Kosta Dorados regionas | Apie Kosta Dorados regioną

Trumpai apie Kosta Dorados regioną:

 

 

Nuo Barselonos į pietus esanti Kosta Dorados pakrantė dar vadinama Auksiniu Krantu. Čia smėlis tikrai auksinės spalvos. Pakrantė pasižymi ne staigiai, o nuosekliai gilėjančia jūra ir nedidelių įlankėlių išraižytais smėlio paplūdimiais. Tokie nuostabūs paplūdimiai tęsiasi keletą kilometrų. Jie ypač traukia šeimas su vaikais. Kosta Dorada Jus nustebins kontrastingu ir vaizdingu kraštovaizdžiu, turtinga provincijos istorija, palankiu klimatu, unikaliais gamtos rezervatais. Kosta Doradoje visada šilčiau ir mažiau lyja ar yra debesuota nei šiaurinėje Katalonijos dalyje Kosta Bravoje. Visi turistai čia jaučiasi labai patogiai, yra kur pailsėti ir pasilinksminti, netrūksta restoranų, diskotekų, klubų, kavinių, netoliese – garsustis „Port Aventura“ atrakcionų parkas. Mėgstantys keliauti gali apsilankyti netoliese esančiuose senoviniuose miesteliuose, vynuogynais apsuptuose vienuolynuose, Prioratos kalnuose išsimaudyti kalnų kriokliuose, nuvykti į renesanso ir baroko sostinę Valensiją. Žinomiausi Kosta Dorados pakrantės kurortai – La Pineda, Salau, Kambrilsas.

Poilsinės kelionės Kosta Doradoje su Teztour nuo 201 EUR  mygtukas

Kiti Ispanijos regionai:

 

 

Maljorka – tai didžiausia Balearų salyno sala. Savo žymę Maljorkos istorijoje paliko tokios garsios tautos kaip finikiečiai, graikai, romėnai, bizantiečiai ir arabai.Poilsiautojus čia žavi itin įvairus kraštovaizdis ir gamta.

Kosta Brava – nuo Barselonos beveik iki pat sienos su Prancūzija einanti kurortinė nenusakomo grožio Viduržemio jūros pakrantė su įlankėlėmis, iškyšulėliais, apaugusiais jūros vėjų glostomomis pušaitėmis, viliojančiais paplūdimiais.

Barselona - Katalonijos regiono Ispanijoje sostinė. Katalonija – labiausiai turistams pritaikytas ir išvystytas Ispanijos regionas.Dėl tokių palankių oro sąlygų vietinis gamtovaizdis itin turtingas, o jūros ir kalnų derinys suformuoja nuostabius peizažus.

Alikantė – prie Viduržemio jūros, Ispanijoje, Valencijos regione įsikūręs uostamiestis. Tai provincijos centras, gyvybingas pajūrio kurortas ir vienas iš sparčiausiai augančių Ispanijos miestų.

Andalūzija – didžiausias iš 17 autonominių Ispanijos regionų, plotu pranokstanti Belgiją, Olandiją ir Šveicariją. Dėl savo geografinės padėties Andalūzija dažnai vadinama „tiltu tarp dviejų kontinentų“ ar „vartais į Europą“.

Tenerifė - egzotiškas, svetimą planetą primenantis salos peizažas mirga smengančiais į vandenyną juodais vulkaniniais krantais ir smėlio paplūdimiais, kuriuose gimsta pats gražiausias įdegis.

Ibiza - salos sostinė, katalonų kalba vadinama Eivissa Vila, yra vienas iš seniausių Europos miestų. Pietuose įsikūręs miestas yra salos naktinių klubų bei elektroninės muzikos sostinė. Čia jūs rasite viską: populiariausius klubus, geriausias Europos diskotekas bei žymiuosius vasaros šokių festivalius paplūdimio diskotekose.

Madridas - tai vienas labiausiai lankomų miestų Europoje. Madridas taip pat puikiai žinomas, kaip Ispanijos sostinė. Madridas turi gilia istorija kuri matoma iki šių dienų, nes mieste pilna muziejų, lankytinų objektų.

Menorka sala - turi ką pasiūlyti visiems; viena iš tylesnių Balearų salų, tai puiki vieta šeimos atostogoms, o daugybė gražių ir nepaliestų paplūdimių sugrąžina šeimas atgal. Nuostabi architektūra ir uostai.

 

 

Ką pamatyti Kosta Dorados regione?

 

 

Salou kurortas geriausiai žinomas dėl savo energingo naktinio gyvenimo ir gražių paplūdimių. Tai didžiausias Kosta Dorados kurortas, tikras viešbučių ir apartamentų metropolis. Vos už Salou – Port Aventura Parkas

 

La Pineda ramesnis už Salou, bet gyvybingesnis už Cambrils. Ispanai atostogauja La Pinedoje nuo penkiasdešimtųjų. Per keletą dešimtmečių prie jų prisijungė ir likęs pasaulis. La Pinedos paplūdimiai apdovanoti Mėlynąja vėliava. Ramus vanduo ir švelniai nuožulnus paplūdimys pavertė La Pinedą paplūdimio entuziastų su vandens dviračiais, vandens motociklais ir burlentėmis meka. Verta aplankyti ir Aquapolis – didžiulį vandens parką su čiuožyklomis, kalneliais, baseinais ir delfinų bei jūros liūtų pasirodymais.

 

Cambrils – tai vaizdingas žvejų kaimelis su žaviu senamiesčiu pilnu parduotuvėlių ir tradicinių Viduržemio jūros restoranų ir naktinio gyvenimo šurmulio. 7 km. Cambrils pakrantė turi devynis paplūdimius apdovanotus Mėlynąja vėliava pilnus skėčių, gultų ir paplūdimio restoranų. Nuo Cambrils iki Barelonos – 80 min. kelio.

 

Taragona yra už 95 km. į pietus nuo Barselonos. Taragona buvo senovės Iberų gyvenvietė. 3 a. romėnai pavertę ją svarbia kariuomenės ir politikos baze. Miestas turi keletą geriausiai Ispanijoje išsilaikiusių romėnų gyvenimo įrodymų. Tarp jų – Pont del Diable – dviejų aukštų akvedukas, amfiteatras, cirkas. Taragonos pasididžiavimas – jos katedra didžiausia katalonijoje.

 

Taragonos katedra pradėta statyti 1184 m. virš krikščioniškos bazilikos pamatų. Pastaroji buvo pastatyta ant 10 a. arabų mečetės. Katedra romaninio stiliaus su gotikiniais elementais. Pagrindiniame fasade yra dveji 12 a. vartai ir rozetė su ažūriniais ornamentais. Interjere galima pamatyti 15 a. Pere Žano kūrinį – retablo. Viena iš katedros pažibų – Šventos Marijos koplyčia pastatyta 14 a. Vyskupijos muziejuje galima pamatyti nuostabią gobelenų iš Briuselio dirbtuvių kolekciją, taip pat Džeimio Hugueto retablo.

 

Pont de les Ferreres arba „Velnio tilto“ akveduko pastatymo laikas nežinomas. Yra manančių, kad jis buvo pastatytas Augusto eroje. Jis atkurtas kalifo Abd-el Rahmano III valdymo laiku 18a. Akvedukas dar žinomas kaip Pont del Diable, nes legendos pasakoja, kad jis buvo pastatytas velnio, kai jis laimėjo lažybas prieš ledi ir laimėjo jos sielą. Buvęs 25 km. ilgio dabar jis yra 217 m. ilgio ir 27 m. aukščio.

 

Romėnų amfiteatras pastatytas 2 a. ant Viduržemio jūros kranto. Amfiteatras buvo naudojamas daugeliui populiarių renginių, tarp jų ir gladiatorių kovoms. Centrinėje amfiteatro dalyje išlikę 6a. Vestgotų bazilikos griuvėsiai. Taip pat romaninės-gotikinės 12a. Bažnyčios griuvėsiai.

 

Romėnų cirkas pastatytas 1a. pabaigoje, greičiausiai imperatoriaus Domiciano valdymo laiku. Pastatas buvo naudojamas renginiams, kaip kad vežimų lenktynės iki 5 a.

 

Poblet vienuolynas įkurtas Ramono Berengerio IV, Barselonos grafo, kuris perleido jį Cistersų ordinui. Vienuolynas tapo vienu iš pagrindinių tų laikų kultūros centrų. Tai ypač vertingas paminklas. Tai vienas svarbiausių pastatų datuojamų nuo 13a. Iki 15a.

 

Santes Creus vienuolynas įkurtas Alt Camp regione slėnyje šalia Gaiáupės. Tai puikus Cistersų vienuolynų architektonikos elementų pavyzdys. Jis statytas nuo 12a. iki 18a. Bažnyčios fasadas, vainikuotas dantyta siena, yra romaninis. Jis datuojamas 11a. ir turi gotikinius langus. Vieuolynas gotikinis. Jis buvo pastatytas Jaume II 1313 m.

 

Port Aventura parke yra skirtingos teminės zonos – Meksika, Tolimieji Vakarai, Viduržemio jūra, Polinezija, Kinija ir SésamoAventura zona visai šeimai. Čia galima rasti gyvų pasirodymų ir nesibaigiančių pramogų, tarp kurių – Dragon-Khan kalneliai. Port Aventura taip pat siūlo gaivinančias linskmybes Costa Caribe komplekse su vandens atrakcijomis, vaikų ir poilsio zonomis. Parke yra keletas restoranų ir užkandžių barų, taip pat puikūs viešbučiai teikiantys įvairias paslaugas ir patogumus.

 

Norėdami įsigyti kelionę žiūrėkite čia:

Poilsinės kelionės Kosta Doradoje su Teztour nuo 201 EUR  mygtukas

 
Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: