Alikantės regionas | Apie Alikantės regioną

Trumpai apie Alikantės regioną:

 

 

Alikantė – prie Viduržemio jūros, Ispanijoje, Valencijos regione įsikūręs uostamiestis. Tai provincijos centras, gyvybingas pajūrio kurortas ir vienas iš sparčiausiai augančių Ispanijos miestų. Greitą Alikantės ekonominį augimą įtakoja vis didėjantis turistų srautas. Atostogautojai į kurortą viliojami tikraisiais pietietiškos fiestos malonumais: saulėtomis ir karštomis dienomis paplūdimiuose bei siautulio naktimis įvairiuose klubuose. Alikantėje yra išlikusi Santa Barbaros (arba Šv. Barboros) pilis, ant aukščiausio kalno iškilusi viduramžiais. Ant Tossal kalvos stovi dar viena San Fernando pilis, pastatyta XIX amžiuje. Atkreipkite dėmesį į miesto Rotušę su dvibokščiu fasadu (XVII–XVIII a.) ir Šv. Mykolo bažnyčią (XVII a.). Aplankykite Alikantės archeologijos ir Gravina dailės muziejus... Toliau už miesto galite nuvykti į Kandeliabros urvus. Alikantės senamiestis yra trikampio formos ir įsispraudęs tarp Rambla de Méndez Núnez, Explanada de Espanya bei Benacantil kalnų. Siauros Alikantės senamiesčio gatvės lyg gyvatės raitosi vietovės kalvomis ir jomis labai smagu pasivaikščioti. Pasiklysti beveik neįmanoma. Šioje vietoje rasite įsikūrusią miesto rotušę, katedrą ir dar kelis meno muziejus. Miesto širdyje įsikūręs Postiguet paplūdimys yra populiarus tiek dienos metu, tiek vakare. Autobusu ar tramvajumi galima nesudėtingai nuvykti iki erdvaus net 7 km nusidriekusio San Juan paplūdimio. Sakoma, kad jis vienas geriausių ir gražiausių Ispanijoje. O iš jo - motorinėmis valtinis ar katamaranu dar galima pasiekti Tabarkos salą.

Kiti Ispanijos regionai:

 

 

Maljorka – tai didžiausia Balearų salyno sala. Savo žymę Maljorkos istorijoje paliko tokios garsios tautos kaip finikiečiai, graikai, romėnai, bizantiečiai ir arabai.Poilsiautojus čia žavi itin įvairus kraštovaizdis ir gamta.

Kosta Brava – nuo Barselonos beveik iki pat sienos su Prancūzija einanti kurortinė nenusakomo grožio Viduržemio jūros pakrantė su įlankėlėmis, iškyšulėliais, apaugusiais jūros vėjų glostomomis pušaitėmis, viliojančiais paplūdimiais.

Kosta Dorados - pakrantė dar vadinama Auksiniu Krantu. Čia smėlis tikrai auksinės spalvos. Pakrantė pasižymi ne staigiai, o nuosekliai gilėjančia jūra ir nedidelių įlankėlių išraižytais smėlio paplūdimiais. Tokie nuostabūs paplūdimiai tęsiasi keletą kilometrų.

Barselona - Katalonijos regiono Ispanijoje sostinė. Katalonija – labiausiai turistams pritaikytas ir išvystytas Ispanijos regionas.Dėl tokių palankių oro sąlygų vietinis gamtovaizdis itin turtingas, o jūros ir kalnų derinys suformuoja nuostabius peizažus.

Andalūzija – didžiausias iš 17 autonominių Ispanijos regionų, plotu pranokstanti Belgiją, Olandiją ir Šveicariją. Dėl savo geografinės padėties Andalūzija dažnai vadinama „tiltu tarp dviejų kontinentų“ ar „vartais į Europą“.

Tenerifė - egzotiškas, svetimą planetą primenantis salos peizažas mirga smengančiais į vandenyną juodais vulkaniniais krantais ir smėlio paplūdimiais, kuriuose gimsta pats gražiausias įdegis.

Ibiza - salos sostinė, katalonų kalba vadinama Eivissa Vila, yra vienas iš seniausių Europos miestų. Pietuose įsikūręs miestas yra salos naktinių klubų bei elektroninės muzikos sostinė. Čia jūs rasite viską: populiariausius klubus, geriausias Europos diskotekas bei žymiuosius vasaros šokių festivalius paplūdimio diskotekose.

Madridas - tai vienas labiausiai lankomų miestų Europoje. Madridas taip pat puikiai žinomas, kaip Ispanijos sostinė. Madridas turi gilia istorija kuri matoma iki šių dienų, nes mieste pilna muziejų, lankytinų objektų.

Menorka sala - turi ką pasiūlyti visiems; viena iš tylesnių Balearų salų, tai puiki vieta šeimos atostogoms, o daugybė gražių ir nepaliestų paplūdimių sugrąžina šeimas atgal. Nuostabi architektūra ir uostai.

 

 

Orai Alikantėje. Kada keliauti?

Alikantė turi Viduržemio  jūros klimata su švelnios žiemos temperatūros, šiltomis karštomis vasaromis, ir mažai lietaus. Mokslininkai linkę klasifikuoti Alikantės regione klimatą, pagal Köppen klimato klasifikaciją.Vidutiniškai temperatūros svyruoja nuo 16,8 ° C iki 6,2 ° C  sausio ir tarp 30,6 ° C ir 20,4 ° C rugpjūčio mėnesį, vidutinė metinė temperatūra yra 17,8 ° C. Dienos temperatūros svyravimai yra labai maži dėl jūros įtakos, nors kartais pūčiant gali temperatura viršyti 15 ° C. Metinės temperatūros svyravimai taip pat yra maži tai reiškia, kad Žiemos švelnios, o vasaros šiltos. Vidutinis kritulių kiekis yra 336 mm (13,2) per metus. Rugsėjo ir spalio drėgniausiais mėnesius dėl liūčių, kuris gali pasiekti 200 mm per 24 valandų laikotarpį, taip pat sukelia didelių potvynių. Pastebėta vidutiniškai per metus tik 37 lietingos dienos, o saulėtų valandų skaičius per metus yra 2864.

Ką pamatyti Alikantės regione?

Alikantė tai nepaliestas kampelis, kuris pasižymi smėlėtais paplūdimiais, krištolo skaidrumo vandeniu, gražia prieplauka, apsodintomis palmėmis ir parduotuvėmis nusėtomis gatvėmis.

Santa Barbara pilis - Alikantės centre ant 166 metrų aukščio Benakantilio kalno esanti Santa Barbaros pilis yra viena didžiausių viduramžių pilių  Ispanijoje. Šiuo metu joje įkurtas Alikantės miesto muziejus, lankytojus supažindinantis su įvairiais šalies istoriniais laikotarpiais. Nuo tvirtovės galima mėgautis pasakiškais miesto vaizdais bei Viduržemio jūros žydruma.

Tabarkos sala - atostogaujant Alikantėje  – Tabarkos salos aplankymas būtinas. Tai vienintelė apgyvendinta sala Valensijos regione. Sala turistų mylima dėl savo grožio, žavių įlankų ir paplūdimių, skaidraus vandens, rifų ir vietinių patiekalų, pagamintų iš jūros gėrybių. 

Fernando pilis (Castillo de San Fernando) – tai dar vienas statinys Alikantės mieste, tačiau ne toks žymus kaip miesto simboliu tapusi Santa Barbaros pilis. Fernando pilis pastatyta XIX amžiuje gynybos tikslais, tačiau vėliau buvo apleista. Iki šių dienų galima pamatyti išsaugotus vartus, gerai išsilaikiusias sienas.

Mundomaro jūros gyvūnų parkas - tai yra teminis parkas, įkurtas Benidormo kurorte, nuo Alikantės nutolusiame apie 40 km. Jame gyvena delfinai, pingvinai, jūros liūtai bei tropiniai paukščiai. Kiekviena gyvūnų rūšis įkurdinta teritorijoje, kuri kiek įmanoma panaši į natūralią aplinką. Parke vyksta įdomūs gyvūnų pasirodymai, kuriuos galima stebėti specialiai įrengtame amfiteatre. Taigi ši pramoga labiau skirta mažiesiems turistams.

Kandeliabros urvai - yra apie 24 km į šiaurę nuo Alikantės miesto. Tai didelis, maždaug 150 metrų ilgio urvas, kuriame galima grožėtis įspūdingais stalaktitais ir stalagmitais. Pagrindinis urvo akcentas – viduryje esantis vienas didžiausių skliautų Ispanijoje, primenantis bažnyčių ar katedrų skliautus, nuo kurio lubų žemyn kabo net iki 12 metrų ilgio stalaktitai, o prieš juos nuo žemės savo aštrius smaigalius atstatę stalagmitai.

 

 

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: