Atostogų gidas

Ką reikia žinoti keliautojams?

Trumpa atmintinė keliautojams, kurioje pateiksime atsakymus į dažniausiai kylančius klausimus:

Vizos. Įsigydami kelionę pasitikslinkite, ar vykstant į šalį nereikalinga viza. Jei viza reikalinga, aptarkite su vadybininku šiuos dalykus: kokie dokumentai reikalingi vizai gauti, kaip ir kada jie bus paimti ir atiduoti vizai daryti, kiek viza kainuos. Dėmesio: ne Lietuvos piliečiams vizų neforminame, todėl ne Lietuvos piliečiams galime tik patarti, kur ieškoti tikslesnės informacijos apie reikalingas vizas.

Išvykimo laikas ir vieta. Pasirašydami sutartį atidžiai patikrinkite, ar joje įrašyta teisinga kelionės data. Iki kelionės pradžios likus 1 darbo dienai, paskambinkite į agentūrą žemiau nurodytais telefonais ir pasitikslinkite dėl tikslios išvykimo vietos bei laiko. Sutarties pasirašymo metu nurodyti preliminarūs išvykimo laikai bei išvykimo vieta gali pasikeisti.

Dokumentai. Į kelionę pasiimkite popierinį pasą, kuris galioja ne trumpiau kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos. Asmens tapatybės kortelę galima pasiimti tik tiksliai žinant, kad kelionėje popierinio paso neprireiks. Informaciją apie LR asmens tapatybės kortelės pripažinimą užsienio šalyse galite rasti www.urm.lt prie konsulinės informacijos patarimų keliaujantiesiems. Taipogi ją galite pasitikslinti agentūroje. Jei Jums buvo pateikti kiti kelionės dokumentai – lėktuvo bilietai, viešbučio ar ekskursijų dokumentai – juos taip pat privalote pasiimti į kelionę.

Į kainą įskaičiuota. Jeigu nesate tikri, kas įskaičiuota į Jūsų kelionės kainą – pasitikslinkite tai agentūroje. Jeigu užsisakėte maitinimo tipą „viskas įskaičiuota“, atvykę į viešbutį būtinai pasitikslinkite, kas Jums priklauso nemokamai, o už ką turėsite papildomai mokėti.

Apmokėjimas. Pasitikrinkite sumokėjimo už kelionę terminus. Standartiškai už kelionę sumokėti reikia likus ne mažiau kaip 21 d. iki kelionės pradžios. Už egzotines keliones, slidinėjimą, keliones grupėms ar švenčių metu gali tekti atsiskaityti anksčiau.

Viešbučio patvirtinimas. Atkreipkite dėmesį, kad užsisakius poilsinę arba egzotinę kelionę su nurodytu viešbučiu, Jums rezervuojamas skrydis, o konkretus viešbutis patvirtinamas per 1-3 dienas. Jei Jūsų pasirinktas viešbutis nebus patvirtintas, su Jumis susisieks mūsų agentas ir pasiūlys galimas alternatyvas arba grąžins pinigus už kelionę.

Kelionių dokumentus (išskyrus pažintinių kelionių autobusu) 1-2 d. prieš kelionę atsiųsime Jums el. paštu arba atspausdinsime ir galėsite juos atsiimti kelionių agentūroje. Išskirtiniais atvejais, jei dokumentų atsispausdinti ar atsiimti agentūroje neturite galimybės, juos atspausdinsime ir atiduosime oro uoste, 2 val. iki skrydžio.

Nepateikus viešbučio dokumento, vadinamojo „vaučerio“, viešbutis pasilieka teisę neapgyvendinti turistų, o oro uoste (ypač grįžtant į Lietuvą), nepateikus lėktuvo bilieto, gali neregistruoti į skrydį.

Labai prašome keliautojų aiškiai informuoti savo kelionių konsultantą, jei į kelionę vyksta jaunavedžiai arba neįgalieji. Abiem šiais atvejais daugelis viešbučių taiko išskirtines sąlygas.

Besilaukianti moteris nuo 28-os iki 32-os nėštumo savaitės privalo pateikti gydytojo pažymą, kurioje nurodomas tikslus nėštumo laikas ir patvirtinama, kad jai yra leidžiama skristi lėktuvu. Medicininė pažyma turi būti išduota ne vėliau kaip 14 dienų iki skrydžio. Nepateikus gydytojo pažymos, besilaukianti moteris nebus laipinama į lėktuvą. Nuo 32-os nėštumo savaitės moterys lėktuvu neskraidinamos. Oro transportu keliaujanti nėščioji prisiima visą riziką ir atsakomybę už galimus jos ir kūdikio sveikatos sutrikimus.

Lėktuvo bilieto keitimas ir grąžinimas. Informuojame, kad kelionės, kuri vykdoma reguliariaisiais reisais, parduodamą paketą sudaro nekeičiami ir negrąžinami lėktuvo bilietai ir kelionės paketas (apgyvendinimas, pervežimai, turai, ekskursijos) pasirinktoje šalyje ar keliose šalyse. Jeigu Jūs pats, ne dėl Organizatoriaus kaltės, atsisakote kelionės arba negalite į ją vykti, pinigai už lėktuvo bilietą nėra grąžinami, o vardai ir pavardės – nekeičiami.

Kelionės draudimas. Prieš išvykdami į kelionę, įsitikinkite, kad turite medicininių išlaidų užsienyje draudimą. Jei neturite, apdrausti šiuo draudimu galime mes. Dėmesio: nuo 2009 m. gruodžio 1 d. kelionių organizatoriai neatlygina kelionės išlaidų, jei Jūs susergate! Todėl labai rekomenduojame apsidrausti neįvykusios kelionės draudimu. Jei norėtumėte gauti daugiau informacijos apie šį ir papildomus draudimus (nuo nelaimingų įvykių ir kt.), išsakykite šį pageidavimą mums ir suteiksime Jums visą reikalingą informaciją. Taipogi informacijos apie draudimą galite ieškoti mūsų puslapyje »

VEŽIMO SUTARTIES SĄLYGOS pagrindinės keleivių ir bagažo vežimo oru sąlygų santrauka

Keleivio ir bagažo vežimo sąlygos yra nustatytos: a) biliete, b) šiose pagrindinėse keleivių ir bagažo vežimo oru sąlygose ir bendrosiose vežėjo keleivių ir bagažo vežimo oru sąlygose, kurios yra išduodamos kartu su bilietu, ir c) kitose oro vežėjo taisyklėse, apie kurias kelionės organizatorius informuoja keleivio prašymu. Šios pagrindinės keleivių ir bagažo vežimo oru sąlygos yra neišsamios, todėl būtina susipažinti su visais keleivio ir bagažo vežimo sąlygas nustatančiais dokumentais. Esant prieštaravimui tarp šių Pagrindinių keleivių ir bagažo vežimo oru sąlygų ir kitų keleivio ir bagažo vežimo sąlygas nustatančių dokumentų, taikomos šios Pagrindinės keleivių ir bagažo vežimo oru sąlygos tiek, kiek konkrečiai numatyta šiose sąlygose.

Registracijos terminas oro uoste prasideda 2 val. prieš nustatytą išvykimo laiką ir baigiasi 40 min. iki nustatyto išvykimo laiko.

Skrydžio išvykimo ir atvykimo laikai: Išvykimo laikas nurodytas Bilieto išklotinėje From/Iš ir To/Į eilutėse Time/Laikas stulpelyje.

Bilieto tarifo sąlygos. Bilietas yra negrąžintinas, t.y. keleivis neturi teisės grąžinti bilieto oro vežėjui reikalaudamas už jį sumokėtų pinigų.

Bagažo turinio ir kiekio apribojimai. Keleivio Bagaže (registruotame ir neregistruotame bagaže) neturi būti: daiktų, kurie gali kelti pavojų orlaiviui arba orlaivyje esantiems asmenims ir turtui, nurodytus Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos (ICAO) Saugaus pavojingų krovinių vežimo oro transportu techninėse instrukcijose bei Tarptautinės oro transporto asociacijos (IATA) Pavojingų prekių vežimo taisyklėse ir Vežėjo nuostatose (detalesnė informacija pateikiama Jūsų prašymu); daiktų, kuriuos draudžia vežti bet kurioje išvykimo ar atvykimo šalyje galiojantys įstatymai, nutarimai ar įsakymai; gyvūnų, išskyrus atvejus numatytus Bendrosiose vežėjo keleivių ir bagažo vežimo oru sąlygose; daiktų, kuriuos oro vežėjas pagrįstai laiko netinkamais vežimui dėl jų svorio, dydžio, formos ar savybių, arba dėl to kad jie yra pavojingi ir nesaugūs, arba yra dūžtantys ar gendantys, be kitų aplinkybių, atsižvelgiant į gabenančio orlaivio tipą.

JEIGU KELEIVIS NĖRA TIKRAS, AR TAM TIKRI DAIKTAI GALI BŪTI VEŽAMI ORLAIVIU IR KAIP JIE TURI BŪTI SUPAKUOTI, BŪTINA SUSISIEKTI SU ORO VEŽĖJU IR/ARBA KELIONĖS ORGANIZATORIUMI.

Neregistruotas bagažas. Keleivių saugumui bei patogumui užtikrinti į orlaivio saloną keleivis gali pasiimti neregistruotą bagažą, kurio trijų skirtingų kraštinių suma neviršija 115 cm (50x40x20 cm) ir kuris sveria ne daugiau kaip 8 kg. Orlaivio salone leidžiama nemokamai vežtis šiuos daiktus: nedidelę rankinę, paltą ar apsiaustą, skėtį, tam tikrą kiekį skaitinių, vaikščiojimo lazdą ar ramentus, fotoaparatą ar vaizdo kamerą. Į orlaivio saloną galima įsinešti ribotą kiekį keleiviui būtinų vaistų ir tualeto reikmenų, pvz. kosmetines priemones ir spirituotus vaistus, bet tai turi būti supakuota 100 ml uždaromame maišelyje (jį galite gauti oro uoste).

Registruotas bagažas. Keleivis skrydžiu nemokamai gali vežti tiek registruoto bagažo, kiek nurodyta Bilieto From/Iš ir To/Į eilutėse Allow/Leistinas, kg stulpelyje. Kelionių organizatorius informuoja apie mokestį taikomą registruoto bagažo perviršio atveju. Keleivis gali vežti šiuos daiktus nemokamai ir jie nėra įskaičiuojami į nemokamo registruojamo bagažo svorį:  Sulankstomą vaikišką vežimėlį ar kūdikio lopšį; Sulankstomą invalido vežimėlį; Oro vežėjas nerekomenduoja registruotame bagaže vežti dūžtančių ir gendančių daiktų, o taip pat pinigų, juvelyrinių dirbinių, vertybinių popierių arba kitų vertybių, prekybinių pavyzdžių, komercinių dokumentų, pasų ar kitų asmens dokumentų, vaistų, fotoaparatų, videokamerų ar jų komplektuojančių dalių ir kitų elektronikos prietaisų.

Oro vežėjo atsakomybė nustatoma Konvencijos dėl tam tikrų taisyklių, susijusių su tarptautiniais vežimais oru, unifikavimo pasirašytos Varšuvoje 1929 m. spalio 12 d., 1955 m. Hagos Protokolo apie Konvencijos dėl tam tikrų taisyklių, susijusių su tarptautiniais vežimais oru, unifikavimo pasirašytos Varšuvoje 1929 m. spalio 12 d., pakeitimą, 1999 gegužės 28 d. Monrealio Konvencijos dėl tam tikrų tarptautinio vežimo oru taisyklių suvienodinimo ir 2002 m. gegužės 13 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento Nr. 889/2002, iš dalies pakeičiančio Tarybos reglamentą (EB) Nr. 2027 dėl oro vežėjo atsakomybės nelaimingų atsitikimų atveju, nustatyta tvarka.

Būtini keleivio dokumentai. Keleivis privalo turėti visus kelionei reikalingus dokumentus (pasą, vizą, iškvietimą ar/ir kt.). Kai kuriose pasaulio šalyse reikalaujama, kad įvažiuodamas keleivis turėtų turėti tam tikrą pinigų sumą ir/ar bilietą kelionei tęsti arba bilietą skrydžiui atgal. Vežėjas neprisiima atsakomybės už nesklandumus, kilusius dėl kelionės dokumentų.

Nepamirškite:

Kelionės dokumentų;
Paso;
Vizos;
Draudimo;
Užsienio valiutos;
Mokėjimo kortelių.
Draudžiamų bagaže vežti daiktų sąrašas
Saugumo sumetimais, draudžiama vežti šiuos daiktus: šaunamuosius ginklus, sprogmenis (t.y. amuniciją, fejerverko ar signalines raketas), degias, nedegias ir nuodingas suslėgtas dujas (t.y. butanas, propanas, kempingo dujas, deguonies balionus); degias skystas ir kietas medžiagas, oksiduojančias medžiagas (t.y. balinančias medžiagas, peroksidą); nuodus (t.y. arseniką, cianidus, kai kuriuos insekticidus); radioaktyvias medžiagas; korozines medžiagas (t.y. rūgštis, šarmus, baterijas su skystu elektrolitu, gyvsidabrį); ir kitus daiktus, tokius kaip įmagnetintas, kenksmingas, pykinančias ar erzinančias medžiagas. Į neregistruotą bagažą draudžiama įtraukti šaunamuosius ginklus, jų kopijas, durklus, peilius, ir kitus pavojingus ar taip atrodančius daiktus. Skrendant draudžiama naudoti prietaisus, turinčius antenas, naudojančius daug energijos ar lazerinius įtaisus.

Į neregistruotą bagažą taip pat draudžiama pasiimti bet kokius indus su skysčiais, kurių talpa viršija 100 ml, jei tai nėra pirktą DUTY FREE parduotuvėje, įpakuota specialiame maišelyje ir pateikiamas pirkimo kvitas. Tokiu atveju indą su skysčiu reikės išmesti. Tai gali būti – gėrimas, kremas nuo saulės ar ir pan. Skysčiai bei kosmetikos priemonės, kurios neviršija 100 ml gali būti vežamos tik supakuotos uždaromame maišelyje (jį galite gauti oro uoste).

Svarbi pastaba

Jūsų registruojamame bagaže neturi būti dūžtančių, greitai gendančių, vertingų daiktų, pavyzdžiui pinigų, raktų, taip pat akinių, fotoaparatų, vaizdo kamerų ir kitų vertingų elektronikos ar technikos prietaisų bei jų priedų, kompiuterių, telefonų, mobiliųjų telefonų, elektroninių prietaisų baterijų krovimui, juvelyrinių dirbinių, tauriųjų metalų, brangiųjų ir pusbrangių akmenų, muzikos instrumentų, vertingų meno dirbinių, vaistų, pasų ar asmens tapatybės dokumentų. Vežėjas neatsako už šiuos daiktus, jei keleivis nepaisydamas šio įspėjimo, minėtus daiktus veža juos registruotame bagaže.

Besilaukianti moteris nuo 28-os iki 32-os nėštumo savaitės privalo pateikti gydytojo pažymą, kurioje nurodomas tikslus nėštumo laikas ir patvirtinama, kad jai yra leidžiama skristi lėktuvu. Medicininė pažyma turi būti išduota ne vėliau kaip 14 dienų iki skrydžio. Nepateikus gydytojo pažymos, besilaukianti moteris nebus laipinama į lėktuvą. Nuo 32-os nėštumo savaitės moterys lėktuvu neskraidinamos. Oro transportu keliaujanti nėščioji prisiima visą riziką ir atsakomybę už galimus jos ir kūdikio sveikatos sutrikimus.

Nuolaidos lojaliems klientams. Įsigyjantiesiems „Kelionių akademijoje“ ne pirmą kelionę, bus pritaikyta 5% (iki 116 EUR/400 Lt) nuolaida „Kelionių akademijos“ organizuojamoms kelionėms, 4% – partnerių organizuojamoms pažintinėms ir poilsinėms kelionėms, 58 EUR/200 Lt – partnerių organizuojamoms egzotinėms kelionėms.

Nuolaida „Kelionių akademijos“ organizuojamoms kelionėms priklauso nuo tuo metu galiojančių lėktuvo bilietų kainų, valiutos kurso ir sezoniškumo.