Kelionės į Slovakiją

Kokias kainas pateikiame?

Kelionės į Slovakiją

Slovakijos Respublika – tai tikras kalnų kraštas. Čia driekiasi didžiąją šalies dalį užimančios Vakarų Karpatų viršūnės, tarp kurių ir daugelio slidininkų pamėgti Tatrai, išsiskiriantys savo aukščiu. Iš tiesų, ne vienas kelionės į Slovakiją metu patirtų kalnų magijos akimirkų vėliau ieško ir kitose šalyse. Be to, čia gausu ir požeminių bei kalnų upių, krioklių, urvų, nuostabių kanjonų.

Kelionės į Slovakiją metu nustebins ir etninė gyventojų įvairovė: nuo seno čia gyvena ne tik slovakai, bet ir vengrai, romai, čekai, ukrainiečiai, vokiečiai, lenkai. Kai kuriuose regionuose išlikę senovinių medinių gyvenamųjų namų, kurie iškilę ant akmeninių pamatų, nemažai medinių bažnyčių, cerkvių. Žymesni Pasaulio paveldo paminklai: Spišo pilis, Šventosios Dvasios bažnyčia, istorinis Bardejevo miestas. Poilsis Slovakijoje – tai galimybė prisiliesti prie tikrojo Centrinės Europos gamtos grožio, išvysti nuostabias šalį puošiančias pilis ir istorinius miestus, bei pasimėgauti maloniai stebinančiais vietinės virtuvės patiekalais.

Atostogos Slovakijoje rekomenduojamos gegužės vidurio–rugsėjo vidurio laikotarpiu. Liepą ir rugpjūtį šalies žemumose gali pasitaikyti išties karštų dienų, tačiau kituose regionuose išlieka maloni gaiva. Pagrindinis slidinėjimo sezonas Slovakijoje tęsiasi nuo gruodžio iki balandžio mėnesio pabaigos.

Kelionės į Slovakiją metu rekomenduojamos aplankyti vietos:

  • Demenovkos urvai – ilgiausia požeminių tunelių sistema visoje Slovakijoje. Demenovkos urvai plyti šiaurinėje Žemųjų Tatrų kalnų dalyje, Demenovkos upės išraižytame slėnyje. Šiuose urvuose aptinkami ne tik pasigėrėjimą keliantys stalaktitų ir stalagmitų dariniai, bet ir keturios šikšnosparnių rūšys, įvairūs koralai, vandens lelijos, rasta urvinių lokių kaulų.
  • Vrbovo terminiai baseinai – sakoma, jog čia tyvuliuojantis geoterminis vanduo turi daugiausiai gydomųjų savybių visoje Centrinėje Europoje. Baseinus užpildantis vanduo trykšta iš požeminių šaltinių, kurių gylis siekia apie 2000 m, o pirminė vandens temperatūra – net 59℃. Vrbovo terminių baseinų vanduo naudingas sergantiems reumatu, širdies ir kraujagyslių ligomis, astma, patyrusiems įvairias sportines traumas.
  • Jasna – pačiame šalies centre įsikūręs slidinėjimo kurortas, kuriame atsiskleidžia visas Žemųjų Tatrų grožis. Čia veikia tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems, tiek profesionalams skirtos trasos, kurių ilgis siekia net 49 km. Kai kurios iš jų pritaikytos ir slidinėjimui vakaro metu.

Poilsinės kelionės į Slovakiją metu kviečiame leistis į paslaptingus Demenovkos urvus, atsipalaiduoti Vrbovo terminių baseinų vandenyse, pasimėgauti slidinėjimo teikiamais malonumais Jasnos kurorte, bei pažinti kitas įkvepiančias šios šalies vietas.

Atsiųskite užklausą „Kelionių akademijai“ ir mes Jums pateiksime geriausius kelionės į Slovakiją pasiūlymus.

UP