Menorkos regionas | Apie Menorkos regioną

Trumpai apie Menorkos regioną:

 

 

Menorka sala turi ką pasiūlyti visiems; viena iš tylesnių Balearų salų, tai puiki vieta šeimos atostogoms, o daugybė gražių ir nepaliestų paplūdimių sugrąžina šeimas atgal. Nuostabi architektūra ir uostai, ypač Mahon ir Ciutadella, yra būtina apsilankyti. Plius vandens parkai, vandens sporto, dviračių ir pėsčiųjų maršrutai, golfas ir daug daugiau tiems, kurie ieško aktyvesnių atostogų. Sala yra paskirta biosfera, taip saugant aplinką ir suteikiant nuostabų kraštovaizdį. Yra nuostabi laukinių gėlių ir paukščių įvairovė.

 

 

Kiti Ispanijos regionai:

 

 

Maljorka – tai didžiausia Balearų salyno sala. Savo žymę Maljorkos istorijoje paliko tokios garsios tautos kaip finikiečiai, graikai, romėnai, bizantiečiai ir arabai.Poilsiautojus čia žavi itin įvairus kraštovaizdis ir gamta.

Kosta Brava – nuo Barselonos beveik iki pat sienos su Prancūzija einanti kurortinė nenusakomo grožio Viduržemio jūros pakrantė su įlankėlėmis, iškyšulėliais, apaugusiais jūros vėjų glostomomis pušaitėmis, viliojančiais paplūdimiais.

Kosta Dorados - pakrantė dar vadinama Auksiniu Krantu. Čia smėlis tikrai auksinės spalvos. Pakrantė pasižymi ne staigiai, o nuosekliai gilėjančia jūra ir nedidelių įlankėlių išraižytais smėlio paplūdimiais. Tokie nuostabūs paplūdimiai tęsiasi keletą kilometrų.

Barselona - Katalonijos regiono Ispanijoje sostinė. Katalonija – labiausiai turistams pritaikytas ir išvystytas Ispanijos regionas.Dėl tokių palankių oro sąlygų vietinis gamtovaizdis itin turtingas, o jūros ir kalnų derinys suformuoja nuostabius peizažus.

Alikantė (kat. Alacant) – prie Viduržemio jūros, Ispanijoje, Valencijos regione įsikūręs uostamiestis. Tai provincijos centras, gyvybingas pajūrio kurortas ir vienas iš sparčiausiai augančių Ispanijos miestų.

Andalūzija – didžiausias iš 17 autonominių Ispanijos regionų, plotu pranokstanti Belgiją, Olandiją ir Šveicariją. Dėl savo geografinės padėties Andalūzija dažnai vadinama „tiltu tarp dviejų kontinentų“ ar „vartais į Europą“.

Tenerifė - egzotiškas, svetimą planetą primenantis salos peizažas mirga smengančiais į vandenyną juodais vulkaniniais krantais ir smėlio paplūdimiais, kuriuose gimsta pats gražiausias įdegis.

Ibiza - salos sostinė, katalonų kalba vadinama Eivissa Vila, yra vienas iš seniausių Europos miestų. Pietuose įsikūręs miestas yra salos naktinių klubų bei elektroninės muzikos sostinė. Čia jūs rasite viską: populiariausius klubus, geriausias Europos diskotekas bei žymiuosius vasaros šokių festivalius paplūdimio diskotekose.

Madridas - tai vienas labiausiai lankomų miestų Europoje. Madridas taip pat puikiai žinomas, kaip Ispanijos sostinė. Madridas turi gilia istorija kuri matoma iki šių dienų, nes mieste pilna muziejų, lankytinų objektų.

 

 

Mahon & Ciudadela

Sostinė Mahonas turi daug pastatų, likusių nuo britų okupacijos (1713-83 m.) Miestą geriausia apžiūrėti pėsčiomis. Įdomūs objektai apima Rotušę (Casa Consistorial), Santa Marijos bažnyčią ir San Francisko bažnyčią.  Greitkelis jungia Mahoną su senesniu Ciudadela miestu (buvusiu sostine) priešingoje salos pusėje. „Ciudadeloje“ yra katedra, iš dalies nuo XIV a., Taip pat yra keletas elegantiškų rūmų ir viduramžių bažnyčių.

PaplūdimiaiMenorkoje yra apie 46 smėlio paplūdimių, taip pat keletas uolų ir akmenuotų paplūdimių, iš kurių daugelis yra gražūs ir maži.  Neabejotina, kad daugelyje paplūdimių puikus smėlis, kartu su gražiu kraštovaizdžiu ir puikiais patogumais, Menorka yra viena iš mėgstamiausių Europos atostogų vietų.Kuo didesnis kurortas, tuo didesnė tikimybė, kad rasite sportinės veiklos ir vaikų žaidimų aikšteles, taip pat gelbėtojų ir pirmosios pagalbos teikėjų saugumą. Dauguma paplūdimių yra geros kokybės restoranai ir barai, siūlantys platų vietinių ir tarptautinių užkandžių pasirinkimą.

Laisvalaikis ir poilsis

Tiems, kurie nori aktyvesnių atostogų, yra tiek daug ką nuveikti: jojimo mokyklos, tenisas, sporto ir, žinoma, golfo klubai; vandens sportas, pavyzdžiui, nardymas, burlenčių sportas, žvejyba ir buriavimas yra prieinami daugelyje kurortų. Jei mėgstate žvejybą, Menorka yra puiki vieta, kur populiarus banglenčių sportas ir žvejyba; arba galima išsinuomoti valtį su įgula arba be jos. Mieste yra nemažai įmonių, siūlančių medžioklės ekspedicijas ir įrangą. Dviračių sportas taip pat yra populiarus Menorkoje; yra specializuotų dviratininkų kompanijų ir puikus pasirinkimas lengvai sekti įvairaus sunkumo kelius. Net atsitiktinis dviratininkas gali mėgautis dienos ar dviejų ciklų nuomos paslaugomis ir švelniai išsisukti palei ramius kelius, gėrėtis kvapais ir peizažais bei sustoti kelio užeigoje. Menorka kaime yra malonumas ištisus metus, su daugybe kaimo vietovių, todėl puikiai tinka norintiems mėgautis nuostabiu kraštovaizdžiu ramybėje. Be to, daugelyje vietovių yra saugūs pažymėti maršrutai.

Kultūra ir ekskursijos

Menorkos vietos valdžios institucijos parengė daugiakalbius vadovus tiems, kurie domisi pasirinktos paskirties istorijos istorija ir kultūra.Kur ir kada jūs lankotės Menorka, jūsų buvimo metu jūs greičiausiai susipažinsite su vietos fiesta ar renginiu. Atvykę kreipkitės į savo turizmo biurą, kad sužinotumėte apie vietos kultūros renginius.

Orai Menorkoje. Kada keliauti?

Menorka yra klasikinis Viduržemio jūros klimatas, švelnus visų metų klimatas. Vasara prasideda gegužės mėnesį ir pasiekia 30–35 laipsnių vasaros aukštį rugpjūčio mėn. Žiemos yra švelnios, nors gali būti gana lietingos, bet kraštovaizdis yra įspūdingas lietaus metu.

 

 

Ką aplankyti Menorkoke?

 

 

El Toro - katalonų kalba dar kartais vadinamas Monte Toro vardu yra aukščiausias Menorko salos kalnas esantis 354 metrai virš jūros lygio ir yra pačiame salos centre visai šalia Es Mercadal miesto. Kelionė iki šio objekto iš miesto centro užtrunka apie 2 valandas, todėl rekomenduojama vykti automobiliu.Vaizdai išviršaus yra tikrai kvapą gniaužiantys. Taip pat viršuje yra bažnyčia ir Jėzaus statula.

Menorkos karo muziejus -  šis muziejus įkurtas XVIII a. Mahone kareivinėse. Čia galėsite susipažinti su karine salos istorija, įskaitant visas okupacijas. Muziejuje eksponuojamos senovinės patrankos, ginklai ir kitokia karinė ekspozicija. Na o tikriems karo istorijos mėgėjams yra suteikiama detalesnė informacija apie saloje esančius kitus buvusius strategiškai svarbius objektus. „Cala Turqueta“ paplūdimys -  tai stulbinančiai balto smėlio paplūdimys, apsuptas pušų ir uolėto reljefo. Ši vieta tinka nardymui, yra uolų nuo kurių galima pasinerti į krištolo skaidrumo vandenį.

Cala Galdana - neįtikėtinos pusmėnulio formos įlanka apsupta pušynų ir balto smėlio ruožo.Nors ši sala yra garsėjanti savo įspūdingais paplūdimiais,bet tai nuostabi vieta apsistoti su šeima ir mažais vaikais.

 Vandens parkas „Splash Sur“ - šeimos su vaikais neturėtų praleisti progos apsilankyti didžiausiame vandens parke Menorkos saloje. Vandens parkas pastatytas 2015 metais su puikiai išvystyta atrakcionų infrastruktūra. Čia galite mėgautis įvairiaisa atrakcionais pvz: „Juodojiskylė“ , „Kamikaze“ ir kt. Mažiau nuotykius mėgstantys tiesiog gali atsipalaiduoti sūkurinėje vonioje ar gulėti prie baseino.

Etnologijos muziejus - šis muziejus yra įsikūręs Sent Luiso mieste senoviniame vėjo malūne. Malūnas buvo pastatytas dar prancūzų opukacijos metais. Iš viso mieste veikė trys malūnai , tačiau gražiai restauruotas buvo MolídeDalt malūnas. Etnologijos muziejus yra skirtas susipažinti su šio malūno istorija, svarba miestui. Eksponuojami senoviniai įrankiai ir amatai susiję su kaimiečių gyvenimu „S'Albuferades Grau“ - gamtos rezervatas salos šiaurės rytuose įsikūręs ypač gražus draustinis apimantis 50 kvadratinių kilometrų. Tarp miškų, pelkių, uolų ir kopų gyvena įvairiausi laukiniai gyvūnai ir 90 skirtingų rūšių paukščių. Rezervate veikia lankytojų centras kuriame yra prieinama edukacinė medžiaga visiems turistams, taip pat organizuojamos ekskursijos.

Marlboro fortas - įsikūręs pietinėje Mahono uosto pusėje, nedidelis bet rafinuotas fortas buvo pastatytas 1720-aisiais, kad apsaugotų miestą ir uostą. Šiai dienai lankytojai gali patys pajusti ir sugrįžti į tuos laikus kai fortas buvo apgultas.

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: