Kelionės į Zanzibarą

Kokias kainas pateikiame?

Kelionių pagal Jūsų kriterijus neradome - žemiau rasite keliones atitinkančias panašius kriterijus

Kelionės į Zanzibarą

Šalia Rytų Afrikos krantų plytintis Zanzibaro salų archipelagas – tai prieskonių plantacijų apsupta smėlėtų paplūdimių karalystė. Salų krantus skalaujančiuose Indijos vandenyno vandenyse gausu vaizdingų nardymo vietų, kuriose išvysite milžiniškus ryškiaspalvių žuvų būrius. Poilsis Zanzibare – tai nepamirštama pažintis su svahilių kultūra, čia jaučiamas arabų, europiečių ir indų palikimas. Kelionės į Zanzibarą metu verta pasivaikščioti marguose vietiniuose turguose, paragauti gatvės maisto, apsilankyti žvejų ir jūros dumblių augintojų kaimuose, leistis į kruizą laivu stebėti delfinų ar išmėginti vandens aitvarus.

Zanzibare vyrauja tropinis klimatas. Išskiriami du ilgojo ir trumpojo lietaus sezonai. Ilgojo lietaus sezonas tęsiasi nuo kovo iki gegužės, o trumpojo lietaus sezonas – nuo spalio vidurio iki gruodžio pabaigos. Šilčiausia spalio–kovo mėnesių laikotarpiu, kuomet vidutinė temperatūra siekia 31–33℃, tačiau gali pakilti ir iki 38℃. Nuo gegužės iki rugpjūčio – kiek vėsesnis laikotarpis, kuomet pučia gaivūs vėjai. Vidutinė temperatūra – 29℃. Atostogos Zanzibare rekomenduojamos birželio–rugpjūčio arba gruodžio–vasario mėnesių periodu, kuomet būna mažiau lietaus, tačiau kelionės į Zanzibarą galimos ištisus metus.

Kelionės į Zanzibarą metu rekomenduojamos aplankyti vietos:

  • „Akmeninis miestas“ – Zanzibaro (Ungudžos salos) senamiestis, esantis vakarinėje salos pakrantėje, buvusi Zanzibaro sultonato sostinė. Anksčiau ši vieta buvo svarbus prieskonių ir vergų prekybos centras. Šio UNESCO saugomo senamiesčio architektūroje atsispindi svahilių kultūros bruožai. „Akmeniniame mieste“ gausu mečečių, turgaviečių, parduotuvėlių ir siaurų gatvelių, pro kurias galima pravažiuoti tik dviračiais arba motociklais. Daugelis senamiesčio statinių pastatyti iš koralinio akmens.
  • Pembos sala – viena iš „Prieskonių salų“, nuo Ungudžos (Zanzibaro salos) nutolusi apie 50 km. Derlingose Pembos salos žemėse daug nedidelių ūkių, gausiai auginami gvazdikėliai, ryžiai, kokosai, bananai, raudonosios pupelės ir valgomieji manijokai. Pembos salos vandenyse daug nepaliestų koralinių rifų ir atokesnių nardymo vietų.
  • Ungudža, dar žinoma Zanzibaro salos vardu, yra didžiausia iš Zanzibaro salynui priklausančių salų. Rytinėse šios kalnuotos salos pakrantėse gausu jūros dumblių fermų, dauguma gyventojų verčiasi žvejyba ir prieskonių auginimu. Svečiuojantis šioje saloje būtina apsilankyti nuostabiuose paplūdimiuose, naktiniame maisto turguje, Sultono rūmuose įkurtame muziejuje ar susipažinti su prieskonių auginimo subtilybėmis.

Poilsinės kelionės į Zanzibarą metu kviečiame apsilankyti „Akmeniniame mieste“, bei pailsėti Pembos ir Ungudžos (Zanzibaro) salose.

Atsiųskite užklausą „Kelionių akademijai“ ir mes Jums pateiksime geriausius kelionės į Zanzibarą pasiūlymus.

UP