Keliavimo sąlygos ir informacija

Lietuvos piliečiams keliaujant iš Lietuvos ir grįžtant į Lietuva

country
country

Keliavimo informacija pagal šalį:

Italija: keliavimo sąlygos (trumpai)

Reikalavimai prieš vykstant:

Nuo sausio 4 dienos į Italiją atvykti gali (galioja suaugusiems ir vaikams nuo 6 metų) tik pasiskiepiję arba persirgę COVID-19 keliautojai. Kartu su skiepų arba persirgimo sertifikatu privaloma pateikti ne anksčiau nei prieš 48 valandas iki atvykimo į Italiją atlikto PGR testo arba ne anksčiau nei 24 val. iki atvykimo į šalį atlikto greitojo antigenų testo neigiamą rezultatąVaikams nuo 6 iki 17 metų, neturintiems skiepų ar persirgimo dokumentų, taip pat privaloma pateikti ne anksčiau nei prieš 48 valandas iki atvykimo į Italiją atlikto PGR testo arba ne anksčiau nei 24 val. iki atvykimo į šalį atlikto greitojo antigenų testo neigiamą rezultatą. Vaikams, atvykusiems tik su testu privaloma izoliuotis viešbučio kambaryje 5 dienas. Izoliacija vaikams netaikoma, jei jie pateikia neigiamą testo rezultatą bei atvyksta su tėvais, kurie turi visus reikiamus dokumentus (skiepų arba persirgtos ligos įrodymą bei PGR arba antigenų testo neigiamą rezultatą).

Visi keliautojai, vykstantis į Italiją, prieš kelionę privalo užpildyti elektroninę deklaraciją. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą.

Visose viešose vietose visiems nuo 12 metų privaloma pateikti super žąliąjį pasą- „super green pass“ (skiepų arba persirgimo įrodymą)

EU Covid skiepų sertifikatas Italijoje galioja 9 mėnesius nuo jo galiojimo pradžios. EU Covid sertifikatas, gautas persirgus, galioja 6 mėnesius nuo pirmojo teigiamo COVID-19 testo rezultato datos.

Nuo 2022 m. vasario 1 d. skiepų sertifikato galiojimas sutrumpinamas iki 6 mėnesių. Pasiskiepijus sustiprinančiąja doze, sertifikato galiojimas pratęsiamas 9 mėnesiams

 Kiekvienas keliautojas, vykstantis į Italiją, prieš kelionę privalo užpildyti elektroninę deklaraciją. Visą naujausią informaciją rasite čia arba čia paspaudus ant "Passport, Visa & Health regulations" ir suvedus duomenis.

Saviizoliacija nuvykus:

Saviizoliacija netaikoma, pateikus neigiamą RT-PCR testo rezultatą.Asmenims, kurie nėra pasiskiepiję, atvykus į Italiją privaloma 5 dienų izoliacija ir po to antigenų arba PGR tyrimo atlikimas. Tvarkos atnaujinimas galioja iki sausio 31 d.

Grįžimo į Lietuvą sąlygos:

Privaloma užpildyti NVSC anketą

Covid tyrimas ir saviizoliacija netaikomi:

- Asmenims paskiepytiems nuo COVID-19 pagal pilną skiepijimo schemą ir po paskutinės vakcinos dozės suleidimo yra praėję ne mažiau kaip 14 dienų ( daugiau informacijos ) ir COVID-19 persirgusiems žmonėms, kai diagnozė buvo patvirtinta teigiamu PGR tyrimo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato iki atvykimo į Lietuvą praėjo ne daugiau kaip 180 dienų. Daugiau apie izoliavimosi išimtis

- Vaikams iki 12 metų izoliacija netaikoma.

Visiems kitiems privalomas tyrimas dėl COVID-19 ir 10 dienų izoliacija. PGR tyrimas turi būti atliktas per 72 val. iki atvykimo į Lietuvą, o antigeno per 48 val. iki atvykimo į Lietuvą. Izoliacijos laiką galima sutrumpinti savo lėšomis ne anksčiau kaip 7-tą izoliacijos dieną atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą.

 VISĄ NAUJAUSIĄ INFORMACIJĄ RASITE ČIA.

Informacija atnaujinta 2022.01.20 11:35

Vykstant į Italiją rekomenduojame pasidaryti Medicininių išlaidų ir kelionės nutraukimo draudimą galiojantį Pandemijos situacijoje.
Informacija apie Šiaulių banko kreditinės kortelės draudimą
BTA draudimas pandemijos laikotarpiu

TOP šalių keliavimo salygos: