liepos ir rugpjūčio mėnesiai.

Kelionės į Makedoniją metu rekomenduojamos aplankyti vietos:

  • Skopjė – Šiaurės Makedonijos sostinė, senovinis miestas, garsėjantis Bizantijos laikų šventovėmis ir vienuolynais, romėniškosiomis radimvietėmis, bei ženkliais Osmanų imperijos pėdsakais. Svečiuodamiesi Skopjėje turėsite galimybę pasigrožėti žavingu senamiesčiu, kupoline Mustafos Pašos mečete (15 a. pab.), karavansarajais (15–16 a.), akmeniniu tiltu, juosiančiu Vardaros upę (15 a.), laikrodžio bokštu (16 a.). Be to, Skopjė garsėja ir kaip Motinos Teresės vaikystės miestas.
  • Ochrido ežeras – vienas seniausių ir giliausių visoje Europoje, įeinantis ne tik į Šiaurės Makedonijos, bet ir į Albanijos teritorijas. Tai ideali vieta maudynėms ir pasivaikščiojimams gamtoje. Šio ežero ekosistema ypač turtinga – čia aptinkama daugiau nei 200 endeminių augalų ir gyvūnų rūšių. Ne veltui nuo pat 1979 m. Ochrido ežeras yra globojamas UNESCO.
  • Matkos kanjonas – viena įspūdingiausių Šiaurės Makedonijos vietovių, garsėjanti ne tik kvapą gniaužiančia gamta, bet ir viduramžių laikus menančiais vienuolynais. Čia plyti ne tik daugybė paslaptingų olų, bet ir seniausias šalyje dirbtinis ežeras. Be to, Matkos kanjone aptinkama daugiau nei 70 skirtingų drugių rūšių, gausūs šikšnosparnių būriai, bei daugybė kitų augalų ir gyvūnų. Tai puiki vieta žygiams kalnuose, plaukimui kanojomis, žvejybai.

Poilsinės kelionės į Makedoniją metu kviečiame pasinerti į istorijos slėpinius šalies sostinėje Skopjėje, pasimėgauti nepamirštamomis maudynėmis Ochrido ežere, leistis į žygį vaizdingajame Matkos kanjone, bei pažinti kitas dar neatrastas šios Balkanų valstybės vietas.

Atsiųskite užklausą „Kelionių akademijai“ ir mes Jums pateiksime geriausius kelionės į Makedoniją pasiūlymus.

UP