Keliavimo sąlygos ir informacija

Lietuvos piliečiams keliaujant iš Lietuvos ir grįžtant į Lietuva

country
country

Keliavimo informacija pagal šalį:

Čekija: keliavimo sąlygos (trumpai)

Reikalavimai prieš vykstant:

Čekijos viešbučiuose, restoranuose ir renginiuose galioja tik pažymėjimai, patvirtinantys pilną vakcinaciją arba persirgimą COVID-19 per pastaruosius šešis mėnesius. Vaikai nuo 12 iki 18 metų ir iš dalies paskiepyti asmenys turi atlikti PGR tyrimą.

Visiems keliautojams (nuo 12m.) atvykstant į Čekiją, privaloma turėti neigiamą COVID-19 tyrimo PGR metodu (atlikto per paskutines 72 val.) sertifikatą. Testas nereikalingas sustiprinamąją vakcinos doze paskiepytiems keliautojams.

Neskiepytiems ir nepersigusiems Covid-19 liga privaloma atlikti pakartotinį COVID-19 PGR testą (savo lėšomis, ne anksčiau kaip tarp 5-7 d. nuo atvykimo).

Ne vėliau kaip 24 val. iki skrydžio būtina užpildyti atvykimo formą.

OFICIALI INFORMACIJA ANGLŲ K.

Taip pat informaciją galite patikrinti ČIA  paspaudus ant "Passport, Visa & Health regulations" ir suvedus duomenis.

 

Saviizoliacija nuvykus:

Saviizoliacija netaikoma, pateikus neigiamą PGR, antigenų testo rezultatą, arba skiepų sertifikatą.

Nuo lapkričio 26 d. Čekijoje vėl galioja nepaprastoji padėtis, taip pat įvesti nauji apribojimai. Restoranai, barai ir naktiniai klubai bus uždaryti nuo 22:00 iki 04:59 val. Nuo penktadienio vakaro viešose vietose draudžiama vartoti alkoholį.

Visoje Čekijoje viešose uždarose patalpose privaloma dėvėti FFP2 klasės apsauginę kaukę (respiratorių), be vožtuvų. Kitu atveju (pvz., Prahos tarptautiniame oro uoste) darbuotojai gali atsisakyti aptarnauti arba leisti tęsti kelionę, kol netinkama kaukė nebus pakeista FFP2 respiratoriumi.

Grįžimo į Lietuvą sąlygos:

Privaloma užpildyti NVSC anketą

Covid tyrimas ir saviizoliacija netaikomi: vaikams iki 12 metų, paskiepytiems (daugiau informacijos ) ir COVID-19 persirgusiems žmonėms. Daugiau apie izoliavimosi išimtis

Visiems kitiems privalomas tyrimas dėl COVID-19 ir 7 dienų izoliacija.

Grįžtant iš raudonosios ir pilkosios zonos valstybių ne vėliau kaip trečią dieną po atvykimo į  Lietuvą rekomenduojama atlikti PGR tyrimą (savo lėšomis). Rekomendacija netaikoma asmenims, kurie persirgo COVID-19 liga ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu ne anksčiau kaip prieš 90 dienų iki atvykimo į Lietuvą.

Naujausią Lietuvos Vyriausybės informaciją grįžtantiems į Lietuvą rasite čia

 

Informacija atnaujinta 2022.01.17 13:44

Vykstant į Čekiją rekomenduojame pasidaryti Medicininių išlaidų ir kelionės nutraukimo draudimą galiojantį Pandemijos situacijoje.
Informacija apie Šiaulių banko kreditinės kortelės draudimą
BTA draudimas pandemijos laikotarpiu

TOP šalių keliavimo salygos: