Meksika: detalios keliavimo sąlygos

Lietuvos piliečiams keliaujant iš Lietuvos ir grįžtant į Lietuva

country
country

Prieš kelionę:

Atvykstantiems į Meksiką, COVID19 PGR testas nėra būtinas, saviizoliacija keliautojams netaikoma.

Visi keliautojai, atvykstantys į Meksiką, 24 val. prieš skrydį privalo užpildyti medicininę anketą. Užpildžius anketą, gaunamas QR kodas, kurį būtina atsispausdinti arba išsisaugoti telefone. QR kodą reikės parodyti pasų patikros punkte Meksikoje.

Vykstant į kelionę, rekomenduojama į telefonus atsisiųsti „COVID-19MX“ programėlę, suteikiančią papildomą pagalbą užsikrėtimo atveju.

Keliaujant į Meksiką, būtina su savimi turėti šiuos popierinius dokumentus: skrydžio bilietus (į abi puses), pasą (galiojantį ne trumpiau nei 6 mėn.), viešbučio rezervacijos Meksikoje patvirtinimą, sveikatos draudimą ir įrodymus, kad pakaks lėšų pragyventi Meksikoje vizito laikotarpiu.

PGR testo atlikimui išvykstant, būtina iš anksto informuoti atstovą arba viešbučio registratūrą, kurie iškvies gydytoją. Testo kaina nuo 150 USD, priklausomai nuo viešbučio. Testo rezultatai gaunami per 24-48 val (gali užtrukti ilgiau). Taip pat galima kreiptis į artimiausią kliniką.

Kelionės metu:

PGR testo atlikimui išvykstant, būtina iš anksto informuoti atstovą arba viešbučio registratūrą, kurie iškvies gydytoją. Testo kaina nuo 150 USD, priklausomai nuo viešbučio, Testo rezultatai gaunami per 24-48 val (gali užtrukti ilgiau). Taip pat galima kreiptis į artimiausią kliniką.

Grįžimo į Lietuvą sąlygos:

Grįžtantieji atgal į Lietuvą, dar prieš skrydį turi užsiregistruoti Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre (NVSC) užpildant elektroninę anketą. Atkreipiame dėmesį, jei pildydami anketą dar neturite jums priskirtos vietos, privalomame langelyje "Sėdėjimo vieta" įrašykite "No seat". Gautą elektroninį patvirtinimą (vadinamąjį QR kodą) reikės pateikti įlaipinimo į lėktuvą metu.

Visiems suaugusiems ir vaikams nuo 16 metų privaloma turėti dokumentą (viena iš oficialių Europos Sąjungos kalbų) apie asmeniui ne seniau nei 72 val. laikotarpiu prieš grįžtant ar atvykstant į Lietuvos Respubliką atliktą tyrimą (PGR arba antigeno testas iš nosiaryklės) COVID-19 ligai  nustatyti ir gautą neigiamą tyrimo atsakymą. Neturintys testo rezultato nebus įleidžiami į lėktuvą. Serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas. Daugiau informacijos

Detalesnę informaciją apie COVID-19 tyrimo atlikimo galimybes bei kainas poilsio šalyse rasite prie konkrečių šalių informacijos keliaujantiems.

 

COVID-19 tyrimo atlikti nereikia:

- Ekipažų ir įgulų nariams, kurie vykdo keleivių vežimus tarptautinio susisiekimo maršrutais visų rūšių transporto priemonėmis,

- Tranzitu per Lietuvą vykstantiems asmenims,

- Asmenims iki 16 metų,

- Nuo COVID-19 pagal pilną skiepijimo schemą paskiepytiems asmenims. E-sveikatos sistemoje formuojama sveikatos forma apie atliktą vakcinaciją anglų kalba. Atkreipiame dėmesį, kad skiepijimo schemą sudaro ne tik vakcinos dozių skaičius, tačiau ir laikotarpis po vakcinos įskiepijimo, per kurį organizme susidaro imunitetas.
Skirtingų vakcinų aprašuose yra įvardytos tokios skiepijimo schemos:  
      Comirnaty – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 7 paroms po antros dozės.
      Moderna – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 14 parų po antros dozės.
      Jansen –  skiepijama 1 vakcinos doze, imunitetas susidaro praėjus 14 dienų po skiepo.
      Vaxzevria – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 15 dienų po antros dozės.

- COVID-19 persirgusiems žmonėms, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato iki atvykimo į Lietuvą praėjo ne daugiau kaip 180 dienų. Kaip įrodymą, keliautojams privaloma pateikti tai patvirtinantį E-sveikatos sistemoje suformuotą dokumentą anglų kalba ( jeigu dokumentas suformuojamas lietuvių kalba, būtinas vertimas į anglų kalbą), kuriame būtų nurodyta informacija apie atliktą teigiamą PGR ar antigenų tyrimo rezultatą. E-sveikatos sistemoje formuojama forma anglų kalba tik įrašams nuo kovo 23 d.

 

Dokumentų patikra Vilniaus oro uoste:

- Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) sugriežtinus koronaviruso (COVID-19) plitimo valdymo priemones keliautojams, atvykstantiems ir grįžtantiems į Lietuvą, nuo vasario 8 d. oro, jūrų uostuose bus taikomos papildomos medicininės-karantininės kontrolės procedūros. Visų – iš Šengeno ir ne Šengeno šalių – atvykstančių keleivių dokumentai ( užpildyta NVSC anketa, patvirtinto neigiamo COVID-19 testo pažyma, ar dokumentai patvirtinanys, jog žmogus yra persirgęs ar yra paskiepytas) bus tikrinami oro uostų atvykimo erdvėse, pasiėmus bagažą. Minėtus dokumentus visi keleiviai turės pateikti juos pasitikusiems VSAT pareigūnams ir NVSC darbuotojams. Daugiau informacijos.
 

- Prašome numatyti, kad papildomos tikrinimo procedūros neišvengiamai pareikalaus daugiau laiko. Visų keleivių prašoma dar prieš kelionę arba kelionės metu įsitikinti, kad visi dokumentai yra paruošti patikrai, ir tvarkingai pateikti juos kontrolės punktuose dirbantiems pareigūnams. Tai leis sklandžiau vykdyti patikrą ir taupyti pačių keleivių laiką.

 

Reikalavimas saviizoliacijai ir išimtys:

- Visiems iš bet kurios valstybės atvykusiems asmenims privaloma 10 dienų izoliacija. Galimybė ją sutrumpinti numatyta ne anksčiau nei 7 dieną, savo lėšomis atlikus testą COVID-19 ligai nustatyti ir gavus neigiamą atsakymą.

- Saviizoliacija netaikoma asmenims, kurie yra paskiepyti nuo COVID-19 pagal pilną skiepijimo schemą (detali informacija apie išimtis pasiskiepijusiems asmenims) ir COVID-19 persirgusiems žmonėms, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato iki atvykimo į Lietuvą praėjo ne daugiau kaip 180 dienų (Nutarimas dėl prailginto termino iki 180 dienų pradeda galioti balandžio 12 d. Ankstesnis terminas buvo 90 dienų).

- Nuo pirmadienio, birželio 14 d., visiems, atvykstantiems iš Lenkijos, Estijos, Graikijos salų – Kretos, Rodo, Korfu, Kefalonijos, Zakinto ir Ispanijos salų – Tenerifės, Maljorkos, Gran Kanarijos bei kitų 15 šalių nereikės izoliuotis. Kaip ir iki šiol, tyrimą dėl COVID-19, 72 val. laikotarpiu iki atvykimo, turės atlikti iš bet kurios šalies atvykstantys keliautojai, išskyrus vakcinuotus, persirgusius ir kitus asmenis, kuriems numatytos papildomos išimtys.

- Atnaujintos taisyklės dėl vaikų izoliacijos – vaikams iki 7 metų izoliacija nebus taikoma. Vaikams nuo 7 iki 16 metų izoliacija nebus taikoma jeigu jie turės neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą.  Jei tyrimas atliekamas Lietuvoje, izoliacija privaloma iki tyrimo rezultato gavimo.

Sveikatos apsaugos ministerijos informacija atvykstantiems į Lietuvą: https://sam.lrv.lt/lt/news/prevenciniai-veiksmai-del-naujojo-koronaviruso-informacija-nuolat-papildoma/koronavirusas/aktuali-informacija-griztantiems-ir-atvykstantiems-i-lietuva

Detali informacija apie izoliavimosi išimtis ir šalių sąrašas (atnaujinta 2021 09 13). 

Informacija atnaujinta 2021.09.17 11:39

Vykstant į Meksiką rekomenduojame pasidaryti Medicininių išlaidų ir kelionės nutraukimo draudimą galiojantį Pandemijos situacijoje.
Informacija apie Šiaulių banko kreditinės kortelės draudimą
BTA draudimas pandemijos laikotarpiu

Rinktis kitą šalį:

Keliauk be testo

TOP šalių keliavimo salygos: