Kemero regionas | Apie Kemero regioną

Trumpai apie Kemero regioną:

Kemeras – nuostabaus grožio, jaukus kurortinis miestelis. Tai - vienas populiariausių pietų pakrantės kurortų, garsėjantis viešbučių, restoranų ir barų įvairove: iš vienos pusės miestelį supa kalnai, iš kitos – nuostabūs paplūdimiai.

Šiuolaikiškas Kemero kurortas įkurtas 42 km į pietvakarius nuo Antalijos. Kelias tarp šių dviejų miestų yra įspūdingų Toro kalnų ir bekraštės jūros fone. Stulbinanti panorama ne kartą privers jus sustoti pusiaukelėje tam, kad pasigrožėtumėte gamtos tobulumu. 300 dienų per metus Kemeras apšviečiamas saulės. Daugelis viešbučių ten veikia ištisus metus, tad aplankyti Kemerą galite kada panorėję.

Kadangi kurorto projektas buvo paremtas turizmo infrastruktūros ir kraštovaizdžio susiliejimu, švelni jūra ir kalnai, apaugę grakščiomis pušimis, sukuria ramią ir jaukią atmosferą. Kemere esama dviejų pliažų. Bendras pliažas romantišku „Mėnulio šviesos“ pavadinimu yra už miesto centro ribų. Centre jūsų laukia dar vienas bendras pliažas.

Abiejuose paplūdimiuose sudarytos geros sąlygos vandens sportui. Poilsis Kemere leis savomis akimis išvysti unikalų gamtos reiškinį, vadinamą Chimera (tai reiškia „degantis kalnas“). 7 km nuo Čirali miestelio, pakalnėje, jau nuo senų senovės galima stebėti savaime vykstančius ugnies pliūpsnius. Antikiniais laikais žvejai orientavosi jūroje pagal šią toli regimą ugnį. Ir nors šiandien liepsna jau ne tokia stipri, vis dar galima matyti šį stebinantį gamtos reiškinį, vykstantį dėl dujų sunkimosi į žemės paviršių.

  

Kelionės į Turkiją nuo
384 €
Kelionės

Kiti Turkijos regionai:

Alanija- tikras rojus tiems, kurie nori malonaus, tačiau įvairiapusiško poilsio. Alanija jaukiai įsikūrusi tarp bananų ir citrinmedžių sodų, vilioja dideliu nebrangių viešbučių pasirinkimu. O kur dar subtropinis klimatas, puikūs "Mėlynąja vėliava“ apdovanoti paplūdimiai, didingos Seldžiukų epochos kalnų pilys, siauros senamiesčio gatvelės ir pats ilgiausias maudynių sezonas, trunkantis nuo balandžio iki lapkričio mėnesio. 

Antalijaturkiškoji Rivjera, populiariausias Turkijos kurortinis regionas Viduržemio jūros pakrantėje. Antalija apima visą Antalijos įlankos pakrantės ruožą (657 km), su daugybe pliažų, uostų, senųjų miestų, ir yra dalijama į 15 rajonų.

Šiuolaikiška turizmo infrastruktūra užtikrina sąlygas poilsiui ir pramogoms. Regiono pakrantėje vienas paskui kitą išsidėstę populiariausi kurortai: Antalija, Alanija, Kemeras, Sidė, Belekas. Antalija turi gilią istorinę praeitį, apie ką liudija išlikę seniausieji paminklai: senųjų amfiteatrų, krikščioniškų bažnyčių ir tvirtovių griuvėsiai, apipinti mitais ir legendomis. Antalijos žemėje kadaise viešpatavo senoji Pamfilija, Likija, Lidija ir antikinis miestas Pergamonas, Romos imperija, Bizantija, Osmanų imperija, o šiandien - Turkijos Respublika.

MarmarisMarmario regionas įsikūręs Turkijos pietvakariuose, Viduržemio ir Egėjo jūrų sankirtoje. Marmario regionas garsėja ir kaip burinių ir motorinių jachtų žiemojimo vieta. Į Marmario uostą atplaukia didžiuliai kruiziniai laivai, o reguliariu keltu galima greitai ir patogiai pasiekti Rodo salą.

Bodrumas- miestas - uostas ir to paties pavadinimo regionas Bodrumas yra pietvakarinėje Egėjo jūros skalaujamoje pakrantėje. Bodrumo pusiasalyje esantis regionas šiandien yra tarptautinis turizmo centras bei buriavimo sporto centras.

Sidėtai gyvybingas ir nuostabus miestelis, įsikūręs netoli vienos seniausių Turkijos gyvenviečių Sidos ir 75 km atstumu nutolęs nuo Antalijos. Antikinės Romos palikimas – štai koks pagrindinis šio miestuko išskirtinumas.

Artėdami prie Sidės pirmiausia pamatysite akvedukus, miesto sienos likučius ir nimfėją (dekoratyvinį fontaną). Toliau prieš Jus atsivers didžiuliai Sidės teatro likučiai, o didingumu nustebins II a. Apolono ir Atėnės šventyklos likučiai.

Belekastai buvusi tuščia stepė, kurią XIX amžiuje sultonas Abdulazis liepė apsodinti pušimis bei eukaliptais. Ir tik praslinkus kone šimtmečiui buvo pastebėtas ir įvertintas Beleko gamtos grožis. Visa augmenija suaugo ir suklestėjo. Dabar ji puikiai dera prie plačių, šviesių Beleko paplūdimių. Apylinkėse nėra kalnų, o tai sąlygoja unikalų mikroklimatą: šiltus, ilgus ir šviesius pavasario ir vasaros vakarus bei lengvą vėjelį dienos metu.

Izmiraskalnų apsuptas miestas vakarų Turkijoje, prie Egėjo jūroje esančios Izmiro įlankos. Tris milijonus gyventojų turintis miestas yra trečias pagal dydį Turkijoje. Izmiras labai modernus, nuo seno labai svarbus Viduržemio jūros regionio prekybinis centras. Tai puikus poilsio ir pramogų miestas, kuriame visi ras įdomios veiklos ir turiningai praleis laiką. 

Orai Kemere. Kada keliauti?

Kemeras yra Viduržemio jūros klimato zonoje. Žiemą vandens temperatūra siekia 9-13 °C laipsnių, vasarą – apie 27 °C. Lietingiausi yra žiemos mėnesiai. Likusiu metų laiku čia laikosi saulėti orai.

Ką pamatyti Kemero regione?

Olimpo kaimelis yra netoli Kemero miesto. Tai viena iš žymiausių lankytinų vietų. Jis stebina savo griuvėsiais, apsuptais vynuogynų, lauro bei pušų medžiais. Čia dėmesį prikausto didingos kolonos bei nuo Antikos laikų išlikęs amfiteatras.


 

Yoryuk parkas. Muziejuje po atviru dangumi sužinosite daug įdomių faktų apie miestą, jo istoriją bei tai, kaip žmonės gyveno prieš kelis šimtmečius metų.

 

Yanartas kalnas – vienas populiariausių tarp turistų natūraliai susiformavusių gamtos objektų regione, esantis maždaug 7 km nuo Čirali miestelio. Šis kalnas dar vadinamas „Liepsnojančiu kalnu“. Pavadinimas kilo dėl nuolat kalne išsiveržiančių ugnies pliūpsnių. Šis labai įdomus gamtos reiškinys tapo daugelio vietinių legendų pagrindu. Tačiau mokslininkai nustatė, kad kalnas liepsnoja dėl degių dujų, kylančių į paviršių iš mažų kalno šlaite esančių skylučių.

 

Centrinė Kemero aikštė. Joje stovi senas laikrodžio bokštas, pirmojo šalies prezidento Ataturko paminklas bei trykšta naujai suprojektuoti fontanai. Šalia pakrantės – žalioji miesto zona – Olbijos parkas. Vaikštant vingiuotomis alėjomis galima grožėtis skulptūromis, fontanais, pasimėgauti ramybe. Šiame parke mielai apsilanko tiek vietiniai gyventojai, tiek turistai. Dėmesį pritrauks ir uostas, talpinantis apie 200 jachtų. Įdomių potyrių patirsite apsilankydami Kemero turguose. Turistai dažniausiai perka tekstilės, odos gaminius, suvenyrus.


 

Beldibio urvas yra netoli nuo Kemero. Jo teritorija vis dar tebėra vykstančių archeologinių kasinėjimų vieta. Olos sienas puošia kelių tūkstančių metų piešiniai, o archeologų rasti įrankiai ir kiti reti eksponatai šiuo metu saugomi viename iš miesto muziejų.

Eko parkas, užimantis 40 tūkst. kv. m., yra Tekirovos miestelyje. Jame galima pamatyti daugybę augalų bei ties išnykimo riba esančių roplių bei varliagyvių, atvežtų iš įvairiausių pasaulio kampelių (tinklalapis – http://www.ekopark.com.tr/).

 

Tauro kalnai.Nepakartojamas grožis atsiveria užkilus funikulieriumi į aukščiausią Kemero apylinkėse Tahtalio kalną (2365 m.). Kelionė link viršukalnės trunka apie 10 minučių. Per šį laiką įveikiama 4350 metrų ilgio atkarpa. Kalnų grožiu, augmenija bei beribiais toliais galima mėgautis tiek kylant, tiek viršukalnėje įrengtoje apžvalgos aikštelėje.


 

Faselis - antikinis miestelis, turintis gražią prieplauką, romėnų teatrą, Adriano vartus. Dauguma išlikusių griuvėsių yra iš Romos ir Bizantijos laikotarpių. Faselio archeologinė vietovė yra šalia Tekirovos miestelio.

Kelionės į Turkiją nuo
384 €
Kelionės

Poilsinės kelionės į Antaliją su Tez Tour nuo
361 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Antaliją su Coral Travel nuo
344 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Antaliją su Novaturas nuo
315 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Antaliją su Novaturas nuo
315 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Antaliją su Coral Travel nuo
344 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Antaliją su Novaturas nuo
315 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Antaliją su Novaturas nuo
315 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Antaliją su Join Up nuo
312 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Antaliją su Anex Tour nuo
293 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Antaliją su Tez Tour nuo
361 €
Viešbučiai ir kainos

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: