Bodrumo regionas | Apie Bodrumo regioną

Miestas - uostas ir to paties pavadinimo regionas Bodrumas yra pietvakarinėje Egėjo jūros skalaujamoje pakrantėje. Bodrumo pusiasalyje esantis regionas šiandien yra tarptautinis turizmo centras bei buriavimo sporto centras.

Regionui būdingas viduržemiškasis klimatas, tačiau kritulių iškrenta labai mažai, dėl ko sezono įkarštyje dažnai pasijunta geriamojo vandens stygius. Pirmieji regiono gyventojai buvo graikai - dorėnai, 7 a. pr. Kr. įkūrę koloniją. Vėliau teritorijas užvaldė persai. 5 a. pr. Kr. šioje žemėje gimė senovės graikų istorikas Herodotas, o 4 a. pr. Kr. mirė persų karalius Mausolas. Karaliaus sesuo pastatė ištaigingą paminklą ir kapavietę, o nuo karaliaus vardo prigijo žodis "mauzoliejus".

Iki 20 a. vidurio buvęs ramus žvejybinis kaimelis, Bodrumas tapo populiarus inteligentijos ir menininkų tarpe. Į Bodrumą, būdamas tremtyje, atvyko garsus to meto turkų rašytojas Sevatas Sakira Kabagačli, davęs pradžią naujai Bodrumo erai. Netrukus Bodrume ėmė lankytis vietos bohema. Regioną pamilę dailininkai, poetai, rašytojai ir artistai įsikūrė pakrančių vilose. Bodrumas - tai ištisą parą pulsuojantis gyvenimas. Romantiški vakarai pakrantės restoranuose ir alinėse, skambant džiazo muzikai, šviesos ir garso efektais viliojančios garsiausios diskotekos ir klubai. Bodrume tvyro atsipalaidavimo ir linksmybių atmosfera. 

Kiti Turkijos regionai:

Alanija - tikras rojus tiems, kurie nori malonaus, tačiau įvairiapusiško poilsio. Alanija jaukiai įsikūrusi tarp bananų ir citrinmedžių sodų, vilioja dideliu nebrangių viešbučių pasirinkimu. O kur dar subtropinis klimatas, puikūs "Mėlynąja vėliava“ apdovanoti paplūdimiai, didingos Seldžiukų epochos kalnų pilys, siauros senamiesčio gatvelės ir pats ilgiausias maudynių sezonas, trunkantis nuo balandžio iki lapkričio mėnesio.

Antalija - turkiškoji Rivjera, populiariausias Turkijos kurortinis regionas Viduržemio jūros pakrantėje. Antalija apima visą Antalijos įlankos pakrantės ruožą (657 km), su daugybe pliažų, uostų, senųjų miestų, ir yra dalijama į 15 rajonų. 

Kemerasnuostabaus grožio, jaukus kurortinis miestelis.Šiuolaikiškas Kemero kurortas įkurtas 42 km į pietvakarius nuo Antalijos. Kelias tarp šių dviejų miestų yra įspūdingų Toro kalnų ir bekraštės jūros fone. Stulbinanti panorama ne kartą privers jus sustoti pusiaukelėje tam, kad pasigrožėtumėte gamtos tobulumu. 300 dienų per metus Kemeras apšviečiamas saulės. Daugelis viešbučių ten veikia ištisus metus, tad aplankyti Kemerą galite kada panorėję.

Marmaris - Marmario regionas įsikūręs Turkijos pietvakariuose, Viduržemio ir Egėjo jūrų sankirtoje. Marmario regionas garsėja ir kaip burinių ir motorinių jachtų žiemojimo vieta. Į Marmario uostą atplaukia didžiuliai kruiziniai laivai, o reguliariu keltu galima greitai ir patogiai pasiekti Rodo salą.

Sidė - tai gyvybingas ir nuostabus miestelis, įsikūręs netoli vienos seniausių Turkijos gyvenviečių Sidos ir 75 km atstumu nutolęs nuo Antalijos. Antikinės Romos palikimas – štai koks pagrindinis šio miestuko išskirtinumas.

Artėdami prie Sidės pirmiausia pamatysite akvedukus, miesto sienos likučius ir nimfėją (dekoratyvinį fontaną). Toliau prieš Jus atsivers didžiuliai Sidės teatro likučiai, o didingumu nustebins II a. Apolono ir Atėnės šventyklos likučiai.

Belekastai buvusi tuščia stepė, kurią XIX amžiuje sultonas Abdulazis liepė apsodinti pušimis bei eukaliptais. Ir tik praslinkus kone šimtmečiui buvo pastebėtas ir įvertintas Beleko gamtos grožis. Visa augmenija suaugo ir suklestėjo. Dabar ji puikiai dera prie plačių, šviesių Beleko paplūdimių. Apylinkėse nėra kalnų, o tai sąlygoja unikalų mikroklimatą: šiltus, ilgus ir šviesius pavasario ir vasaros vakarus bei lengvą vėjelį dienos metu.

Izmiras- kalnų apsuptas miestas vakarų Turkijoje, prie Egėjo jūroje esančios Izmiro įlankos. Tris milijonus gyventojų turintis miestas yra trečias pagal dydį Turkijoje. Izmiras labai modernus, nuo seno labai svarbus Viduržemio jūros regionio prekybinis centras. Tai puikus poilsio ir pramogų miestas, kuriame visi ras įdomios veiklos ir turiningai praleis laiką. 

 

Kelionės į Turkiją nuo
373 €
Kelionės

Poilsinės kelionės į Bodrumą su Tez Tour nuo
453 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Bodrumą su Anex Tour nuo
362 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Bodrumą su Coral Travel nuo
443 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Bodrumą su Coral Travel nuo
443 €
Viešbučiai ir kainos

Orai Bodrume. Kada keliauti?

Bodrume yra subtropinis klimatas: čia karaliauja drėgnas Viduržemio jūros tipo oras. Šaltasis laikotarpis prasideda lapkritį ir baigiasi balandį, pasižymi tuo, kad temperatūra retai viršija 15 ° C. , O vidutinis skaičius lietingą dieną čia svyruoja nuo 10 iki 15 dienų per mėnesį. Vasaros laikotarpis prasideda nuo gegužės ir baigiasi prasideda spalio pabaigoje. Tada temperatūra viršija 20 ° C liepą ir rugpjūtį, siekia 32 ° C. O lietingų dienų skaičių, tai  5 dienas per mėnesį. Atostogauti į Bodruma, galite beveik ištisus metus. Tiesa mėgėjams karštas oras, labiausiai domintų turistinio sezono metu, liepą ir rugpjūtį. Taip pat turi galimybę ramiai tyrinėti Bodruma ir jo apylinkes tai geriausia būtų  gegužės, birželio, rugsėjo ir spalio mėnesį.

Ką pamatyti Bodrumo regione?

Švento Petro pilis - tai pagrindinis miesto simbolis, išdidžiai stūksantis pačiame Bodrumo centre palei pakrantę. Šioje akmeninėje pilyje įsikūręs ir povandeninės archeologijos muziejus, kuriame galima pamatyti laivų liekanas ir įvairius dirbinius. Įėjimo į muziejų ir į pilį kaina – 10 turkiškų lirų (apie 5 eurus).

Halikarnaso mauzoliejus. Kadaise Halikarnaso Mauzoliejus buvo vienas iš septynių dižiųjų senovės pasaulio stebuklų. 46 metrų aukščio statinys buvo išpuoštas nuostabiais tų laikų žymiausių graikų skulptorių sukurtais frizais. Ištvėręs daugybę žemės drebėjimų mauzoliejus atlaikė šimtmečius iki Maltos ordino riteriai panaudojo jo akmenis Švento Petro piliai statyti.

Bodrumo amfiteatras - tai senovinis nuo IV a. pr. Kr. išlikęs amfiteatras, kuris nutolęs nuo Bodrumo centro maždaug 3 kilometrus. Nuo amfiteatro atsiveria nuostabūs miesto vaizdai. Čia dažnai vyksta koncertai, festivaliai ir kiti kultūriniai renginiai po atviru dangumi. Amfiteatre galėdavo sutilpti 13 000 žiūrovų.

Prieplauka ir laivų statykla. Buriavimas Bodrume – didelis verslas. Prieplauka – tai jūreivių ir jūros mylėtojų rojus, perpildytas visų formų ir dydžių jachtomis. Yra daugynė galimybių sudalyvauti dienos trukmės (ar ilgesneje) ekskursijoje, aplankyti salas ir paslėptas įlankėles. Einat prieplaukos keliu toliau į vakarus galima pasiekti Osmanų laivų statyklą, kur yra keletas įdomių paminklų ir galima pasigrožėti puikiais prieplaukos vaizdais.

Turgus. Šalia pagrindinio prekybos centro Tansaş, visai šalia autobusų stoties, penktadieniais veikia vietinių ūkininkų turgelis, kuriame pigiau galėsite nusipirkti šviežių alyvuogių, sūrio, daržovių, vaisių, riešutų ir prieskonių.

Poilsinės kelionės į Bodrumą su Tez Tour nuo
453 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Bodrumą su Anex Tour nuo
362 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Bodrumą su Coral Travel nuo
443 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Bodrumą su Coral Travel nuo
443 €
Viešbučiai ir kainos

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: