Stambulo regionas | Apie Stambulo regioną

Stambulas -  Vienas iš populiariųjų Turkijos lankomų regionų. Stambulas didžiausias Turkijos miestas, esantis šiaurės vakarinėje šalies dalyje apimantis (100km.) pakrantės ruožą. Tai pagrindinis šalies prekybos, verslo ir kultūros centras, didžiausias uostas, yra tarptautinis oro uostas. Mieste vyrauja spalvingas ir gyvybingas gyvenimas kiekvieną kartą nuvykus patirsite vis naujų įspūdžių ir nepamirštamų nuotykių.

Didžiausiame Turkijos mieste yra puikiai išvystyta turizmo infrastruktūra, kur turistai gali puikiai pamatyti atsispindintį Turkijos gyventojų gyvenimą. Stambulas turi istorinę praeitį, apie kurią liudija išlikę istoriniai pastatai: Sultono Ahmedo mečetė, Konstantinopolio hipodromas, Bazilikos cisterna. Stambulo žemėje kadaise viešpatavo Bizantijus po to Didysis Konstantinas ji pervadino Konstantinopoliu. Po to valdė Kryžiuočiai, o dabar – Turkijos Respublika.

Orai Stambule. Kada keliauti?

Stambulas – tai pasakiškas miestas apsuptas įvairiausiomis legendomis. Šioje vietovėje šilčiausias mėnuo yra liepa, o šalčiausias  yra sausis. Į šį nepakartojamą miestą geriausia vykti pavasarį ir rudenį, nes puikiai galėsite pajausti nepakartojamą Turkijos saulę ir pasimaudyti krištolinėje juroje.

Ką pamatyti Stambulo regione?

Stambulo miestas. Tai didžiausias Turkijos miestas. Miestas ribojasi su Juodąja jūra. Ši atostogų kryptis tinka ne tik linksmybių ištroškusiems turistams tačiau ir besidominčių Turkijos istorine praeitimi arba tiesiog norinčių pamatyti ir pasigrožėti istoriniais paminklais.

 

Mėlynoji mečetė arba dar kitaip vadinama Sultono ahmedo mečetė -  Ji pastatyta XVII a.  tai viena įspūdingiausių mečečių Turkijoje. Ji yra nepakartojamo grožio iš išorės dėl pilko akmens ji matoma net iš tolimiausių Stambulo kampelių. Skaičiuojama jog šios mečetės dekoracijoms panaudota apie 20 tūkstančių dekoratyvinių rankų darbo izniko plytelių.

Didysis Stambulo turgus - yra spalvų, kvapų ir skonių margumynas, kuriam savo dydžiu bei istorine verte vargu ar prilygtu kokia kita pasaulio turgavietė. Šis turgus Stambule veikia nuo 15 amžiaus ir yra laikoma viena didžiausių dengtų turgaviečių pasaulyje. Didžiajame turguje, kuris išsidėstęs 58 gatvelėse, yra daugiau nei 4000 prekybos vietų bei parduotuvėlių.

Bazilikos cisternos - pastatyta VI a. ir dar iki šiol išsilaikiusi Konstantinopolio laikų vandens saugykla. Tai pribloškiantis statinys, turintis  336 prilaikančias kolonas kurių aukštis yra 8 metrai. Taip pat įdomus faktas jog Džeimso Bondo filmas „Iš Rusijossu meile“ buvo filmuojamas būtent Bazilikos cisternoje.

Sofijos soboras - Šis pastatas laikomas vienu garsiausių objektų ne tik Stambule, bet ir visoje Turkijoje. Pradėtas statyti VI a. pastatas laikomas iškiliausiu bizantų architektūros statiniu. Tačiau ši mečetė dabar paversta muziejumi. Pagrindinė bazilikos puošmena – milžiniškas kupolas, kuris iš apačios atrodo lyg besklandantis ore. Iš išorės bazilika neatrodo įspūdingai, tikrasis jos grožis atsiskleidžia tik įžengus į vidų.

 

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: