Alanijos regionas | Apie Alanijos regioną

Alanija - tikras rojus tiems, kurie nori malonaus, tačiau įvairiapusiško poilsio. Alanija jaukiai įsikūrusi tarp bananų ir citrinmedžių sodų, vilioja dideliu nebrangių viešbučių pasirinkimu. O kur dar subtropinis klimatas, puikūs "Mėlynąja vėliava“ apdovanoti paplūdimiai, didingos Seldžiukų epochos kalnų pilys, siauros senamiesčio gatvelės ir pats ilgiausias maudynių sezonas, trunkantis nuo balandžio iki lapkričio mėnesio. Nors Alanijos mieste apstu viešbučių, kurortinė zona jau seniai peržengė miesto ribas. Obagiol – pats pigiausias Alanijos regiono kurortas, Machmutlaras – pasipuošęs apelsinmedžių giraitėmis, Avsalaras ir Okudžalaras kviečia į 5 žvaigždučių viešbučius, tačiau tarp šių yra daug ekonominės klasės viešbučių, Konaklis ir Inčekum žavi puikiais smėlio paplūdimiais.

Poilsinės kelionės į Alaniją su Novaturas nuo
365 €
Viešbučiai ir kainos

 Kiti Turkijos regionai:

 Antalijaturkiškoji Rivjera, populiariausias Turkijos kurortinis regionas Viduržemio jūros pakrantėje. Antalija apima visą Antalijos įlankos pakrantės ruožą (657 km), su daugybe pliažų, uostų, senųjų miestų, ir yra dalijama į 15 rajonų.

 Kemerasšiuolaikiškas Kemero kurortas įkurtas 42 km į pietvakarius nuo Antalijos. Kelias tarp šių dviejų miestų yra įspūdingų Toro kalnų ir bekraštės jūros fone. Stulbinanti panorama ne kartą privers jus sustoti pusiaukelėje tam, kad pasigrožėtumėte gamtos tobulumu. 300 dienų per metus Kemeras apšviečiamas saulės. Daugelis viešbučių ten veikia ištisus metus, tad aplankyti Kemerą galite kada panorėję. Kadangi kurorto projektas buvo paremtas turizmo infrastruktūros ir kraštovaizdžio susiliejimu, švelni jūra ir kalnai, apaugę grakščiomis pušimis, sukuria ramią ir jaukią atmosferą.

 Marmaris- įsikūręs Turkijos pietvakariuose, Viduržemio ir Egėjo jūrų sankirtoje. Marmario regionas garsėja ir kaip burinių ir motorinių jachtų žiemojimo vieta. Į Marmario uostą atplaukia didžiuliai kruiziniai laivai, o reguliariu keltu galima greitai ir patogiai pasiekti Rodo salą. 

 Bodrumasmiestas - uostas ir to paties pavadinimo regionas Bodrumas yra pietvakarinėje Egėjo jūros skalaujamoje pakrantėje. Bodrumo pusiasalyje esantis regionas šiandien yra tarptautinis turizmo centras bei buriavimo sporto centras.

 Sidėtai gyvybingas ir nuostabus miestelis, įsikūręs netoli vienos seniausių Turkijos gyvenviečių Sidos ir 75 km atstumu nutolęs nuo Antalijos. Antikinės Romos palikimas – štai koks pagrindinis šio miestuko išskirtinumas.

 Belekastai buvusi tuščia stepė, kurią XIX amžiuje sultonas Abdulazis liepė apsodinti pušimis bei eukaliptais. Ir tik praslinkus kone šimtmečiui buvo pastebėtas ir įvertintas Beleko gamtos grožis. Visa augmenija suaugo ir suklestėjo. Dabar ji puikiai dera prie plačių, šviesių Beleko paplūdimių. Apylinkėse nėra kalnų, o tai sąlygoja unikalų mikroklimatą: šiltus, ilgus ir šviesius pavasario ir vasaros vakarus bei lengvą vėjelį dienos metu.

 Izmiras-kalnų apsuptas miestas vakarų Turkijoje, prie Egėjo jūroje esančios Izmiro įlankos. Tris milijonus gyventojų turintis miestas yra trečias pagal dydį Turkijoje. Izmiras labai modernus, nuo seno labai svarbus Viduržemio jūros regionio prekybinis centras. Tai puikus poilsio ir pramogų miestas, kuriame visi ras įdomios veiklos ir turiningai praleis laiką.

 Orai Alanijoje. Kada keliauti?

Šioje vietovėje pats ilgiausias maudynių sezonas, trunkantis nuo balandžio iki lapkričio mėnesio. Čia karaliauja tik du sezonai – pavasaris ir vasara. Žydras dangus ir krištolinė jūra kviečia mėgautis atostogomis. Prie jūros vidutinė temperatūra Alanijoje yra 21.4 °C, o rugpjūtį ji siekia net 27.9 °C laipsnius.

 Ką pamatyti Alanijos regione?

 Damlato urvas atrastas atsitiktinai uosto statybų metu 1948 metais. 30 metrų ilgio ir 15 metrų aukščio oloje galima grožėtis per 15 tūkst. metų susiformavusiais stalaktitais ir stalagmitais. Teigiama, kad pastovi 22,3 laipsnių temperatūra bei 98 procentų drėgnumas teigiamai veikia astma sergančių žmonių sveikatą. Šis urvas viena mėgstamiausių ir įdomiausių lankytinų vietų Alanijoje.

Tersane – laivų statykla. Norėdamas išpildyti savo svajonę ir tapti „dviejų jūrų sultonu“, XIII amžiuje šią laivų statyklą pradėjo konstruoti seldžiukų valdovas Aladinas Keikubatas. Turintis penkias arkas 56 metrų ilgio ir 44 metrų pločio statinys buvo skirtas kariniams laivams statyti. Šiuo metu jame veikia nedidelis archeologinių radinių muziejus.

Raudonasis bokštas (Kizilkule). Alanijoje esantis Raudonasis bokštas pastatytas XIII amžiuje, siekiant apsaugoti uostą nuo užpuolikų. Trisdešimt trijų metrų aukščio ir šiek tiek daugiau nei dvylikos metrų pločio aštuoniakampis statinys Raudonojo bokšto pavadinimą gavo dėl statyboms naudotų raudonų plytų. 1979 metais jame įkurtas nedidelis Etnografijos muziejus. Miesto simboliu tapęs Raudonasis bokštas yra viena pagrindinių Alanijos įžymybių.

Alanijos muziejus Po rekonstrukcijos Alanijos muziejus lankytojams naujai duris atvėrė 2012 metais. Jame eksponuojami archeologiniai ir etnografiniai radiniai iš helenistinio, romėnų, bizantiškojo laikotarpių, iš tų laikų, kai Turkiją valdė seldžiukai bei osmanai. Tarp labiausiai žinomų muziejaus eksponatų – 52 cm aukščio bronzinė Heraklio statula, pagaminta II a. po Kr.

Senovinis Syedra miestas įkurtas maždaug 18 km į pietryčius nuo Alanijos. Archeologinių kasinėjimų metu nustatyta, kad ši teritorija žmonių buvo okupuota jau prieš 3000 m. pr. Kr. Šiandien mieste galima apžiūrėti įvairių statinių griuvėsius, pasigrožėti kvapą gniaužiančiais vaizdais.

 Alanijos tvirtovė. Nors tvirtovės pamatai siekia helenistinį laikotarpį, statinys, kurį galima pamatyti šiandien, pastatytas XIII amžiuje seldžiukų sultono Aladino Keikubato. Pilis stūkso į Viduržemio jūrą išsikišusiame pusiasalyje, 250 metrų aukštyje virš jūros lygio. Jos teritorijoje, kurią supa net 6,5 kilometrų ilgio siena, yra išlikę nemažai senovinių pastatų.

Norėdami įsigyti kelionę žiūrėkite čia:

Poilsinės kelionės į Alaniją su Novaturas nuo
365 €
Viešbučiai ir kainos

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: