Čekija | Apie Čekiją

Šalis, žavinti įvairių stilių nuostabia architektūra, kultūra ir įspūdinga istorija. Daugybė šalies objektų yra įtraukti į Pasaulio paveldo sąrašą. Čia kiekvienas ras kažką įdomaus sau. Čekijos sostinė Praha yra išsaugotas istorijos centras ir viena gražiausių sostinių pasaulyje.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas - 78 866 km²

Sostinė - Praha (1 223 368gyventojų)

Gyventojų skaičius - 10 467 542 gyventojų

Religija - 59 % gyventojų yra agnostikai, ateistai, netikintys arba neorganizuoti tikintys, 26,8 % – Romos katalikai, 2,5 % – protestantai

Kalba - čekų

Telefonas-Šalies telefono kodas skambinant iš Čekijos +420

Elektros srovė - visoje šalyje 220-240 voltų. Rozetės ir elektros kištukai europietiško tipo.

Pinigai - Čekijos krona.

VIZA

Lietuvos Respublikos piliečiams keliaujant į Čekiją vizų nereikia. Užtenka turėti asmens tapatybės kortelę, kuri turi galioti ne mažiau kaip 6 mėnesius nuo kelionės pabaigos.

SEIFAI

Savo asmeninius daiktus, pinigus ir brangenybes patariama saugoti viešbučio seifuose, kurie būna kambariuose arba viešbučio registratūroje. Kitais atvejais už prarastus daiktus ir jų saugumą viešbutis neatsako.

ARBATPINIGIAI

Restoranuose ir viešbučiuose paprastai paliekama 10 % nuo sąskaitos sumos.

SVEIKATA

Prieš kelionę pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Skiepai nereikalingi.

KLIMATAS

Čekija pasižymi švelniu žemyniniu klimatu. Sausis yra šalčiausias, o liepa - šilčiausias mėnuo. Vasaros vėsios, o žiemą šalta, debesuota, drėgna. Vidutinė metinė temperatūra +9° C. Vasaros vidutinė temperatūra +19°C, žiemos -1°C. Natūralus potvynių pavojus, kai per trumpą laiką iškrinta didelis kiekis kritulių.

MAISTAS IR GĖRIMAI

Čekų maistas labai sotus ir įvairus. Tai įvairiai kepta mėsa (dažniau kiauliena), dešros ir kepenų paštetai, žuvų (ypač iš karpio) patiekalai, sultingos daržovių salotos. Geriamas vietinis alus. Pusryčiams – bandelė su sviestu ir kava, priešpiečiams – dešra, sumuštiniai ir šilti patiekalai, vakarienė – negausi (karšti valgiai, šalti – labai retai), taip pat saldumynai: pyragaičiai, pyragai su įdaru ir su obuoliais. Valgiai labai skanūs, tačiau per stiprūs, nes mėsos duodama daugiau, negu daržovių. Be to, jie ruošiami dažniausiai su aliejumi ir taukais.

KAINOS

Maistas, nebrangus restoranas 120.00 Kč 100.00-150.00

Maitinimas 2 žmonėms, Vidutinės klasės restoranas, trijų patiekalų 600.00 Kč 400.00-800.00

McMeal McDonalds'e (arba „Equivalent Combo Meal“) 130.00 Kč 110.00-150.00

Vidaus alus (0,5 litro grimzlė) 33.00 Kč 26.00-40.00

Importuotas alus (0,33 litro butelis) 40.00 Kč 30.00-50.00

Kapučino (reguliariai) 43.49 Kč 35.00-55.00

Coca Cola / Pepsi (0,33 litro butelis) 28,48 Kč 20.00-35.00

Vanduo (0,33 litro butelis) 21.56 Kč 13.00-30.00

KĄ PAMATYTI/ APLANKYTI

 • Praha – Čekijos sostinė ir didžiausias miestas, Vidurio Čekijos krašto administracinis centras. Miestas taip pat turi atskiro administracinio vieneto statusą. Svarbus susisiekimo, pramonės ir kultūros centras. Išvystyta mašinų, chemijos, tekstilės, siuvimo, poligrafijos, maisto pramonė. Prahoje yra Karolio universitetas, mokslų akademija, daug bibliotekų, nacionalinis ir kiti teatrai, nacionalinė galerija, nacionalinis muziejus ir kt. Istorinis miesto branduolys – gotikinė Šv. Vito katedra su karališkaisiais rūmais. Yra renesanso stiliaus Belvederio rūmai. Daug gotikos ir baroko stiliaus pastatų.
 • Karolio tiltas − garsus istorinis tiltas Prahoje, nutiestas per Vltavos upę. Pradėtas statyti 1357 m. vadovaujant karaliui Karoliui IV, užbaigtas XV a. pradžioje. 1963 m. tiltas buvo papuoštas barokinėmis karalių ir šventųjų skulptūromis, kurios vaizduoja Čekijos istoriją.
 • Prahos pilis - Čekijoje, Prahoje, įsikūrusi ant aukščiausios miesto kalvos, kairiajame Vltavos krante. Prahos pilies apylinkės vadinamos Hradčanais. Prahos pilis buvo įkurta IX a. kunigaikščio Borživojaus. Nuo jos prasidėjo Prahos istorija. Pilis buvo svarbiausia Habsburgų rezidencija.
 • Šv. Vito katedra - gotikinė šventųjų, įskaitant Vitą, Vaclovą ir Adalbertą, amžinojo poilsio vieta, taip pat – valstybės lobynas.
 • Prahos astronominis laikrodis - viduramžių laikrodis ant rotušės fasado, mušant valandas rodantis dvylika apaštalų.
 • Senamiesčio aikštė - seniausia aikštė istoriniame centre, kurios istorija siekia X a., su daug gotikinių statinių.

KURORTAI

 • Františkovy Lazne – kurortas prie pat Vokietijos sienos. Jis vadinamas mineralinių vandenų kurortu, jame trykšta net 20 karštųjų versmių.
 • Karlovi Varai – garsus bei istorinis karštųjų versmių kurortas, vakarinėje Čekijos dalyje. Šiame kurorte trykšta dvylika gydomojo mineralinio vandens versmių. Šis vanduo naudojamas įvairioms ligoms gydyti taip pat maudynėms ir relaksacijai.
 • Kouty nad Desnou – didžiausias bei moderniausias slidinėjimo kurortas. Slidinėjimo mėgėjams siūlomos keturios slidinėjimo trasos, aptarnaujamos modernaus krėslinio keltuvo.
 • Marianske Laznes – šiame miestelyje, kuriame lankytojams siūlomos ne tik mineralinių vandenų gydomosios procedūros, bet ir purvo vonios, priskaičiuojama apie keturiasdešimt karšųjų versmių.
 • Pec pod Snežkou – slidinėjimo kurortas, turintis sieną su Lenkija, garsėjantis stora sniego danga ir poliarinio klimato oro sąlygomis. Čia galima rasti įvairaus sudėtingumo slidinėjimo trasų, todėl čia gali drąsiai savo jėgas išbandyti tiek nepatyrę, tiek patyrę žiemos sporto mėgėjai.

SUVENYRAI

Populiariausios lauktuvės iš Čekijos: Bohemijos stiklas, taip pat gilių gamybos tradicijų čekiškas porcelianas, vietinių rankdarbiai, arbata bei arbatos reikmenys, Bacherovka žolelių likeris. Prekybos centruose galite įsigyti rūbų, odos gaminių bei maisto prekių.