Kušadasio regionas | Apie Kušadasio regioną

Kušadasis - nedidelis kurortinis miestelis Aidyn provincijoje, Egėjo jūros įlankoje, paukščio formos pusiasalyje. Iš vienos pusės skalaujamas jūros, iš kitos supamas Kaz Dağı kalnų. Miestelis lankytojus nepaprastai stebina savo gamtos grožiu.

Kušadasis yra apie 95 km iki Izmiro, trečiojo pagal dydį Turkijos miesto, ir 70 km iki Aydino regiono centro. Miesto pavadinimas “Kuşadası” susideda iš žodžių “kuş” (paukštis) ir “ada” (sala). Taip miestas vadinamas nuo 20-ojo amžiaus pradžios, o toks pavadinimas miestui teko todėl, kad, žiūrint nuo jūros pusės, pusiasalis primena paukščio galvą. Šiandien vietiniai gyventojai miestą dažnai vadina tiesiog Ada.

Orai Kušadasyje. Kada keliauti?

Kušadasyje yra tipiškas Viduržemio juostos klimatas su karštomis vasaromis ir švelniomis žiemomis, o tai užtikrina ilgą turizmo sezoną. Kušadasis yra vienas pagrindinių Turkijos kruizinių laivų uostų. Geriausia keliauti į Kušadasį vasaros mėnesiais ir rudenio pirmąjį mėnesį, nes tada galėsite pasidžiaugti šiltu oru, vandeniu ir kaitria saule.

Ką pamatyti Kušadasio regione?

Šiandien Kušadasis yra vienas iš rafinuočiausių Turkijos poilsio centų , puiki vieta atostogoms su pasakiškais smėlio paplūdimiais ir skaidriu lyg stiklas vandeniu. Daugelyje miesto centre pajūryje esančių senųjų miesto namų dabar įrengti jaukūs restoranai ar kavinės.

Efesas - senovinis miestas netoli Seldžiuko miesto dabartinėje Turkijoje, Izmiro provincijoje, prie Egėjo jūros. Jis buvo Jonijos istoriniame regione. 2015 m. Efeso archeologinė vietovė įrašyta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Efese buvo garbinama Artemidė. Kiekvienas apsilankęs Efese galės pajausti senesnių gyventojų dvasią bei pamatyti vieną iš seniausių miestų.

Šv. Jono bazilikos liekanos - Šią šventyklą apaštalui jo kapo vietoje VI amžiuje pastatė imperatorius Justinianas. Tai buvusi populiari piligriminių kelionių vieta, lankoma iki šiol, viena iš septynių Apsireiškimo (dar vadinamų Apokalipsės) bažnyčių, kurias Jėzus įvardina Naujajame Testamente.

Mergelės Marijos namas - Tikima, kad jį jai pastatė apaštalas Jonas, nes Jėzus jam pavedė globoti ir rūpintis savo motina. Tai nedidelis keturkampis plytų pastatas su koplyčia viduje. Šalia yra šaltinis. Marijos namas yra labai populiari tiek krikščionių, tiek musulmonų piligrimų bei turistų lankoma vieta. Joje yra lankęsi ir mišias aukoję net trys Romos popiežiai.

Poilsinės kelionės Izmire su Teztour nuo 359 EUR:

mygtukas  

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: