Tenerifės regionas | Apie Tenerifės regioną

Trumpai apie Tenerifės regioną:

 

 

Tenerifė - egzotiškas, svetimą planetą primenantis salos peizažas mirga smengančiais į vandenyną juodais vulkaniniais krantais ir smėlio paplūdimiais, kuriuose gimsta pats gražiausias įdegis. Romantikos ieškotojas gali klaidžioti tarp bananų plantacijų, apirusių kolonijinių vilų ir kalkėmis baltintų kaimelių, o linksmybių mėgėjas gali kasnakt pasinerti į klubų ir diskotekų maratoną. Tenerifė – didžiausia Kanarų salyno sala, kurioje gyvena 908,555 žmonių (2010 m.). Salos sostinė – Tenerifės Santa Krusas. Tenerifė dažnai vadinama „Amžinojo pavasario sala“. Švelnus ir šiltas klimatas visus metus vilioja poilsiautojus į salą iš viso pasaulio. Pirmųjų salos gyventojų guančų kalboje Tenerifė reiškia „snieguotą kalną“. Tai duoklė nuostabiausiam salos gamtos kūriniui – Teidės ugnikalniui, stūksančiam salos centre.  Šis ugnikalnis – ne tik aukščiausia Ispanijos viršūnė, bet ir aukščiausias kalnas Atlanto vandenyne. Nuolat turistų lankoma viršūnė dalija salą į dvi klimato zonas – drėgną su gausia augalija šiaurėje ir saulėtą bei sausą pietvakariuose. Kadangi pietinėje salos dalyje yra šilčiau, čia įsikūrę didieji kurortai, kuriuose siūlomos visos įmanomos pramogos turistams: unikalus ugnikalnių peizažas, vandens ir sausumos sportas, kurortai ir neįprasti vulkaninio tamsaus smėlio paplūdimiai.Tenerifė garsėja savo karnavalu, kuris rengiamas vasario mėnesį ir tęsiasi iki kovo vidurio. Tai pati populiariausia šventė Kanarų salose, jungianti Venecijos karnavalo puošnumą bei Brazilijos karnavalo aistringumą. Karnavalo iškilmėse, trunkančiose visą vasario mėnesį, dalyvauja tiek suaugę, tiek mažieji salyno gyventojai. Prasidėjus iškilmėms, salos miestų gatvės ir aikštės pasipuošia šventiniais atributais ir prisipildo nesulaikomų linksmybių, kurios nepalieka nuošalyje nė vieno iš dalyvių.Tenerifė yra ideali vieta mėgstantiems golfą. Švelnus Tenerifės klimatas, kai žiemą ir vasarą vidutinė temperatūra neviršija 23–25 laipsnių, pritraukia iš viso pasaulio šio sporto profesionalus ir mėgėjus. Golfo aikštelių rasite ir pietinėje, ir šiaurinėje salos dalyje, o daugelis aukščiausios kategorijos viešbučių siūlo visas paslaugas, reikalingas golfo žaidėjams. Kiekvienas metais Tenerifėje yra rengiami svarbūs tarptautinio lygio turnyrai.

Poilsinės kelionės Tenerifėje su Teztour nuo 495 EUR:mygtukas

 

Poilsinės kelionės Tenerifėje su Novaturu nuo 399 EUR:mygtukas

Kiti Ispanijos regionai:

 

Maljorka – tai didžiausia Balearų salyno sala. Savo žymę Maljorkos istorijoje paliko tokios garsios tautos kaip finikiečiai, graikai, romėnai, bizantiečiai ir arabai.Poilsiautojus čia žavi itin įvairus kraštovaizdis ir gamta.

Kosta Brava – nuo Barselonos beveik iki pat sienos su Prancūzija einanti kurortinė nenusakomo grožio Viduržemio jūros pakrantė su įlankėlėmis, iškyšulėliais, apaugusiais jūros vėjų glostomomis pušaitėmis, viliojančiais paplūdimiais.

Kosta Dorados - pakrantė dar vadinama Auksiniu Krantu. Čia smėlis tikrai auksinės spalvos. Pakrantė pasižymi ne staigiai, o nuosekliai gilėjančia jūra ir nedidelių įlankėlių išraižytais smėlio paplūdimiais. Tokie nuostabūs paplūdimiai tęsiasi keletą kilometrų.

Barselona - Katalonijos regiono Ispanijoje sostinė. Katalonija – labiausiai turistams pritaikytas ir išvystytas Ispanijos regionas.Dėl tokių palankių oro sąlygų vietinis gamtovaizdis itin turtingas, o jūros ir kalnų derinys suformuoja nuostabius peizažus.

Alikantė – prie Viduržemio jūros, Ispanijoje, Valencijos regione įsikūręs uostamiestis. Tai provincijos centras, gyvybingas pajūrio kurortas ir vienas iš sparčiausiai augančių Ispanijos miestų.

Andalūzija – didžiausias iš 17 autonominių Ispanijos regionų, plotu pranokstanti Belgiją, Olandiją ir Šveicariją. Dėl savo geografinės padėties Andalūzija dažnai vadinama „tiltu tarp dviejų kontinentų“ ar „vartais į Europą“.

Ibiza - salos sostinė, katalonų kalba vadinama Eivissa Vila, yra vienas iš seniausių Europos miestų. Pietuose įsikūręs miestas yra salos naktinių klubų bei elektroninės muzikos sostinė. Čia jūs rasite viską: populiariausius klubus, geriausias Europos diskotekas bei žymiuosius vasaros šokių festivalius paplūdimio diskotekose.

Madridas - tai vienas labiausiai lankomų miestų Europoje. Madridas taip pat puikiai žinomas, kaip Ispanijos sostinė. Madridas turi gilia istorija kuri matoma iki šių dienų, nes mieste pilna muziejų, lankytinų objektų.

Menorka sala - turi ką pasiūlyti visiems; viena iš tylesnių Balearų salų, tai puiki vieta šeimos atostogoms, o daugybė gražių ir nepaliestų paplūdimių sugrąžina šeimas atgal. Nuostabi architektūra ir uostai.

 

Orai Tenerifėje. Kada keliauti?

Tenerifėje tikrai visus metus šilta! Vidutinė mėnesio temperatūra čia svyruoja nuo 18 iki 24 laipsnių šilumos, o vandens temperatūra Atlanto vandenyne – nuo 19 iki 20 laipsnių šilumos. Tokį švelnų ir šiltą klimatą suteikia geografinis artumas Afrikos žemynui, šiltoji Golfo srovė ir nuolat iš Sacharos dykumos per Atlantą pučiantis šiltas vėjas.

Ką pamatyti Tenerifėje?

Teidės kalno nacionalinis parkas turi daugybę takų ir unikalų gamtovaizdį. Pagrindinė pramoga yra funikulierius, kuris iš pagrindinės stovėjimo aikštelės pasieka Teidės kalno viršūnę. Teidė – aukščiausias kalnas Ispanijoje. Deja keliasdešimt metrų vedančių iki viršūnės paprastai nėra prieinami lankytojams. Nuo Teidės kalno galima pamatyti visą Tenerifės panoramą.

Loro parkas yra zoologijos sodas ir laukinės gamtos prieglobstis įsikūręs už Santa Cruz. Parke didelė gyvūnų įvairovė. Ypač daug papūgų. Yra netgi didelis papūgų muziejus pristatantis šimtą skirtingų papūgų rūšių. Zoologijos sodas turi jūrų gyvenimo parodą ant didelio dirbtinio ledyno. Taip pat Loro parke yra vaikų žaidimų aikštelė, vietinis turgus ir nuolat vyksta gyvi gyvūnų pasirodymai.

Los gigantes uolos yra natūralus darinys pritraukiantis daugybę lankytojų kiekvienais metais. Uolų šlaitai statūs. Jie vertikaliai kyla beveik 500m. nuo Atlanto vandenyno. Galima išplaukti į vandenyną valtele ir pamatyti uolas iš arti. Jos taip pat matomos iš daugelio į vandenyną atsigręžusių restoranų ir barų gretimame miestelyje.

Guimaro piramidės – tai šešios piramidės pastatytos 19 a. už to paties pavadinimo miesto. Piramidės pastatytos nenaudojant cemento. Jos yra didelės archeologinės vietovės, kurioje yra ir mažas muziejus, centre. Lankytojai gali apžiūrėti piramides patys arba prisijungti prie turo su gidu po vietovę ir sužinoti daugiau apie piramidžių istoriją.

Puerto de la Cruz botanikos sodai užima daugiau nei 65 000 kv. m. teritorijos. Soduose yra didelė skirtingų tropinių ir subtropinių augalų įvairovė iš salų ir žemyno. Botanikos soduose daug takų leidžiančių lankytojams pasivaikščioti po temines zonas su egzotinėmis gėlėmis, medžiais ir kitais augalais.

Anagos parkas užima didžiąją dalį šiaurės rytų Tenerifės. Parke yra tiek atokių džiunglių tiek retai apgyvendintų pakalnių. Lankytojai gali žygiuoti takais ir pamatyti keletą iš daugiau nei šimto nykstančių vietinių gyvūnų rūšių. Taip pat galimi turai autobusais ir mašinomis. Keliautojai turuose su gidu gali aplankyti keletą iš 26 mažų kaimelių.

Museo de la Naturaleza y el Hombre yra muziejus kuriame daug su Kanarų salomis susijusių artefaktų. Muziejuje didelė kolekcija įrankių ir raižinių iš laikų prieš ispanams apgyvendinant salas. Taip pat čia keletas unikaliai konservuotų mumijų. Muziejuje nuolatos vyksta keliaujančios parodos apie gamtą ir Kanarų salas.

Tenerifės auditorija (Auditorio de Tenerife) yra vienas savičiausių modernios architektūros saloje pavyzdžių. Atvykus tinkamu laiku, galima sudalyvauti gyvame muzikiniame pasirodyme auditorijos viduje. Šioje vietoje vyksta keletas skirtingų kultūros festivalių, tokių kaip Kanarų salos muzikos festivalis.

Las Teresitas paplūdimys sukurtas žmogaus. Paplūdimiui suformuoti buvo naudojamas smėlis iš Sacharos. Las Teresitas paplūdimys yra vienintelis Kanarų salose be juodo smėlio. Lankytojai gali plaukioti vandenyne, degintis saulėje ar grožėti ramiu gamtovaizdžiu. Paplūdimyje yra tokie patogumai kaip dušai, persirengimo kabinos ir maisto kioskeliai.

Kandelarijos bazilikos viduje – klasikinės freskos ir arkos. Lankytojai gali pamatyti nuostabias skulptūras ir vitražus. Bazilikoje nuolatos vyksta religinės apeigos. Rugpjūtį ar vasarį atvykę keliautojai gali pamatyti religijos festivalių garbei rengiamas procesijas.

Garachico lavos baseinai. Kadaise Garachico buvo vienas pagrindinių Tenerifės uostų, tačiau tai pasikeitė 1706 m., kai išsiveržė ugnikalnis ir užpylė uostą lava. Po ugnikalnio išsiveržimo čia susiformavo lavos baseinai. Jie įvairaus gylio ir formų : kai kurie tinkami pliuškentis mažiems vaikams, kitų dugnui paseikti reikalingi stiprūs plaučiai.

Tūkstantmetis Drago medis yra Icod de los Vinos vietovėje. Niekas nežino tikslaus jo amžiaus – gal jam 5000m., o gal 650 m. Kad ir kaip ten būtų, kadaise tikėta, kad medis išaugo iš nugalabytų drakonų kraujo. Drago medis – Kanarų salų augalijos karalius. Geriausias jo vaizdas atsiveria iš Plaza de la Constitución.

Norėdami įsigyti kelionę žiūrėkite čia:

Poilsinės kelionės Tenerifėje su Teztour nuo 495 EUR:mygtukas

 

Poilsinės kelionės Tenerifėje su Novaturu nuo 399 EUR:mygtukas

 

 

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: