Kelionės į Vengriją

Kokias kainas pateikiame?

Pažintinės kelionės į Vengriją

Daugiau kelionių

Kelionės į Vengriją

Net penkių kaimyninių valstybių apsupta Vengrija – lygumų kraštas, tačiau vakarinį ir šiaurinį šalies pakraščius puošia Rytų Alpių šakos ir Karpatų kalnai. Tikėtina, jog kelionės į Vengriją metu išvysite ir antrąją pagal ilgį Europos upę Dunojų, kuri driekiasi per visą šalies teritoriją. Vengrijoje gausu vaizdingų ežerų, mineralinių versmių, įkurta 10 nacionalinių parkų.

Kelionės į Vengriją metu turėsite galimybę susipažinti ir su turtinga vietos gyventojų kultūra: čia gausios ne tik pačių vengrų, bet ir romų, vokiečių, slovakų, rumunų, kroatų, serbų ir kitos bendruomenės. Šioje šalyje populiarus jojimas žirgais ir paukščių stebėjimas, o daugiau nei 1000 čia trykštančių terminų šaltinių pritraukia poilsiautojus iš viso pasaulio. Poilsis Vengrijoje nepaliks abejingų ir istorijos mėgėjų: kvapą gniaužiančios gamtos apsuptos tvirtovės, senoviniai vienuolynai ir autentiška liaudies architektūra garsėjančios gyvenvietės sužavės ne vieną šalies svečią.

Atostogos Vengrijoje rekomenduojamos pavasario ir rudens metu. Ypač malonūs gegužės, birželio ir rugsėjo mėnesiai. Verta apsilankyti ir liepą bei rugpjūtį, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, jog tuo metu gali būti gana karšta.

Kelionės į Vengriją metu rekomenduojamos aplankyti vietos:

  • Balatono ežeras – didžiausias visoje Vidurio Europoje. Jo ilgis siekia 78 km, o plotis 14 km. Balatono ežero prieigose įsikūrę kurortai nuo seno buvo žinoma aukštuomenės poilsio vieta, vėliau tapusi vienu pagrindinių Vengrijoje turistų traukos taškų. Žymesni kurortai: Hevizas, Šiofokas, Balatonfiuredas ir kiti.
  • Tihanis – istorinis pusiasalis, skiriantis Balatono ežerą į dvi dalis. Čia stūkso 11 a. pr. įkurta ir iki šiol tebeveikianti Tihanio benediktinų abatija, kurioje užfiksuotas pirmasis vengrų kalbos pavyzdys. Be to, Tihanyje išlikę ir keletas istorinių namų, tapusių muziejais po atviru dangumi. Šiame legendomis apipintame pusiasalyje šiandien įsikūrę didžiausias pajamas gaunantys šalies gyventojai, o būsto kainos čia pačios aukščiausios visoje Vengrijoje.
  • Egeris – Vengrijos baroko sostine tituluojamas miestas, įsikūręs šiaurinėje šalies dalyje ir garsėjantis nuostabiais rūmais, istoriniais pastatais, mineralinėmis versmėmis, bei puikiu raudonuoju vynu. Svečiuojantis Egeryje verta išvysti miesto tvirtovę (13 a.), gotikinius vyskupų rūmus (15–18 a.), turkų minaretą (17 a.), romaninę baziliką (12 a.), bei įvairiausių stilių gyvenamuosius namus.

Poilsinės kelionės į Vengriją metu kviečiame pasigrožėti milžinišku Balatono ežeru, apsilankyti istoriniame Tihanio pusiasalyje, pasinerti į didingą Egerio miesto istoriją, bei pažinti kitas nepaprastai įdomias šios šalies vietas.

Atsiųskite užklausą „Kelionių akademijai“ ir mes Jums pateiksime geriausius kelionės į Vengriją pasiūlymus.

UP