Kelionės į Airiją

Kokias kainas pateikiame?

Kelionės į Airiją

Atlanto vandenyne plytinčią Airijos salą puošia vingiuoti krantai, savo grožiu stebinančios įlankos ir kyšuliai, šioje šalyje gausu ežerų, upių, pelkių ir kalnų. Vienas žymiausių kelionės į Airiją akcentų – šiaurinėje pakrantėje besidriekiantis Milžinų Kelias, įkūnijantis paslaptingą ir legendomis apipintą keltišką šalies dvasią. Poilsis Airijoje – tai galimybė susipažinti su daugybės didingų grafysčių istorija ir šimtmečius atlaikiusiais architektūros paminklais, apsilankyti autentiška atmosfera garsėjančiuose didmiesčiuose, bei išvysti ne vieną užburiantį gamtos kūrinį.

Atostogos Airijoje rekomenduojamos gegužės vidurio–rugpjūčio mėnesių laikotarpiu. Kelionės į Airiją metu reikėtų atkreipti dėmesį, jog šioje šalyje, nepriklausomai nuo metų laiko, dažnas lietus, o dienos gali būti vėjuotos ir vėsios.

Kelionės į Airiją metu rekomenduojamos aplankyti vietos:

  • Belfastas – prie Šiaurės sąsiaurio ir Lagano upės žiočių įsikūręs uostamiestis garsėjantis laivų statyba, lėktuvų gamyba ir tekstilės pramone. Pirmieji gyventojai čia apsigyveno dar 1610 m., dauguma jų – atvykėliai iš Airijos ir Škotijos. Belfastą puošia Karalienės universiteto rūmai (19 a.), Šv. Onos katedra (19 a.), Vargšų namai (18 a.), rotušė (20 a. pr.). Be to, galėsite apsilankyti 2012 m. įkurtame Titaniko muziejuje ir kvartale, kuriame buvo pastatytas žymusis transatlantinis laivas.
  • Milžinų Kelias – kvapą gniaužiantis gamtos kūrinys plytintis Šiaurės Airijos pakrantėje, sudarytas iš kelių dešimčių tūkstančių bazaltinių kolonų. Šis pasakiškas takas veda nuo stačių uolų iki pat vandenyno ir paslaptingai pranyksta po vandeniu. Daugelis šio vulkaninės kilmės pylimo kolonų yra taisyklingos šešiakampio formos, atrodo, tarsi būtų iškaltos sumanių amatininkų. Milžinų Kelias nuo 1986 m. yra UNESCO globojama vieta.
  • Golvėjus – Airijos vakaruose, prie Atlanto vandenyno įsikūręs miestas, Golvėjaus grafystės centras. Šis žvejyba garsus miestas ėmė kurtis dar 13 a., šiandien tai – Airijos kultūros sostinė. Svečiuojantis Golvėjaus uostamiestyje verta pasivaikščioti vaizdingu senamiesčiu, pasigrožėti Ispanijos arka (16 a.), Šv. Mikalojaus bažnyčia (14 a. pr.), pasiklausyti tradicinės airiškos muzikos.

Poilsinės kelionės į Airiją metu kviečiame susipažinti su vaizdingojo Belfasto miesto istorija, išvysti amą atimantį Milžinų Kelią, pasisemti įkvėpimo Golvėjaus senamiestyje, bei apsilankyti kitose smalsumą žadinančiose šios šalies vietose.

Atsiųskite užklausą „Kelionių akademijai“ ir mes Jums pateiksime geriausius kelionės į Airiją pasiūlymus.

UP