Malaga | Apie kurortą

Kosta del Solis – Ispanijos provincijai Andalūzijai priklausanti pietinė dalis, besidriekianti beveik 200 km palei Viduržemio jūrą, šalia Gibraltaro sąsiaurio. Kosta del Solio pakrante nuo Malagos miesto driekiasi šie žymesni kurortai: Torremolinos, Benalmadena, Fuengirola, Mijas, Marbella ir Estepona.

Kosta del Solio regiono sostinė – Malaga. Kosta del Solis išvertus iš ispanų kalbos reiškia „saulėtą krantą“. Tokį pavadinimą ši vietovė pelnė ne veltui – 325 dienas per metus čia dangus būna giedras ir šviečia saulė. Švelnus klimatas poilsiautojus čia traukia iš viso pasaulio. Temperatūra vasarą niekada neviršija 30 °C, o žiemą čia būna apie 14 °C.

Kosta del Solis garsėja savo puikiais paplūdimiais, garsių tinklų viešbučiais, įvairiomis pramogomis, įžymybėms priklausančiomis vilomis bei jachtomis, o taip pat ir istoriniu paveldu, mažais, žaviais baltų namelių bei mėlynų durų kaimeliais, su gėlių vazonais nukabinėtomis namų sienomis ir akmenimis grįstomis gatvėmis. Iš šios pakrantės galima aplankyti netoliese įsikūrusius garsius Ispanijos miestus: Rondą, Seviliją, Granadą, pasigėrėti Siera Nevados kalnų viršūnėmis, nuvykti į Didžiajai Britanijai priklausantį Gibraltarą.

Kosta del Solyje teniso bei golfo mėgėjai galės mėgautis šių sporto užsiėmimų klubuose, jaunimas vakarus smagiai leis naktiniuose klubuose ir baruose, o adrenalino mylėtojai turės progą išbandyti skrydžius virš jūros parašiutu ar panirti į skaidrų it krištolas vandenį ir susipažinti su povandeniniu Kosta del Solio pakrantės gyvenimu. Čia puikios pėsčiųjų trasos, vedančios į kalvas, kur galima aplankyti nedidukus andalūziškus kaimelius, pakilti ant Kalamoro kalno, aplankyti krokodilų parką, vandens pramogų parką Toremolinos kurorte, nuvažiuoti į safari Selvo Aventura Esteponoje, kur laisvėje vaikšto bengališki tigrai ir raganosiai.

Naktinis gyvenimas taip pat nestokoja įvairovės. Kiekvienas atostogaujantis atras klubą pagal savo skonį ir kišenę, nes daugelio „saulėtojo kranto“ kurortų gatvėse yra daugybė barų ir diskotekų. Dažniausiai jie įsikūrę tiesiog pakrantėje, kad bet kuriuo momentu būtų galima atsigaivinti ir įkvėpti nepakartojamo, kupino lengvumo ir ispaniškų linksmybių oro.

Kelionės į Ispaniją nuo
499 €
Kelionės

Kiti Ispanijos regionai:

Maljorka – tai didžiausia Balearų salyno sala. Savo žymę Maljorkos istorijoje paliko tokios garsios tautos kaip finikiečiai, graikai, romėnai, bizantiečiai ir arabai.Poilsiautojus čia žavi itin įvairus kraštovaizdis ir gamta.

Kosta Brava – nuo Barselonos beveik iki pat sienos su Prancūzija einanti kurortinė nenusakomo grožio Viduržemio jūros pakrantė su įlankėlėmis, iškyšulėliais, apaugusiais jūros vėjų glostomomis pušaitėmis, viliojančiais paplūdimiais.

Kosta Dorados - pakrantė dar vadinama Auksiniu Krantu. Čia smėlis tikrai auksinės spalvos. Pakrantė pasižymi ne staigiai, o nuosekliai gilėjančia jūra ir nedidelių įlankėlių išraižytais smėlio paplūdimiais. Tokie nuostabūs paplūdimiai tęsiasi keletą kilometrų.

Barselona - Katalonijos regiono Ispanijoje sostinė. Katalonija – labiausiai turistams pritaikytas ir išvystytas Ispanijos regionas.Dėl tokių palankių oro sąlygų vietinis gamtovaizdis itin turtingas, o jūros ir kalnų derinys suformuoja nuostabius peizažus.

Alikantė – prie Viduržemio jūros, Ispanijoje, Valencijos regione įsikūręs uostamiestis. Tai provincijos centras, gyvybingas pajūrio kurortas ir vienas iš sparčiausiai augančių Ispanijos miestų.

Andalūzija – didžiausias iš 17 autonominių Ispanijos regionų, plotu pranokstanti Belgiją, Olandiją ir Šveicariją. Dėl savo geografinės padėties Andalūzija dažnai vadinama „tiltu tarp dviejų kontinentų“ ar „vartais į Europą“.

Tenerifė - egzotiškas, svetimą planetą primenantis salos peizažas mirga smengančiais į vandenyną juodais vulkaniniais krantais ir smėlio paplūdimiais, kuriuose gimsta pats gražiausias įdegis.

Ibiza - salos sostinė, katalonų kalba vadinama Eivissa Vila, yra vienas iš seniausių Europos miestų. Pietuose įsikūręs miestas yra salos naktinių klubų bei elektroninės muzikos sostinė. Čia jūs rasite viską: populiariausius klubus, geriausias Europos diskotekas bei žymiuosius vasaros šokių festivalius paplūdimio diskotekose.

Madridas - tai vienas labiausiai lankomų miestų Europoje. Madridas taip pat puikiai žinomas, kaip Ispanijos sostinė. Madridas turi gilia istorija kuri matoma iki šių dienų, nes mieste pilna muziejų, lankytinų objektų.

Menorka sala - turi ką pasiūlyti visiems; viena iš tylesnių Balearų salų, tai puiki vieta šeimos atostogoms, o daugybė gražių ir nepaliestų paplūdimių sugrąžina šeimas atgal. Nuostabi architektūra ir uostai.

Orai Malagoje. Kada keliauti?

Oras Kosta de Sol – labai malonus visus metus su retai kada pasislepiančia saule. Vasarą dienos sausos ir karštos, vidutinė temperatūra net 30 ºC, tačiau dėl mažos drėgmės karštis nesukelia nepatogumų. Žiemą temperatūra nukrenta iki 13 ºC ir būna truputį debesuota, drėgniau, gaiviau, kartais nustebina lyg iš niekur atsirandantis lietus balandį, spalį ar žiemos metu. Į šį regioną patariama važiuoti nuo kovo iki gegužės, nes temperatūra vėl pakilusi, šilta, danguje nebesirodo debesys, tačiau dar nėra didžiųjų karščių, taip pat tinkamas ir ankstyvas ruduo.

Ką pamatyti Kosta del Solije?

Malagos Alcazaba tvirtovė ši tvirtovė pastatyta XI amžiaus viduryje ir vienintelė geriausiai išsilaikiusi iki šių dienų. Įėjimas į tvirtovę yra šalia Romos amfiteatro griūvėsių iš kurio vingiuotas kelias driekiasi per sodrią žalumą, aplinkui kvepiantys jazminų krūmai ir apelsinų medžiai. Tvirtovėje esančios arkos, kiemai ir fontanai byloja apie įtakingą Malagos istorijos etapą. Aplankykite Gibralfaro pilį kuri yra visai šalia ant kalvos, pirkdami dvigubą bilietą tiek į Alcazabos tvirtovę ir į Gibralfaro pilį sutaupysite.

Gibralfaro pilis (Castillo de Gibralfaro) viena iš islamo praeities palikimų yra tapus ši pilis. Įspūdingai išsidėsčiusi ant pylimo nuo kurio matosi visas miestas. Pastatyta 8-tame amžiuje, o 14-tame amžiuje atstatyta. Pilis iš pradžių veikė kaip švyturys ir kareivinės barakai. Pilies interjere nėra išlikę daug originalių daiktų, tačiau apsauginis pilies takas leidžia pasigrožeti nuostabiais vaizdais.

Malagos katedra (Catedral de Malaga) vietiniai šią katedrą vadina “vienaranke”, todėl kad vienas jos bokštas iki šių dienų nebuvo pabaigtas statyti. Katedros statybų istorija tokia kad pats projektas buvo epinis, prireikė maždaug 200 metų, tačiau iki 1782 metų projekto išlaidos buvo tokios didelės kad buvo nuspręta sustabdyti darbus ir vienas iš dviejų varpinės bokštų liko nepabaigtas.

Benalmadenas yra miestas Andalūzijoje, pietų Ispanijoje, 12 km į vakarus nuo Malagos, Kosta del Solyje tarp Torremolinos ir Fuengirola. Tai tikras perlas gero maisto ir kultūros ištroškusiems mėgėjams. Miestelio gatvėse nuolat džiugina nenutylanti muzika, įvairūrus koncertai. Miestelio centre pastatytas fontanas „Belmadeno mergaitė" tapęs miesto simboliu. Benalmedenos keltuvai (Teleférico) pakelia turistus į Monte Calamorro kalno viršūnę. Nuo čia atsiveria puikus pakrantės vaizdas nuo čia galima pamatyti Gibraltarą.

Donjanos nacionalinis parkas didžiausia saugoma teritorija žemyninėje Ispanijoje, tai vienas svarbiausių Europos floros ir faunos rezervarų. Čia gyvena retos ir nykstančios rūšys gyvūnų. Taip pat čia labai didelė paukščių gausa, kurie atkeliauja iš Skandinavijos ir Rusijos.

Estepona miestelis turintis apie 70 000 gyventojų. Čia galima rasti viską ko reikia nuostabiam poilsiui t.y daugybė turizmo objektų, parduotuvių, įvairių laisvalaikio praleidimo būdų ir kultūrinės veiklos. Miestelis garsėja savo senosios architektūros perlais, maistas taip pat čia nuostabus. Didžioji dalis tradicinių patiekalų yra daroma iš žuvies ir kitų jūros gėrybių.

Marbela miestas esantis prie Viduržiamio jūros netoli sostinės Malagos. Garsiausias ir vienas iš brangiausių pietų Ispanijos kurortų į kurį atvyksta daug pasaulio turtuolių. Mieste yra išlikusi arabų siena, bonzajų muziejus, šiuolaikinių graviūrių muziejus, kelios bažnyčios.

Paseo Maritimo pakrantė Pakrantėje yra jachtklubas, uostas, žymus zooparkas (Zoo Fuengirola), kuriame galima pamatyti per 200 rūšių gyvūnų iš kurių dauguma yra nykstančios rūšies arba jau rizikuoja būti nykstančiomis. Vieni iš populiariausių šio parko globotinių yra Sumatrano tigras ir nykstanti senojo pasaulio beždžionių rūšis – Rolovėjaus markatos, kurių parke yra per 300 Teremolinos miestelis netoli nuo Malagos įsikūręs kurortinis miestelis. Šis kurortas garsėja tradicine pietų Ispanijos virtuve, čia kaip ir daugumoje Ispanijos kurortų įsikūrusių pietinėje dalyje virtuvėje gausu žuvies patiekalų ir kitų jūros gerybių. Taip pat mieste gausu išlikusių senosios architektūros paminklų. Naktinis gyvenimas judrus - čia daug naktinių klubų ir diskotekų.Jose galima pamatyti tradicinį flamenko šokį.

Kelionės į Ispaniją nuo
499 €
Kelionės

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: