Kelionės į Slovėniją

Kokias kainas pateikiame?

Kelionės į Slovėniją

Slovėnijos Respublika, įsikūrusi Europos pietuose, gali tapti netikėtu atradimu visiems upių ir kalnų mėgėjams. Čia tekančių upių tinklas be galo tankus, jose gausu slenksčių ir krioklių, o vanduo, maitinamas kalnų sniego, sraunus ir viliojantis leistis į adrenalino kupinus pasiplaukiojimus plaustais. Ryškiausias kelionės į Slovėniją akcentas – kalnai, kurie užima didžiąją dalį šalies teritorijos: Rytų Alpių masyvas, Dinarų kalnynas, ir kiti. Kalnuose rasta ir ištirta daugiau nei 7600 urvų, kurie, pagal čia aptiktą gyvūnijos rūšių skaičių, yra patys turtingiausi pasaulyje.

Kelionės į Slovėniją metu įsimins ir šalies gyventojų etninė įvairovė: čia gausios ne tik pačių slovėnų, bet ir serbų, kroatų, bosnių bendruomenės. Stebins tradicinė architektūra: Alpių apylinkėse nemažai medinių ir molinių statinių, rasta net neolito laikus menančių gyvenviečių, o miestus puošia gausybė baroko stiliaus pastatų. Poilsis Slovėnijoje – tai puiki galimybė ne tik įkopti į pirmąją gyvenime viršukalnę, bet ir prisiliesti prie paslaptingo požeminių urvų pasaulio, o vengiantys aštresnių pojūčių, galės pasimėgauti užburiančia Adrijos jūros pakrančių ramybe.

Atostogos Slovėnijoje rekomenduojamos birželio–rugsėjo mėnesių laikotarpiu, o poilsiui paplūdimiuose idealūs liepos ir rugpjūčio mėnesiai. Mėgstantiems slidinėti vertėtų vykti į kalnus vasario mėnesį, kuomet dienos kiek ilgesnės.

Kelionės į Slovėniją metu rekomenduojamos aplankyti vietos:

  • Triglavas – nacionalinis parkas Julijos Alpėse, didžiausia šalyje saugomos gamtos teritorija. Čia stūkso aukščiausias Slovėnijos kalnas Triglavas (2864 m). Tai ideali vieta mėgstantiems aktyvų laisvalaikį gamtoje. Triglavo nacionaliniame parke gausu vaizdingų krioklių ir tarpeklių, galima leistis į nepamirštamą kelionę plaustais, bei pasiekti ne vieną dangų raižančią viršūnę.
  • Bledas – kvapą gniaužiantis ledyninės kilmės ežeras, kurį supa nepaprasto grožio kalnai ir tankūs miškai. Ežero viduryje plyti sala, kurią puošia daug piligrimų sulaukianti 17 a. bažnyčia. Be to, šiauriniame ežero krante stūkso įspūdinga viduramžių laikus menanti pilis, manoma, seniausia visoje šalyje.
  • Piranas – gražiausiu Slovėnijos pakrančių miestu tituluojamas kurortas, įsikūręs Pirano įlankos krantuose. Šiame švelnių Adrijos jūros bangų sūpuojamame mieste gausu viduramžių architektūros paminklų, o savo atmosfera jis kiek primena vaizdingus Italijos uostamiesčius. Nuo senovinių Pirano miesto sienų atsiveria nuostabi Istrijos pusiasalio panorama, pakrančių takeliai puikiai tinka romantiškiems pasivaikščiojimams, o nardymo entuziastai gali pasidžiaugti spalvingu Adrijos jūros povandeniniu pasauliu.

Poilsinės kelionės į Slovėniją metu kviečiame praleisti ne vieną nuotykių kupiną dieną Triglavo nacionaliniame parke, pasigrožėti magišku Bledo ežeru, atsikvėpti Pirano paplūdimiuose, bei pažinti kitas be galo įdomias šios šalies vietas.

Atsiųskite užklausą „Kelionių akademijai“ ir mes Jums pateiksime geriausius kelionės į Slovėniją pasiūlymus.

UP