Almerija | Apie kurortą

Almerija yra Ispanijos pietryčiuose. Tai pagrindinis Andalūzijos regionio Almerijos pakrantės provincijos miestas. Nors dar jaunas šis kurortas, kasmet traukia vis daugiau ir daugiau keliautojų. Jie čia atvyksta dėl gražių paplūdimių, šilto klimato, gražios gamtos, išvystytos turizmo infrastruktūros ir unikalios regiono istorijos.

Čia skiriamas didelis dėmesys paslaugų kokybei. Šioje provincijoje daugiau nei dešimt Mėlynąja vėliava apdovanotų paplūdimių, įrengti šaligatviai ir dviračių takai, siūloma puikaus maisto tradiciniuose baruose ir gurmaniškuose restoranuose, įrengta daug golfo aikštynų.

Kiekvienas kurortas siūlo įvairaus vandens sporto ir kitokių pramogų. Ieškantys pramogų švenčia miesto šventes ir festivalius, o besidomintys istorija turėtų atkreipti dėmesį į Almerijos architektūrinį paveldą. Almerija yra vienas vaizdingiausių Andalūzijos provincijos miestų apsuptas Viduržemio jūros ir Sierra Nevada kalnų. Šiame mieste verta pasivaikščioti vingiuotomis gatvelėmis, aplankyti muziejus, paragauti vietinių valgių, aplankyti turgus ir aukštos klasės prekybos centrus. Almerijos gamta galima pasigrožėti Sierra Nevada kalnų parke ir Cabo De Gata gamtos parke. Gamta čia žavi savo kontrastais: čia tęsiasi kilometrai paplūdimių ir įspūdingų uolų tai su švelniais tai su stačiais nuolydžiais į jūrą. Kaip kontrastas žalioms vietovėms plyti uolėta dykuma be augalų su išdžiuvusiomis upėmis. 

Poilsinės kelionės Almerijoje su Novaturu nuo 385 EUR: mygtukas

Kiti Ispanijos regionai:

 Orai Almerijoje. Kada keliauti?

Almerijoje lietus retas. Čia dangus beveik visada saulėtas ir šviesus.Vidutinė metų temperatūra yra 18.7C. Karščiausiais vasaros mėnesiais pasiekia 30C, gali pasiekti net 40C. Karščiausias mėnuo – rugpjūtis. Jo metu vidutinė temperatūra 27C. Žiemą temperatūra nekrenta žemiau 18C dieną ar 6C naktį. Šalčiausias mėnuo – sausis. Jo metu vidutinė temperatūra 13C. Nors ilsėtis Almerijoje galima bet kuriuo metų laiku, maudynių sezonas prasideda gegužę. Gegužę vidutinė vandens temperatūra – 18C. Mėnesio pradžia gal ir nelabai tinkama maudynėms, tačiau mėnesio galas tam puikiai tinkamas. Maudynių sezonas Almerijoje baigiasi spalį. Vidutinė šio mėnesio temperatūra – daugiau nei 21C.

Ką pamatyti Almerijos regione?

Alkazabos tvirtovė – žymiausias miesto statinys. Ji buvo pastatyta maurų valdymo laikais. JI pastatyta Emiro Abd al-Rahamano įsakymu 13 a. Pilis keletą kartų perstatyta ir išplėsta tad šiandien tai - didžiulis architektūrinis kompleksas. Aukščiausias tvirtovės bokštas – Torre del Amenahe - turi apžvalgos aikštelę nuo kuriuos lankytojai gali pamatyti miesto ir priemiesčių panoramą.

 

Barrio de la Chanca kaimelis yra netoli Alkazabos pilies. Jis žinomas dėl vienos ypatybės – vietiniai mažas olas pavertė savo namais. Šiandien šie nameliai aprūpinti patogumais ir elektronika bet pagrindinis vietnių užsiėmimas vis dar tebėra žvejyba kaip ir prieš daugelį šimtmečių.

 

Katedra pastatyta 16a. Per viduramžių laikotarpį miestas buvo dažnai puldinėjamas piratų ir katedra ne kartą išgelbėjo gyventojų miesto gyventojų gyvybes. Katedra panašesnė į pilį ar tvirtovę nei į religijos šventovę. Ji buvo keletą kartų sunaikinta, tad kai kurios jos dalys pastatytos skirtingų architektūros stilių. Šiandieną katedra yra gotikos, klasicizmo ir renesanso mišinys.

 

Švento Jono šventykla (Templo de San Juan) pastatyta 17a. Prieš pat šventyklą yra mero biuras. Šventykla tokia graži ir neįprasta, kad primena nuostabią pilį.

 

Gadorą verta aplankyti jei domina archeologiniai kasinėjimai. Šiame mieste rastos kelios priešistorinės gyvenvietės.

 

Tarp Almerijos muziejaus ekponatų - daiktai nuo priešistorinių laikų iki maurų eros. Jie atkeliavę iš tokių archeologinių vietovių kaip Millares (Santa Fe de Modújar ), EL Argar (Antas), Villaricos ir Fuente Álamo (Alamanzoros olos) ir El Cerro de Montecristi (adra). Muziejus taip pat turi didelę ginklų, keramikos ir populiarių kostiumų kolekciją.

 

Almerijos muziejus - meno centras įsikūręs neomudeharų stiliaus pastate tipiškame geležinkelio stotims. Jis buvo pastatytas 1927 m. Čia laikoma nuostabi šiuolaikinio meno kolekcija rodoma skirtingose teminėse ekspozicijose.

 

Cabo de Gata drautinis žinomas dėl įspūdingo peizažo – palmių,vulkaninio kraštovaizdžio, smėlio kopų, laukinių paplūdimių Čia pastatytas apžvalgos ratas, nuo kurio galima apžvelgti visą parką. Pagrindiniai draustinio gyventojai – flamingai. Netoliese – San Jose kaimelis. Vertos dėmesio jo kasyklos, kuriose kasami reti mineralai.

Norėdami įsigyti kelionę žiūrėkite čia:

Poilsinės kelionės Almerijoje su Novaturu nuo 385 EUR: mygtukas

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: