Kosta Bravos regionas | Apie Kosta Bravos regioną

Trumpai apie Kosta Bravos regioną:

 

Katalonija yra viena iš 17 Ispanijos autonominių sričių. Ji ribojasi su Prancūzija. Jos krantus skalauja Viduržemio jūra. Šioje Katalonijai priklausančioje 580 km ilgio pakrantėje yra garsiosios turistinės zonos – Kosta Brava, Kosta de Barselona – Maresmė, Kosta Dorada. Tai garsaus dailininko Salvadoro Dali, daugelio Ispanijos architektūros šedevrų autoriaus Antonijaus Gaudžio ir dabar garsios operos solistės Monserat Kabaljė gimtasis kraštas. Kosta Brava – nuo Barselonos beveik iki pat sienos su Prancūzija einanti kurortinė nenusakomo grožio Viduržemio jūros pakrantė su įlankėlėmis, iškyšulėliais, apaugusiais jūros vėjų glostomomis pušaitėmis, viliojančiais paplūdimiais.  Laukinio kranto vardas šiai vietovei prigijo dėl to, kad daugelyje pakrantės vietų neįmanoma prieiti prie jūros – kalnai ir stačios uolos siekia jūrą, nepalikdamos jokio siauro paplūdimio lopinėlio. Tačiau ten, kur yra mažų siaurų paplūdimių, įsikūrę nuostabūs kurortai. Šias vietas ypač mėgsta geri plaukikai, nes čia jau už 10 m nuo kranto tampa gerokai gilu. Vieni iš garsiausių Kosta Bravos pakrantės kurortų – Tosa de Maras, Ljoret de Maras, Blanesas – siūlo jums nebrangų, bet puikų poilsį. Tarp kurortų kursuoja autobusai, greitasis traukinys, leidžiantis patogiai nuvykti iki Barselonos. Netoliese esančios negyvenamos ir aplinkosaugininkų saugomos Medes salos yra nuostabi vieta nardymui. Skaidrus vanduo leidžia stebėti unikalų povandeninio pasaulio gyvenimą.

Poilsinės kelionės Kosta Bravoje su Teztour nuo 208 EUR: mygtukas

 

 

 

Kiti Ispanijos regionai:

 

 

Kosta Dorados - pakrantė dar vadinama Auksiniu Krantu. Čia smėlis tikrai auksinės spalvos. Pakrantė pasižymi ne staigiai, o nuosekliai gilėjančia jūra ir nedidelių įlankėlių išraižytais smėlio paplūdimiais. Tokie nuostabūs paplūdimiai tęsiasi keletą kilometrų.

Barselona - Katalonijos regiono Ispanijoje sostinė. Katalonija – labiausiai turistams pritaikytas ir išvystytas Ispanijos regionas.Dėl tokių palankių oro sąlygų vietinis gamtovaizdis itin turtingas, o jūros ir kalnų derinys suformuoja nuostabius peizažus.

Alikantė  – prie Viduržemio jūros, Ispanijoje, Valencijos regione įsikūręs uostamiestis. Tai provincijos centras, gyvybingas pajūrio kurortas ir vienas iš sparčiausiai augančių Ispanijos miestų.

Andalūzija – didžiausias iš 17 autonominių Ispanijos regionų, plotu pranokstanti Belgiją, Olandiją ir Šveicariją. Dėl savo geografinės padėties Andalūzija dažnai vadinama „tiltu tarp dviejų kontinentų“ ar „vartais į Europą“.

Tenerifė - egzotiškas, svetimą planetą primenantis salos peizažas mirga smengančiais į vandenyną juodais vulkaniniais krantais ir smėlio paplūdimiais, kuriuose gimsta pats gražiausias įdegis.

Ibiza - salos sostinė, katalonų kalba vadinama Eivissa Vila, yra vienas iš seniausių Europos miestų. Pietuose įsikūręs miestas yra salos naktinių klubų bei elektroninės muzikos sostinė. Čia jūs rasite viską: populiariausius klubus, geriausias Europos diskotekas bei žymiuosius vasaros šokių festivalius paplūdimio diskotekose.

Madridas - tai vienas labiausiai lankomų miestų Europoje. Madridas taip pat puikiai žinomas, kaip Ispanijos sostinė. Madridas turi gilia istorija kuri matoma iki šių dienų, nes mieste pilna muziejų, lankytinų objektų.

Menorka sala - turi ką pasiūlyti visiems; viena iš tylesnių Balearų salų, tai puiki vieta šeimos atostogoms, o daugybė gražių ir nepaliestų paplūdimių sugrąžina šeimas atgal. Nuostabi architektūra ir uostai.

Maljorka – tai didžiausia Balearų salyno sala. Savo žymę Maljorkos istorijoje paliko tokios garsios tautos kaip finikiečiai, graikai, romėnai, bizantiečiai ir arabai.Poilsiautojus čia žavi itin įvairus kraštovaizdis ir gamta. Siera de Tramuntanos kalnuose galima gėrėtis tipiškais kalnų peizažais. 

 

 

Orai Kosta Bravoje. Kada keliauti?

 

Kosta Brava yra Viduržemio jūros pakrantėje, Pirėnų pusiasalio šiaurės rytuose, kas ir lemia jos klimatą. Kurortas yra Viduržemio klimato zonoje, todėl vasarą čia karšta, o žiemą - drėgniau ir vėsiau. Vidutinė metinė temperatūra +22C. Karščiausi mėnesiai – nuo gegužės iki rugsėjo, liepą saulė šviečia net 9 valandas per dieną! Vidutinė žiemos temperatūra +9C. Šalčiausi mėnesiai yra gruodis ir sausis.

 

 

Ką pamatyti Kosta Bravos regione?

 

 

Lloret de Mar žinomas kaip pramogų irpasilinksminimo centras. Šis modernus miestas turi ryškią traukos vietą – Verdaguerio centrą. Šiame milžiniškame muziejuje laikomi senoviniai artefaktai. Tarp eksponatų – svarbūs istoriniai artefaktai, vietinių archeologų radiniai ir meniniai objektai.

 

Tossa de Mar miesto simbolis yra Villa Vella tvirtovė, kurios pavadinimas reiškia „senamiestis“. Tai grupė galingų įtvirtinimų pastatytų 12 a. Įtvirtinimai turėjo apsaugoti miestą nuo piratų. Tessse de Mare atidaryta daug muziejų. Įdomiausi iš jų – Jūros muziejus ir Istorijos muziejus. Pirmasis įsikūręs sename švyturyje. Po ekskursijos po Jūrų muziejų lankytojai gali užkopti į stebėjimo denį ir pasigrožėti pakrantės vaizdais. Taip pat verta aplankyti keletą išlikusių senų bažnyčių.

 

Blaneso mieste lankytojai gali pamatyti Šventos Marijos bažnyčią pastatytą 14 a., Švento Žano pilies, kuri saugojo miestą 10 a., griuvėsius. Blanese yra legendinio grožio botanikos sodas. Sodas yra pirmas |Europoje pagal egzotinių augalų ir ir kvapnių gėlių gausą.

 

Playa de Aro įkurta šiauriniame krante. Čia galima pasivaikščioti vaizdingomis gatvėmis, parkais ir aikštėmis. Miestas turi keletą patrauklių galerijų ir tipiškų nacionalinių turgų.

 

Graikų/romėnų griuvėsiai yra vos už pajūrio miestelio L'Escala. Tai didingi ir neįtikėtinai detalūs griuvėsiai to, kas kadaise buvo klestintis graikų (o vėliau ir romėnų) miestas taip pat yra ir vienas svarbiausių archeologinių vietų Ispanijoje. Čia išlikusios grindų mozaikos. Amfiteatro griuvėsiai, forumas ir įvairios romėnų vilos leidžia įsivaizduoti, kaip viskas atrodė senais laikais.

 

Beguras – vienas žaviausių Viduramžių miestelių Kosta Bravoje. Tarp vingiuojačių akmeninių gatvių su maurų ir kolonijiniais miesto namais įsikūrę neįprasti butikai, barai ir restoranai. Užlipti iki griūvančios pilies statu, tačiau nuo ten atsiveria įspūdingas kraštovaizdis.

 

Salvadoro Dali namas-muziejus. Vos už Cadaqués baltai nudažytas kompleksas iš žvejų kotedžų buvo Dali namais 50 metų. Prie įėjimo stovi toks patas pašėlęs, kaip ir viskas, kas susiję su tapytoju, dviejų metrų aukščio kimštas lokys su fotoaparato blykste letenose. Likusi namo ir sodo dalis tokia pati trenkta su Mikelandželo Dovydu dėvinčiu fechtavimosi kaukę ir marokietiškos palapinės stiliaus urvu.

 

Cap Roig botanikos sodas leidžiasi kaskadomis iki paplūdimio vos žemiau kalvos viršūnės pilies Palafurgelyje. Elegantiški laipteliai išrikiuoti su aukštais kiprais, o vasarą čia tvyro puikus oleandrų ir geltonojo šalavijo kvapas.

 

Peratalada yra tarp La Bisbal vakaruose ir Beguro rytuose. Tai pats įsimintiniausias iš apsuptų siena Viduramžių kaimelių regione. Palikite savo mašiną ir 21 amžių už savęs vos peržengus įdubą ir atsidūrus tarp vingiuojančių akmeninių gatvelių ir fantastiško grožio aikščių. Akmeninės arkos tai fotografo svajonė. čia gausybė kavinių, restoranų, meno galerijų ir parduotuvių, ypač Plaça de les Voltese su dengtomis arkadomis ir terasų barais.

 

Aqua Brava vandens parkas yra į pietus nuo Cadaqués. Čia didelis baseinų vaikams ir suaugusiems pasirinkimas, pasivažinėjimai, kaip kad Anakonda – 230 m. plukdymas plaustais per tunelius,Europoje didžiausias bangų baseinas taip pat sodai, labirintai ir bokštai. Mažesniems vaikams yra piratų laivas „Vaikų lagūnoje“ ir kriokliai bei karstynės „Tropinėje saloje“

Gironos katedra ir žydų kvartalas tęsiasi nuo rytinių Onyar upės krantų. Su pastelinių spalvų netvarkingais namais šis vingiuotas tirštai gyvenamas rajonas akmeninėmis gatvėmis kyla į kalvą ir koncentruojasi aplink Call – vieną geriausiai išsilaikiusių žydų kvartalų vakarų Europoje. Keletas geriausių ir populiariausių restoranų, kavinių ir barų liniuojasi gatvės. Verta aplankyti ir Gotikinę katedrą, Žydų muziejų (Centre Bonastruc ça Porta) ir romėnų pirtis.

 

Cap de Creus nacionalinis parkas yra už 24 km į pietus nuo Prancūzijos sienos. Šis neįprastai uolėtas, laukinis, klano viršūnės kyšulys pakyla aukštai į debesis rytinėje Ispanijos pusiasalio dalyje.. Iki čia gan ilgas kelias iš Dali namo ar Llgat uosto, bet kraštovaizdis kalno viršūnėje to vertas. Galima pasijusti tarsi pasaulio viršūnėje. Čia esantis baras ir restoranas tobulas vaizdingų saulėlydžių stebėjimui.

 

Dali teatras-muziejus toks siurrealus ir teatrališkas, kokio galima ir tikėtis iš keistenybių maestro. Jo fasadas auksinis ir rožinis. Toks pats dramatiškas ir vidaus interjeras. Čia galima rasti Mėjos Vest kambarį su „lūpų“ sofa. Taip pat yra Mikelandželo Dovydo versija sukurta iš mašinų padangų. Kadangi muziejus yra viena populiariausių turistų traukos vietų, teks pasiruošti stovėti eilėje.

 

Iki Sant Ferran pilies nuo Dali muziejaus – trumpas kelias. Ši didžiulė 18 a. tvirtovė yra viena didžiausių pasaulyje ir gali pasiūlyti kvapą užgniaužiančių Empordá vietovės ir pakrantės vaizdų. Taip pat čia yra didžiulis tinklas požeminių cisternų kanalų pastatytų sandėliuoti vandens atsargas apgulties atveju per prancūzų įsiveržimus. Juos galima pamatyti valtimi užsiregistravus iš anksto.

 

Norėdami įsigyti kelionę žiūrėkite čia:

Poilsinės kelionės Kosta Bravoje su Teztour nuo 208 EUR: mygtukas

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: