Izmiro regionas | Apie Izmiro regioną

Izmiras – kalnų apsuptas miestas vakarų Turkijoje, prie Egėjo jūroje esančios Izmiro įlankos. Tris milijonus gyventojų turintis miestas yra trečias pagal dydį Turkijoje. Izmiras labai modernus, nuo seno labai svarbus Viduržemio jūros regionio prekybinis centras. Tai puikus poilsio ir pramogų miestas, kuriame visi ras įdomios veiklos ir turiningai praleis laiką.

Lietuviams dar nelabai pažįstamas Izmiro kurortas iš tiesų gali pasiūlyti ne ką mažiau nei Antalijos, Marmario ar Alanijos kurortai. Daugelis viešbučių ir jų kompleksų yra 5 žvaigždučių, o dėl savo puikios vietos palei Egėjo jūrą, gali pasiūlyti ir daugybę paplūdimių, norintiems pasilepinti saule ir vandeniu. 

Izmiras – tai buvęs istorinis Smirnos miestas, kuris išsiskiria labiau Viduržemio jūros šalims būdinga atmosfera, negu tradicinei Turkijai. Istoriškai šis miestas buvo tapęs namais daugeliui kultūrų ir religijų: senovės graikams, persams, asirams, romiečiams ir kitiems, todėl iki dabar išliko kultūriškai ir ekonomiškai labai dinamišku miestu. Jis tikrai daug turi pasiūlyti besidomintiems senosiomis civilizacijomis ir istorija, Izmiro apylinkėse gausu  archeologinių vietovių.                                                

Poilsinės kelionės Izmire su Teztour nuo 359 EUR:

mygtukas

Kiti Turkijos regionai:

Orai Izmire. Kada keliauti?

Izmirui būdingas Viduržemio jūros klimatas. Vasaros yra itin karštos ir sausos (~30), tačiau vakarais visada kiek atvėsta su nuo jūros ateinančiu švelniu brizu, tad vis tik danžiausiai jis lankomas vasaros sezonu.Karščiausias yra rugpjūčio mėnesis. Norintiems išvengti nepakeliamo karščio, patariamia vykti kovo-birželio mėnesiais, ar rugsėjo-lapkričio mėnesiais. Žiemą temperatūra gali nukristi iki nulio, tad jos būna itin šaltos ir dėl jūrinio klimato labai vėjuotos ir lietingos.

Ką pamatyti Izmire?

Konako aikštė su miesto simboliu - Saat Kulesi (laikrodžio bokštas). Konakas yra pagrindinė  Izmiro vieta, tad šioje aikštėje visada šurmuliuoja žmonės. 

Kemeralti didžiausia miesto prekyvietė, kurios istorija siekia 1597 m, besidriekia nuo Konako aikštės iki Smirnos agoros (~15min kelias pėsčiomis).  Joje daugybė parduotuvėlių, amatininkų dirbtuvių, mečečių, kavinukių, arbatos sodų ir sinagogų. Čia verda tikrasis Izmiro gyvenimas. Vienoje iš kavinukių patartume paragauti populiarios Izmiro kavos  fincanda pişen Türk kahvesi (turkiška puodelyje virta kava). Palei turgų yra išsidėstę ir istorinės Hisar, Sadirvan ir Kestanepazeri mečetės. 

Smirnos senovės miesto agora - muziejus po atviru dangumi. Dar 4a. pr.Kr. pastatyta agora Smirnoje buvo suniokota 178 metais vykusio žemės drebėjimo, tačiau gretai atstatyta žymaus Romos imperatoriaus Marko Aurelijaus. Šiame muziejuje po atviru dangumi labiausiai žavi rekonstruota korintinio stiliaus kolonada ir imperatorės  Faustinos vartai, žymintys jos dosnumą miestui po nelaimės. Skliautuoti kambariai ir cisternos, įrengtos dviejų bazilikų rūsyje leis geriau įsivaizduoti, kaip galėjo atrodyti ši stačiakampio formos, daugiapakopė prekyvietė to meto Smirnoje. Taip pat, vėliau Smirnos agora tapo musulmonų kapaviete, tad iki dabar yra išlikę nemažai kapų.

Gyvenimas Izmire neįsivaizduojamas ir be pasivaikščiojimų Birinci Kordon promenada, kur atsiveria vaizdas į Egėjo jūrą. Čia yra tiek pėsčiųjų tiek dviratininkų takai, o taip pat galima užsisakyti ir trumpą turą su arklių traukiamomis karietomis. Palei taką išsidėstę daug kavinių ir restoranų, taip pat galima aplankyti Atatiurko ir kitus muziejus.

Šv. Polykarpo bažnyčia pastatyta 17a. yra seniausia vis dar veikianti bažnyčia mieste. Bažnyčios sienos yra ištapytos vietinio architekto Raymond Charles Pere freskomis (19a.).

Izmiro archeologijos muziejus. Jame sukaupti įvairūs radiniai iš miesto apylinkių, o bene didžiausia muziejaus vertybe laikoma sukaupta juvelyrinių aukso dirbinių kolekcija, Romos ir Bizantijos epochų aukso ir sidabro monetos.

Izmiro kultūros parkas. Jame kasmet vykdavo tarptautinė Izmiro mugė, kuri neseniai persikėlė į Gaziemiro miestą, tačiau vasaromis čia vis dar vyksta mugės ir veikia atrakcionai. Taip pat čia galima aplankyti Izmiro Istorijos ir meno muziejų .

Izmiro istorijos ir meno muziejus- viena turtingiausių senovės artefaktų laikymo vietų Turkijoje.  Jį sudaro trys (skulptūros, keramikos ir vertingų objektų ) paviljonai .

Izmiro zoologijos sodas- jamegyvena įvairūs egzotiniai gyvūnai iš Afrikos, Azijos , Europos ir Amerikos regionų. Sode yra vaikų žaidimų aikštelių ir valgymo vietų. Kiek nutolęs nuo Izmiro centro, tačiau vertas aplankyti.

Norėdami įsigyti kelionę žiūrėkite čia:

Poilsinės kelionės Izmire su Teztour nuo 359 EUR:

mygtukas

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: