Izmiro regionas | Apie Izmiro regioną

Izmiras – kalnų apsuptas miestas vakarų Turkijoje, prie Egėjo jūroje esančios Izmiro įlankos. Tris milijonus gyventojų turintis miestas yra trečias pagal dydį Turkijoje. Izmiras labai modernus, nuo seno labai svarbus Viduržemio jūros regionio prekybinis centras. Tai puikus poilsio ir pramogų miestas, kuriame visi ras įdomios veiklos ir turiningai praleis laiką.

Lietuviams dar nelabai pažįstamas Izmiro kurortas iš tiesų gali pasiūlyti ne ką mažiau nei Antalijos, Marmario ar Alanijos kurortai. Daugelis viešbučių ir jų kompleksų yra 5 žvaigždučių, o dėl savo puikios vietos palei Egėjo jūrą, gali pasiūlyti ir daugybę paplūdimių, norintiems pasilepinti saule ir vandeniu. 

Izmiras – tai buvęs istorinis Smirnos miestas, kuris išsiskiria labiau Viduržemio jūros šalims būdinga atmosfera, negu tradicinei Turkijai. Istoriškai šis miestas buvo tapęs namais daugeliui kultūrų ir religijų: senovės graikams, persams, asirams, romiečiams ir kitiems, todėl iki dabar išliko kultūriškai ir ekonomiškai labai dinamišku miestu. Jis tikrai daug turi pasiūlyti besidomintiems senosiomis civilizacijomis ir istorija, Izmiro apylinkėse gausu  archeologinių vietovių.                                                



Kelionės į Turkiją nuo
402 €
Kelionės

Kiti Turkijos regionai:

Antalijaturkiškoji Rivjera, populiariausias Turkijos kurortinis regionas Viduržemio jūros pakrantėje. Antalija apima visą Antalijos įlankos pakrantės ruožą (657 km), su daugybe pliažų, uostų, senųjų miestų, ir yra dalijama į 15 rajonų.

Šiuolaikiška turizmo infrastruktūra užtikrina sąlygas poilsiui ir pramogoms. Regiono pakrantėje vienas paskui kitą išsidėstę populiariausi kurortai: Antalija, Alanija, Kemeras, Sidė, Belekas. Antalija turi gilią istorinę praeitį, apie ką liudija išlikę seniausieji paminklai: senųjų amfiteatrų, krikščioniškų bažnyčių ir tvirtovių griuvėsiai, apipinti mitais ir legendomis. Antalijos žemėje kadaise viešpatavo senoji Pamfilija, Likija, Lidija ir antikinis miestas Pergamonas, Romos imperija, Bizantija, Osmanų imperija, o šiandien - Turkijos Respublika.

Alanijatikras rojus tiems, kurie nori malonaus, tačiau įvairiapusiško poilsio. Alanija jaukiai įsikūrusi tarp bananų ir citrinmedžių sodų, vilioja dideliu nebrangių viešbučių pasirinkimu. O kur dar subtropinis klimatas, puikūs "Mėlynąja vėliava“ apdovanoti paplūdimiai, didingos Seldžiukų epochos kalnų pilys, siauros senamiesčio gatvelės ir pats ilgiausias maudynių sezonas, trunkantis nuo balandžio iki lapkričio mėnesio.  

Kemerasnuostabaus grožio, jaukus kurortinis miestelis.Šiuolaikiškas Kemero kurortas įkurtas 42 km į pietvakarius nuo Antalijos. Kelias tarp šių dviejų miestų yra įspūdingų Toro kalnų ir bekraštės jūros fone. Stulbinanti panorama ne kartą privers jus sustoti pusiaukelėje tam, kad pasigrožėtumėte gamtos tobulumu. 300 dienų per metus Kemeras apšviečiamas saulės. Daugelis viešbučių ten veikia ištisus metus, tad aplankyti Kemerą galite kada panorėję. 

MarmarisMarmario regionas įsikūręs Turkijos pietvakariuose, Viduržemio ir Egėjo jūrų sankirtoje. Marmario regionas garsėja ir kaip burinių ir motorinių jachtų žiemojimo vieta. Į Marmario uostą atplaukia didžiuliai kruiziniai laivai, o reguliariu keltu galima greitai ir patogiai pasiekti Rodo salą.

Bodrumasmiestas - uostas ir to paties pavadinimo regionas Bodrumas yra pietvakarinėje Egėjo jūros skalaujamoje pakrantėje. Bodrumo pusiasalyje esantis regionas šiandien yra tarptautinis turizmo centras bei buriavimo sporto centras.

Sidėtai gyvybingas ir nuostabus miestelis, įsikūręs netoli vienos seniausių Turkijos gyvenviečių Sidos ir 75 km atstumu nutolęs nuo Antalijos. Antikinės Romos palikimas – štai koks pagrindinis šio miestuko išskirtinumas.

Artėdami prie Sidės pirmiausia pamatysite akvedukus, miesto sienos likučius ir nimfėją (dekoratyvinį fontaną). Toliau prieš Jus atsivers didžiuliai Sidės teatro likučiai, o didingumu nustebins II a. Apolono ir Atėnės šventyklos likučiai.

Belekastai buvusi tuščia stepė, kurią XIX amžiuje sultonas Abdulazis liepė apsodinti pušimis bei eukaliptais. Ir tik praslinkus kone šimtmečiui buvo pastebėtas ir įvertintas Beleko gamtos grožis. Visa augmenija suaugo ir suklestėjo. Dabar ji puikiai dera prie plačių, šviesių Beleko paplūdimių. Apylinkėse nėra kalnų, o tai sąlygoja unikalų mikroklimatą: šiltus, ilgus ir šviesius pavasario ir vasaros vakarus bei lengvą vėjelį dienos metu.

Orai Izmire. Kada keliauti?

Izmirui būdingas Viduržemio jūros klimatas. Vasaros yra itin karštos ir sausos (~30), tačiau vakarais visada kiek atvėsta su nuo jūros ateinančiu švelniu brizu, tad vis tik danžiausiai jis lankomas vasaros sezonu.Karščiausias yra rugpjūčio mėnesis. Norintiems išvengti nepakeliamo karščio, patariamia vykti kovo-birželio mėnesiais, ar rugsėjo-lapkričio mėnesiais. Žiemą temperatūra gali nukristi iki nulio, tad jos būna itin šaltos ir dėl jūrinio klimato labai vėjuotos ir lietingos.

Ką pamatyti Izmire?

Konako aikštė su miesto simboliu - Saat Kulesi (laikrodžio bokštas). Konakas yra pagrindinė  Izmiro vieta, tad šioje aikštėje visada šurmuliuoja žmonės. 

Kemeralti didžiausia miesto prekyvietė, kurios istorija siekia 1597 m, besidriekia nuo Konako aikštės iki Smirnos agoros (~15min kelias pėsčiomis).  Joje daugybė parduotuvėlių, amatininkų dirbtuvių, mečečių, kavinukių, arbatos sodų ir sinagogų. Čia verda tikrasis Izmiro gyvenimas. Vienoje iš kavinukių patartume paragauti populiarios Izmiro kavos  fincanda pişen Türk kahvesi (turkiška puodelyje virta kava). Palei turgų yra išsidėstę ir istorinės Hisar, Sadirvan ir Kestanepazeri mečetės. 

Smirnos senovės miesto agora - muziejus po atviru dangumi. Dar 4a. pr.Kr. pastatyta agora Smirnoje buvo suniokota 178 metais vykusio žemės drebėjimo, tačiau gretai atstatyta žymaus Romos imperatoriaus Marko Aurelijaus. Šiame muziejuje po atviru dangumi labiausiai žavi rekonstruota korintinio stiliaus kolonada ir imperatorės  Faustinos vartai, žymintys jos dosnumą miestui po nelaimės. Skliautuoti kambariai ir cisternos, įrengtos dviejų bazilikų rūsyje leis geriau įsivaizduoti, kaip galėjo atrodyti ši stačiakampio formos, daugiapakopė prekyvietė to meto Smirnoje. Taip pat, vėliau Smirnos agora tapo musulmonų kapaviete, tad iki dabar yra išlikę nemažai kapų.

Gyvenimas Izmire neįsivaizduojamas ir be pasivaikščiojimų Birinci Kordon promenada, kur atsiveria vaizdas į Egėjo jūrą. Čia yra tiek pėsčiųjų tiek dviratininkų takai, o taip pat galima užsisakyti ir trumpą turą su arklių traukiamomis karietomis. Palei taką išsidėstę daug kavinių ir restoranų, taip pat galima aplankyti Atatiurko ir kitus muziejus.

Šv. Polykarpo bažnyčia pastatyta 17a. yra seniausia vis dar veikianti bažnyčia mieste. Bažnyčios sienos yra ištapytos vietinio architekto Raymond Charles Pere freskomis (19a.).

Izmiro archeologijos muziejus. Jame sukaupti įvairūs radiniai iš miesto apylinkių, o bene didžiausia muziejaus vertybe laikoma sukaupta juvelyrinių aukso dirbinių kolekcija, Romos ir Bizantijos epochų aukso ir sidabro monetos.

Izmiro kultūros parkas. Jame kasmet vykdavo tarptautinė Izmiro mugė, kuri neseniai persikėlė į Gaziemiro miestą, tačiau vasaromis čia vis dar vyksta mugės ir veikia atrakcionai. Taip pat čia galima aplankyti Izmiro Istorijos ir meno muziejų .

Izmiro istorijos ir meno muziejus- viena turtingiausių senovės artefaktų laikymo vietų Turkijoje.  Jį sudaro trys (skulptūros, keramikos ir vertingų objektų ) paviljonai .

Izmiro zoologijos sodas- jamegyvena įvairūs egzotiniai gyvūnai iš Afrikos, Azijos , Europos ir Amerikos regionų. Sode yra vaikų žaidimų aikštelių ir valgymo vietų. Kiek nutolęs nuo Izmiro centro, tačiau vertas aplankyti.

Kelionės į Turkiją nuo
402 €
Kelionės

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: