Ispanija | Apie Ispaniją

Ispanija - tai šilta saulė, triukšmingos linksmybės, plačios šypsenos, puikus vynas, nežemiškos energijos suteikiantys didingi kalnai ir kvapą gniaužiantys modernistiniai statiniai, flamenko šokis, bulių kautynės, užkandžių barai, iškilmingos Velykų procesijos – visa tai tik mažytė Ispanijos dalis.

Valstybė turinti daugiau kaip pusę milijono kvadratinių kilometrų ploto, beveik penkis tūkstančius kilometrų pakrantės linijos su įspūdingai puikiu oru beveik visus metus, IX amžiuje buvusi užgrobta arabų, o XVI ir XVII amžiuje buvusi pasaulinė imperija, dabar visus kviečia praleisti nepakartojamas atostogas  nuostabiuose kurortuose su komfortiškais viešbučiais ir paslaugiu personalu, pailsėti aplinkoje, kuri dvelkia viliojančia tūkstantmete kultūra.

Kelionės į Ispaniją nuo
340 €
Kelionės

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ

Plotas: 504 782 km²

Gyventojų skaičius: 46 070 146 

Sostinė: Madridas

Kiti svarbūs miestai: Barselona, Valencija, Malaga, Granada, Sevilija.

Valstybinė kalba: ispanų

Valiuta: Euras

VIZA

Lietuvos Respublikos piliečiams vykstant į šią šalį vizos nereikia.

KLIMATAS

Žiemos švelnios ir ne itin žvarbios, o vasaros – sausos ir karštos. Pavasarį ir rudenį užeina lietūs, vasarą visur karšta, išskyrus kalnų rajonus. Temperatūra vasarą būna apie 25-30 laipsnių šilumos, rudenį apie 18-22, o žiemą – apie 12 laipsnių šilumos.

SUVENYRAI

Vaikščiojimas po parduotuves ir apsipirkinėjimas Ispanijoje – tikras malonumas, ypač jei neskubate, tačiau nepamirškite, kad dauguma parduotuvių apie 14 val. užsidaro siestai ir atsidaro tik 17 val. Nedidelėse šeimos verslo parduotuvėse pardavėjai stengsis patenkinti net mažiausią Jūsų norą. Šviežiausi produktai būna dienos turguose (mercado), kurie veikia nuo 9.00 val. iki 14.00 val. Juose kainos gali būti net iki 20 proc. žemesnės nei parduotuvėse. Antikvarinių dirbinių ir sendaikčių turgūs (rastros) Ispanijoje vyksta visur, bet Madrido turgus – pats didžiausias. Vyno galėsite nusipirkti bet kurioje maisto prekių parduotuvėje, tačiau geriausius vynus rasite tik specializuotose parduotuvėse. 
Net mažiausiame šalies miestelyje galėsite įsigyti įvairios tautinės atributikos: drabužių, juvelyrinių dirbinių, papuošalų ir kitų mielų niekučių su ispaniška simbolika. Namiškius galėsite pradžiuginti ir keramikos, odos dirbiniais, austais užtiesalais ar kilimais, medžio drožiniais.

SVEIKATA

Sveikatos priežiūra, ypač dideliuose Ispanijos miestuose yra gana aukšto lygio. Jūs galite pasirinkti privačią kliniką. Visų Europos Sąjungos piliečių gydymo išlaidas dengia Ispanijos socialinis draudimas. Nelaimingo atsitikimo ar ligos atveju kreipkitės į gydytoją, arba išsikvieskite jį į viešbutį (iškvietimas 50 eurų). Jei esate apsidraudęs, tai pinigus atgausite Lietuvoje iš savo draudimo kompanijos. Būtinai paprašykite gydytojo pažymos, nepamirškite ir vaistų pirkimo kvitų.

 

TRANSPORTAS

Pigiausia ir patogiausia susisiekimo priemonė Ispanijoje yra autobusai, kurie išvažiuoja iš įvairių miesto vietų. Jų tvarkaraščius ir išvykimo vietų adresus galite gauti turizmo biure. Bilietą įsigysite stotyje arba iš autobuso vairuotojų. Per šventes ir sekmadieniais autobusų bilietai gerokai pigesni, tačiau ir keliaujančių yra daug daugiau. Šalyje yra kelių rūšių traukinių. Intercity ir Talgo ekspresai patogūs ir greiti, bet brangūs. Pigesni yra tolimųjų reisų keleiviniai traukiniai Omnibus ir Semidirecto. Perkant traukinio bilietus pirmyn ir atgal, suteikiama 25 proc. nuolaida. Kita susisiekimo priemonė Ispanijoje – įvairių tipų laivai, kurie plaukioja vasarą tarp kurortinių pajūrio miestelių. Lėktuvu keliauti šalyje yra brangu, tačiau patogu ir greita. Į didžiuosius Ispanijos miestus bei į kitas pasaulio šalis skrenda ispanų oro linijų Air Iberia lėktuvai. Jei naudositės taksi paslaugomis, tai už 1 kilometrą sumokėsite apie 1 eurą (kainą lemia vietovė bei taksi firma). Taksi automobilyje nėra skaitliukų, tačiau kiekvienoje taksi stotelėje yra iškabintas kainoraštis, o sėdant į taksi, dėl visa ko, pasiteiraukite kainos. Jei taksi užsisakysite iš viešbučio ar nakties metu, tai kainos bus aukštesnės. Automobilio nuoma parai Jums kainuos 35 – 100 eurų (kuras į nuomos kainą neįskaičiuotas). Automobilį Jums išnuomos tik tada, jei esate ne jaunesnis nei 21 metų ir turite tarptautinį vairuotojo pažymėjimą bei ne mažesnį kaip 1 ar 2 metų vairavimo stažą. Daugelyje šalies miestų sunkiai galite rasti, kur pasistatyti automobilį, nes tam skirtų nemokamų vietų yra mažai, o mokama aikštelė Jums kainuos iki 3 eurų už valandą. Automagistralės (žemėlapiuose žymimi raide A) keliai yra mokami ir 40-50 km kelio jums gali kainuoti nuo 2,4 iki 5 EUR.

ARBATPINIGIAI

Šalyje arbatpinigių palikti yra priimtina, tačiau nėra jokių nustatytų įkainių. Baruose ir restoranuose paliekama 10 proc. nuo sąskaitos sumos. Į viešbučių sąskaitą arbatpinigiai dažniausiai įskaičiuojami, tačiau paprastai paliekama apie 15 proc. Vairuotojams dažniausiai paliekamas 1 euras. Arbatpinigių palikti įprasta ir taksistams, nešikams viešbutyje, ekskursijų vadovams.

KĄ APLANKYTI

Barselona yra viena iš garsiausių šalies lankytinų vietų, nes ji siūlo viską, ko turistai ieško Europos miestuose: istorinę architektūrą, galimybę apsipirkti, gyvą kultūrą ir šurmuliuojantį naktinį gyvenimą. Unikali Barselonos architektūra- tai stebuklai garsaus Ispanijos architekto Antonio Gaudi, tarp kurių yra “Casa Batllo” namas ir garsioji Sagrada Familia bažnyčia. Abu šie ypatingi statiniai išskirtiniai tuo, kad tarpusavyje suderintas patrauklus dizainas, formos ir spalvos. Barselonoje verta pasivaikščioti La Rambla gatve - medžiais apaugusia pėsčiųjų alėja, ir saulės voniomis vadinamais, vienais iš populiariausių miesto paplūdimių.

Granada įsikūrusi Siera Nevados kalnuose, pietinėje Ispanijoje. Granados miestas yra Granados provincijos sostinė. Granada siūlo idealų tradicinių kultūrų derinį, spalvingą naktinį gyvenimą ir įspūdingas vietas, įskaitant vienus garsiausių pasaulyje Alhambra rūmus – maurų valdovų rūmus, kurie apjungia Andalūzijos istoriją. Viduramžių architektūros kompleksas Granada yra vienas iš didžiųjų architektūros paminklų Europoje, daug lankytojų atvyksta į Granadą būtent tam, kad pamatyti Alhambrą. Paskutinė maurų tvirtovė Europoje, Alhambra siūlo lankytojams puikią architektūrą, įspūdingus sodus ir kvapą gniaužiančius vaizdus į žemiau esantį miestą.

Balearų ir Kanarų salos. Ispanija turi vienas iš gražiausių salų Europoje. Didžiausios Ispanijos salos pasiskirsto po lygiai tarp Balearų salų ir Kanarų salų. Į rytus nuo Ispanijos žemyninės dalies, keturios didžiausios Balearų salos (Ibiza, Formentera, Maljorka, Menorka) išlaiko išskirtinį charakterį, kitokį negu Ispanijos žemyninė dalis ir skiriasi viena nuo kitos. Maljorka yra didžiausia ir geriausiai žinoma iš Balearų salų, o Ibiza garsėja kaip vakarėlių vieta. Kanarų salos, yra vos ne pietinėje Maroko pakrantėje, Atlanto vandenyne. Jos yra populiarios dėl savo gražių paplūdimių, švelnaus klimato ir svarbių gamtos vertybių, ypač Maspaloma kopos Gran Kanarijoje ir Teidės vulkanas Tenerifėje.

Madridas - Ispanijos sostinė ir didžiausias miestas, plačiai žinomas dėl savo karšto naktinio gyvenimo. Miestas yra etninių grupių įvairovė, todėl jį verta pripažinti vienu iš spalvingiausių bei kosmopolitiškiausių miestų. Miesto centras yra labiausiai lankomas turistų, tokios vietos kaip - Karališkieji rūmai, Ispanijos monarcho rezidencija. Madrido širdis- “Puerta del Sol” didelė aikštė, kur vyksta festivaliai, svarbūs susibūrimai ir gatvės atlikėjų pasirodymai. Kita svarbi aikštė yra “Plaza Mayor”, žinoma gyvybingu San Miguel turgumi.

Sevilija. Išskirtinės lankytinos vietos, gyvi festivaliai ir šurmuliuojančios naktys, visa tai padaro Seviliją viena iš geriausių vietų aplankyti Ispanijoje. Kaip Andalūzijos sostinė, Sevilija taip pat yra regiono finansų ir kultūros sostinė. Mieste yra daug gražių ir svarbių istorinių vietų, iš kurių populiariausia yra Didžioji Sevilijos katedra, kur manoma, kad buvo palaidotas Kristupas Kolumbas. Kitas svarbus pastatas yra Alkazaro karališkieji rūmai, išskirtiniai maurų rūmai bei prabangūs sodai.

Valensija - vienas iš didžiausių ir svarbiausių miestų Ispanijoje. Valensijos miestas įsikūręs rytinėje šalies dalyje, Valensijos regione. Miestas žymus kaip didelis kultūros ir pramogų kompleksas, žinomas kaip menų ir mokslo miestas. Yra keletas garsių pastatų, tokių kaip Mokslo muziejus, Planetariumas ir akvariumas, kiekvienas savotiškai išskirtinis ir meniškas. Kiekvieną kovą Valensija švenčia Fallas festivalį, kur kiekviena kaimynystė demonstruoja savo „ papjė mašė“ figūras įvairiausių dydžių ir spalvų. Savaitės pabaigoje skaičiai iškilmingai sudeginami, o bendruomenė linksminasi visą naktį.

San Sebastianas yra Gipuzko provincijos sostinė, įsikūrusi Baskijoje, Šiaurės Ispanijoje, Biskajos įlankos pakrantėje. Šis gražus pajūrio miestas yra mylimas dėl savo puikių paplūdimių ir gerų kulinarijos tradicijų. Senamiestyje yra daug istorinių pastatų rekonstruotų 19 amžiuje po to kai miestas buvo beveik sunaikintas per Napoleono karus. San Sebastianas gali pasigirti vienais iš geriausių paplūdimių Europoje, o populiariausias iš jų - Playa de la Concha, kuris siūlo vandens pramogas, pavyzdžiui, plaukimą, baidares ir vandens slides.

Kordoba yra Kordobos provincijoje, Andalūzijos regione, Pietų Ispanijos sostinė. Istorinė Kordoba yra kupina mažyčių viduramžių gatvių, aikščių su garsiąja „Mezquita“. Iš pradžių pastatyta kaip mečetė, Mezquita dabar yra šlovinga katedra išlaikiusi didžiąją dalį savo originalios architektūros. Islamo stiliaus raudonos ir baltos spalvos dryžuotos arkos tarnauja kaip šlovės paminklas ir Kordobos viduramžių atminimas. Kitos lankytinos vietos: krikščionių monarchų tvirtovė, gėlių gatvė ir senųjų žydų kvartalas su savo žavinga terasa, ir suvenyrų parduotuvėmis.

Poilsinės kelionės į Tenerifę su Tez Tour nuo
895 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Tenerifę su Novaturas nuo
850 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Tenerifę su Novaturas nuo
850 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Barseloną su Novaturas nuo
575 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Barseloną su Tez Tour nuo
661 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Kostą Bravą su Tez Tour nuo
648 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Kostą Bravą su Aza tours nuo
416 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Kostą Bravą su Aza tours nuo
416 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Kosta Doradą su Tez Tour nuo
677 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Kosta Doradą su Aza tours nuo
458 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Barseloną su Aza tours nuo
676 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Maljorką su Tez Tour nuo
631 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Maljorką su Aza tours nuo
544 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Maljorką su Aza tours nuo
544 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Malagą su Aza tours nuo
497 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Malagą su Tez Tour nuo
717 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Malagą su Novaturas nuo
690 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Malagą su Aza tours nuo
497 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Tenerifę su Aza tours nuo
647 €
Viešbučiai ir kainos