Andalūzijos regionas | Apie Andalūzijos regioną

Trumpai apie Andalūzijos regioną:

 

 

Andalūzija – didžiausias iš 17 autonominių Ispanijos regionų, plotu pranokstanti Belgiją, Olandiją ir Šveicariją. Dėl savo geografinės padėties Andalūzija dažnai vadinama „tiltu tarp dviejų kontinentų“ ar „vartais į Europą“.

Ne vieną amžių Andalūzijoje dėl derlingų žemių ir patogios strateginės padėties vyko kovos, vieni užkariautojai keitė kitus. Šiandien stipriausiai architektūroje, papročiuose, gyvenimo būde, nacionalinės virtuvės patiekaluose jaučiama islamiškos maurų kultūros įtaka. Andalūzijoje daugybė istorijos ir kultūros paminklų: Alhambros rūmai ir Generalifės sodai Granadoje (žr. nuotrauką), La Mezquita mečetė Kordoboje, gotikinė katedra Sevilijoje ir kt. Iš šios Ispanijos dalies kilo ir visiems žinomi flamenko šokiai bei korida.

Kiti Ispanijos regionai:

 

 

Maljorka – tai didžiausia Balearų salyno sala. Savo žymę Maljorkos istorijoje paliko tokios garsios tautos kaip finikiečiai, graikai, romėnai, bizantiečiai ir arabai.Poilsiautojus čia žavi itin įvairus kraštovaizdis ir gamta.

Kosta Brava – nuo Barselonos beveik iki pat sienos su Prancūzija einanti kurortinė nenusakomo grožio Viduržemio jūros pakrantė su įlankėlėmis, iškyšulėliais, apaugusiais jūros vėjų glostomomis pušaitėmis, viliojančiais paplūdimiais.

Kosta Dorados - pakrantė dar vadinama Auksiniu Krantu. Čia smėlis tikrai auksinės spalvos. Pakrantė pasižymi ne staigiai, o nuosekliai gilėjančia jūra ir nedidelių įlankėlių išraižytais smėlio paplūdimiais. Tokie nuostabūs paplūdimiai tęsiasi keletą kilometrų.

Barselona - Katalonijos regiono Ispanijoje sostinė. Katalonija – labiausiai turistams pritaikytas ir išvystytas Ispanijos regionas.Dėl tokių palankių oro sąlygų vietinis gamtovaizdis itin turtingas, o jūros ir kalnų derinys suformuoja nuostabius peizažus.

Alikantė – prie Viduržemio jūros, Ispanijoje, Valencijos regione įsikūręs uostamiestis. Tai provincijos centras, gyvybingas pajūrio kurortas ir vienas iš sparčiausiai augančių Ispanijos miestų.

Tenerifė - egzotiškas, svetimą planetą primenantis salos peizažas mirga smengančiais į vandenyną juodais vulkaniniais krantais ir smėlio paplūdimiais, kuriuose gimsta pats gražiausias įdegis.

Ibiza - salos sostinė, katalonų kalba vadinama Eivissa Vila, yra vienas iš seniausių Europos miestų. Pietuose įsikūręs miestas yra salos naktinių klubų bei elektroninės muzikos sostinė. Čia jūs rasite viską: populiariausius klubus, geriausias Europos diskotekas bei žymiuosius vasaros šokių festivalius paplūdimio diskotekose.

Madridas - tai vienas labiausiai lankomų miestų Europoje. Madridas taip pat puikiai žinomas, kaip Ispanijos sostinė. Madridas turi gilia istorija kuri matoma iki šių dienų, nes mieste pilna muziejų, lankytinų objektų.

Menorka sala - turi ką pasiūlyti visiems; viena iš tylesnių Balearų salų, tai puiki vieta šeimos atostogoms, o daugybė gražių ir nepaliestų paplūdimių sugrąžina šeimas atgal. Nuostabi architektūra ir uostai.

Orai Andalūzijoje. Kada keliauti?

Andalūzija šiandien tai pasakiškas kampelis kuriame atsiveria nuostabiausi vaizdai. Vykti į Andalūzija vasaros mėnesiais gali tik tie kas gali pakęsti keturiasdiešimties laipsnių karštį. O spalio pabaigoje bei lapričio pradžioje orai yra tiesiog fantastiški temperatūra pakyla nuo 25-27 laipsnių, o vandens temperatūra svyruoja virš 20 laipsnių.

Ką pamatyti Andalūzijos regione?

Andalūzija tai regionas į kurį tikrai norėsite sugrįšti, nes kiekvieną kartą šis regionas kažkuo nustebins ir sužavės. Ši atostogų kryptis puikiai tiks turistams, kurie nori pasiilsėti bei pamatyti gamtos grožybių.

Pueblos Blancos – Turistai kurie nori pamatyti daug namukų privalo atvykti čia. Balti nameliai pastatyti ant kalnų šlaitų tiesiog žavi čia atkeliaujančius svetimšalius. Tarp jų gausu mažų gatvelių, taip pat galima rasti ir senų bažnytėlių.

 

Ronda - tai vienas iš Ispanijos miestų esantis Andalūzijos regione. Rondos  miestelis turistus traukia dėl to jog Rondoje iki šių laikų yra išlikusi viena seniausių bulių kovų arena. 

Vejer de la Frontera - tai dar vienas Andalūzijos miestelis, kuris namelių baltumu nenusileidžia kitiems miesteliams. Vejer de la Frontera apsuptas sodų ir apelsinmedžių giraičių. Taip pat Vejere yra XI amžiaus pilis ir gražios bažnyčios. 

Pampaneira - įsiterpęs tarp Siera Nevados kalnų ir Viduržemio jūros pakrantės, Pampaneiros miestelis stebina siauromis viduramžių gatvėmis ir tradicine architektūra. 

 

 

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: