Čekija | Apie Čekiją

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas – 78 866 km².

Sostinė – Praha (1 308 632 gyventojų).

Gyventojų skaičius – 10 693 939 gyventojų.

Religija – 59 % gyventojų yra agnostikai, ateistai, netikintys arba neorganizuoti tikintys, 26,8 % – Romos katalikai, 2,5 % – protestantai.

Kalba – čekų.

Pinigai – Čekijos krona CZK.

Telefono kodas +420.

Elektros srovė – visoje šalyje 220-240 voltų. Rozetės ir elektros kištukai europietiško tipo.

VIZA

Lietuvos Respublikos piliečiams keliaujant į Čekiją vizų nereikia.

KLIMATAS

Čekija pasižymi švelniu žemyniniu klimatu. Sausis yra šalčiausias, o liepa – šilčiausias mėnuo. Vasaros vėsios, o žiemą šalta, debesuota, drėgna. Vidutinė metinė temperatūra +9° C. Vasaros vidutinė temperatūra +19°C, žiemos -1°C. 

Kelionės į Čekiją nuo
199 €
Kelionės

LANKYTINOS VIETOS

Praha – Čekijos sostinė ir didžiausias miestas, Vidurio Čekijos krašto administracinis centras. Miestas taip pat turi atskiro administracinio vieneto statusą. Svarbus susisiekimo, pramonės ir kultūros centras. Išvystyta mašinų, chemijos, tekstilės, siuvimo, poligrafijos, maisto pramonė. Prahoje yra Karolio universitetas, mokslų akademija, daug bibliotekų, nacionalinis ir kiti teatrai, nacionalinė galerija, nacionalinis muziejus ir kt. Istorinis miesto branduolys – gotikinė Šv. Vito katedra su karališkaisiais rūmais. Yra renesanso stiliaus Belvederio rūmai. Daug gotikos ir baroko stiliaus pastatų.

Karolio tiltas − garsus istorinis tiltas Prahoje, nutiestas per Vltavos upę. Pradėtas statyti 1357 m. vadovaujant karaliui Karoliui IV, užbaigtas XV a. pradžioje. 1963 m. tiltas buvo papuoštas barokinėmis karalių ir šventųjų skulptūromis, kurios vaizduoja Čekijos istoriją.

Prahos pilis – įsikūrusi ant aukščiausios miesto kalvos, kairiajame Vltavos krante. Prahos pilies apylinkės vadinamos Hradčanais. Prahos pilis buvo įkurta IX a. kunigaikščio Borživojaus. Nuo jos prasidėjo Prahos istorija. Pilis buvo svarbiausia Habsburgų rezidencija.

Šv. Vito katedra – gotikinė šventųjų, įskaitant Vitą, Vaclovą ir Adalbertą, amžinojo poilsio vieta, taip pat – valstybės lobynas.

Prahos astronominis laikrodis – viduramžių laikrodis ant rotušės fasado, mušant valandas rodantis dvylika apaštalų.

Senamiesčio aikštė – seniausia aikštė istoriniame centre, kurios istorija siekia X a., su daug gotikinių statinių.

MAISTAS IR GĖRIMAI

Čekų maistas labai sotus ir įvairus. Tai įvairiai kepta mėsa (dažniau kiauliena), dešros ir kepenų paštetai, žuvų (ypač iš karpio) patiekalai, sultingos daržovių salotos. Geriamas vietinis alus. Pusryčiams – bandelė su sviestu ir kava, priešpiečiams – dešra, sumuštiniai ir šilti patiekalai, vakarienė – negausi (karšti valgiai, šalti – labai retai), taip pat saldumynai: pyragaičiai, pyragai su įdaru ir su obuoliais.

SVEIKATA

Prieš kelionę pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Privalomų skiepų, keliaujant į Čekiją, nėra. Dėl papildomos informacijos ir rekomenduojamų skiepų kreipkitės į savo gydytoją arba „Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrą“.

SUVENYRAI

Populiariausios lauktuvės iš Čekijos: Bohemijos stiklas, taip pat gilių gamybos tradicijų čekiškas porcelianas, vietinių rankdarbiai, arbata bei arbatos reikmenys, Bacherovka žolelių likeris. Prekybos centruose galite įsigyti rūbų, odos gaminių bei maisto prekių.

Kelionės į Čekiją nuo
199 €
Kelionės