Sidės regionas | Apie Sidės regioną

Sidė – tai gyvybingas ir nuostabus miestelis, įsikūręs netoli vienos seniausių Turkijos gyvenviečių Sidos ir 75 km atstumu nutolęs nuo Antalijos. Antikinės Romos palikimas – štai koks pagrindinis šio miestuko išskirtinumas.

Kelionės į Turkiją nuo
396 €
Kelionės


Artėdami prie Sidės pirmiausia pamatysite akvedukus, miesto sienos likučius ir nimfėją (dekoratyvinį fontaną). Toliau prieš Jus atsivers didžiuliai Sidės teatro likučiai, o didingumu nustebins II a. Apolono ir Atėnės šventyklos likučiai.

Sidės centre viešbučių nėra, jie išsidėstę priemiesčiuose. Kumkoy įlanka – arčiausiai Sidės įsikūrusi kurortinė zona, labiausiai pamėgta poilsiautojų su vaikais dėl švelnaus smėlio paplūdimio ir nuožulnaus įbridimo į jūrą. Į vakarus, apie 14 km nuo Sidės įsikūrusi Colakli kurortinė zona. Čia prie molingo smėlio paplūdimių driekiasi didelių ir solidžių 4-5 žvaigždžių viešbučių eilė. Į rytus nuo Sidės driekiasi Sorgun kurortinė zona. Ją poilsiautojai pamėgo dėl nepakartojamo pušyno grožio, kuris supa populiarius klubinius viešbučius su didelėmis teritorijomis. 7 km į rytus nuo miesto įsikūrusi gyvenvietė Titreyengol. Joje vyksta didžiulis vietinis turgus, kur mielai lankosi ir apsiperka poilsiautojai.

Didžiuliai šiuolaikiniai viešbučiai, iš kurių iki paplūdimių poilsiautojus veža autobusai, įsikūrę tiek ant jūros kranto, tiek tolėliau nuo jo. Kyzylagac gyvenvietė garsėja švariu smėlio paplūdimiu bei ją supančiu spygliuočių mišku. Čia įsikūrę populiarūs klubiniai viešbučiai su gražiomis didelėmis teritorijomis.

Poilsinės kelionės į Antaliją su Tez Tour nuo
349 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Antaliją su Novaturas nuo
345 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Antaliją su Coral Travel nuo
401 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Antaliją su Anex Tour nuo
379 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Antaliją su Join Up nuo
382 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Antaliją su Novaturas nuo
345 €
Viešbučiai ir kainos

Kiti Turkijos regionai:

Alanijatikras rojus tiems, kurie nori malonaus, tačiau įvairiapusiško poilsio. Alanija jaukiai įsikūrusi tarp bananų ir citrinmedžių sodų, vilioja dideliu nebrangių viešbučių pasirinkimu. O kur dar subtropinis klimatas, puikūs "Mėlynąja vėliava“ apdovanoti paplūdimiai, didingos Seldžiukų epochos kalnų pilys, siauros senamiesčio gatvelės ir pats ilgiausias maudynių sezonas, trunkantis nuo balandžio iki lapkričio mėnesio. 

Antalijaturkiškoji Rivjera, populiariausias Turkijos kurortinis regionas Viduržemio jūros pakrantėje. Antalija apima visą Antalijos įlankos pakrantės ruožą (657 km), su daugybe pliažų, uostų, senųjų miestų, ir yra dalijama į 15 rajonų.

Šiuolaikiška turizmo infrastruktūra užtikrina sąlygas poilsiui ir pramogoms. Regiono pakrantėje vienas paskui kitą išsidėstę populiariausi kurortai: Antalija, Alanija, Kemeras, Sidė, Belekas. Antalija turi gilią istorinę praeitį, apie ką liudija išlikę seniausieji paminklai: senųjų amfiteatrų, krikščioniškų bažnyčių ir tvirtovių griuvėsiai, apipinti mitais ir legendomis. Antalijos žemėje kadaise viešpatavo senoji Pamfilija, Likija, Lidija ir antikinis miestas Pergamonas, Romos imperija, Bizantija, Osmanų imperija, o šiandien - Turkijos Respublika.

MarmarisMarmario regionas įsikūręs Turkijos pietvakariuose, Viduržemio ir Egėjo jūrų sankirtoje. Marmario regionas garsėja ir kaip burinių ir motorinių jachtų žiemojimo vieta. Į Marmario uostą atplaukia didžiuliai kruiziniai laivai, o reguliariu keltu galima greitai ir patogiai pasiekti Rodo salą.

Bodrumas- miestas - uostas ir to paties pavadinimo regionas Bodrumas yra pietvakarinėje Egėjo jūros skalaujamoje pakrantėje. Bodrumo pusiasalyje esantis regionas šiandien yra tarptautinis turizmo centras bei buriavimo sporto centras.

Belekastai buvusi tuščia stepė, kurią XIX amžiuje sultonas Abdulazis liepė apsodinti pušimis bei eukaliptais. Ir tik praslinkus kone šimtmečiui buvo pastebėtas ir įvertintas Beleko gamtos grožis. Visa augmenija suaugo ir suklestėjo. Dabar ji puikiai dera prie plačių, šviesių Beleko paplūdimių. Apylinkėse nėra kalnų, o tai sąlygoja unikalų mikroklimatą: šiltus, ilgus ir šviesius pavasario ir vasaros vakarus bei lengvą vėjelį dienos metu. 

Kemerasnuostabaus grožio, jaukus kurortinis miestelis.Šiuolaikiškas Kemero kurortas įkurtas 42 km į pietvakarius nuo Antalijos. Kelias tarp šių dviejų miestų yra įspūdingų Toro kalnų ir bekraštės jūros fone. Stulbinanti panorama ne kartą privers jus sustoti pusiaukelėje tam, kad pasigrožėtumėte gamtos tobulumu. 300 dienų per metus Kemeras apšviečiamas saulės. Daugelis viešbučių ten veikia ištisus metus, tad aplankyti Kemerą galite kada panorėję.

Izmiraskalnų apsuptas miestas vakarų Turkijoje, prie Egėjo jūroje esančios Izmiro įlankos. Tris milijonus gyventojų turintis miestas yra trečias pagal dydį Turkijoje. Izmiras labai modernus, nuo seno labai svarbus Viduržemio jūros regionio prekybinis centras. Tai puikus poilsio ir pramogų miestas, kuriame visi ras įdomios veiklos ir turiningai praleis laiką. 

Orai Sidėje. Kada keliauti?

Sidėje šilčiausias mėnuo yra liepa, kai vidutinė temperatūra siekia 28 °C laipsnius. Šalčiausias mėnuo yra  sausis, kai temperatūra svyruoja nuo 11 iki 13 laipsnių šilumos.

Ką pamatyti Sidės regione?

Apolono ir Atėnės šventyklos. 1000 m. pr. Kr. Sidėje pasirodė pirmieji gyventojai. 7 a. pr Kr. ar 6 a. pr Kr. graikai čia įkūrė koloniją ir pastatė uostą, tad miestas suklestėjo. Romėnų laikais tai buvo svarbus prekybos centras ir miestas buvo apleistas tik kai uoste atsirado daug dumblo sąnašų. ( tarp 7a. ir 9 a.). Sidės pusiasalio viršūnėje yra dviejų pagrindinių miesto šventyklų, skirtų Atėnei ir Apolonui, griuvėsiai. Jie vaizdingoje Viduržemio jūros vietovėje ir ypač gražūs vakare, kai įjungtas apšvietimas.

Sidės teatras buvo didžiausias senovės Pamfilijoje ir savo 49 eilėse vietų galėjo sutalpinti 15 000 žmonių. Nors kelios atraminės arkos sugriuvo taip nugriaudamos ir dalį pastato, tai vis dar ryškus išlikusios romėnų architektūros meistrystės pavyzdys. Pažvelgus į scenos sienas galima pamatyti vis dar nepaliestus reljefus, vaizduojančius veidus ir figūras. Vos už teatro yra Agora, kuri savo laikais būtų apsupta kolonadų su parduotuvėmis. Šalia Agoros – Tichės (laimės deivės) šventyklos griuvėsiai.

 

Sidės muziejus naudojasi senosios romėnų pirties patalpomis. Nors muziejus gan mažas, išvaizdūs helenizmo ir romėnų statulų eksponatai atvežti iš Sidės ir jos vietovių yra verti būti apžiūrėti.

 

Rytinis paplūdimys. Šiandieną Sidė žinoma daugiau dėl saulės ir smėlio nei senovės istorijos. Vasarą Europiečiai užplūsta miestą, kad išsitiestų ant daugelio iš aplinkinių paplūdimių smėlio. Visa pakrantė nubarstyta viliojančiomis smėlio juostomis, bet arčiausias, populiariausias paplūdimys miesto ribose yra Rytinis paplūdimys. Čia rasite gausų vandens sporto pasirinkimą, skėčius nuo saulės, restoranus ir viską ko reikia norint praleisti visą dieną paplūdimyje.


 

Valstybinė agora yra įspūdingas Romėnų kompleksas. Manoma, kad jo rytinėje pusėje esantis pastatas funkcionavo kaip biblioteka. Kolonų apsuptoje nišoje vis dar galima pamatyti Nemesės, likimo deivės, figūrą.

 

Bizantijos bažnyčios. Tarp valstybinės agoros ir rytinių senamiesčio sienų galima pamatyti plačius Bizantijos vyskupo rūmų, pagrindinio pastato ir baptisterijos griuvėsius. Šie ankstyvosios krikščionybės pastatai datuojami laikotarpiu tarp 5a. Ir 10 a. 

Seleukija. Smulkūs Seleukijos griuvėsiai plyti aukščiau Bucak Seyler kaimelio (pasiekiamas iš Sidės per Manavagat krioklius). Mažai žinoma apie Seleukijos istoriją. Kasinėjimai 1970 metais čia atidengė didelį pirčių kompleksą, gerai išsilaikiusią agorą su išlikusiais sandėliais, kolonomis ir parduotuvių eilėmis, Bizantijos bažnyčia ir odeonu su Orfėjaus mozaika.

 

Manavgat Kriokliai yra Manavgat upėje, kuri išteka iš Seytan kalnyno. Vietovė tobulai tinka piknikams. Galima užlipti iki krioklio laiptelių tinklu. Įspūdingai skamba griausmingas vandens riaumojimas.

 

Selgė. Aukštai Taurus kalnuose, apie 60km. į šiaurę nuo Aspendos yra Altınkaya Köyü kaimelis ir Selgės griuvėsiai. Sakoma, kad miestą įkūrę aklas žynys Kalchas iš Trojos karo (kartu sus savo armija). Iki romėnų laikmečio nuošali gyvenvietės vieta saugojo miestą nuo svetimšalių valdžios, o dėl gerų santykių su Pamfilijos miestais klestėjo prekyba. Pagrindiniai plačių griuvėsių traukos taškai yra romėnų teatras talpinantis 10 000 žiūrovių ir šalia esantis stadionas. Šiek tiek kelio į pietvakarius yra Dzeuso ir Artemidės šventyklos. O dar toliau į rytus išbarstyti agoros griuvėsiai.

Cevizle. Netoli Cevizlio miesto yra Düdencik Magarası olos. Tai giliausias olų tinklas Turkijoje siekiantis 330 m į žemės gelmes. Viena iš požeminių upių čia iškyla kaip karstinė srovė šalia Pamukluk Köprüsü.

Köprülü kanjonas. Apie 7 km. į rytus nuo Aspendos virš Körülü upės iškyla ilgas Sljuko tiltas su romėnų pamatais. Toliau į šiaurę, už Alabalik kaimelio upė susiaurėja pažymėdama tašką kur prasideda kalnuotas įspūdingas Köprülü kanjono nacionalinis parkas. Vietovėje galima leistis į žygį pėsčiomis arba plaukioti plaustu.

Akseki. Šalia Akseki kaimelio yra Düdensuyu Magarası olų kompleksas. Lankytojai gali keliauti po požeminius ežerus su vietiniu gidu. Geriausias būdas pasiekti olas yra su lygumų automobiliu vaizdingu maršrutu nuo Manavgat.

Poilsinės kelionės į Antaliją su Tez Tour nuo
349 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Antaliją su Novaturas nuo
345 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Antaliją su Coral Travel nuo
401 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Antaliją su Anex Tour nuo
379 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Antaliją su Join Up nuo
382 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Antaliją su Novaturas nuo
345 €
Viešbučiai ir kainos

Kelionės į Turkiją nuo
396 €
Kelionės

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: