Zakintas. Apie Zakintos regioną

Informacija apie Zakintos regioną, trumpas aprašymas apie Zakintą

Zakintas – piečiausiai esanti ir trečia pagal dydį bei gyventojų skaičių Jonijos jūros sala. Ji yra 15,7 km į pietus nuo Kefalonijos, 17,6 km.į vakarus nuo Peloponeso ir 300 km. į vakarus nuo Graikijos sostinės Atėnų. Zakinto vieta užtikrina patogų susisiekimą su kitomis salomis ir net pačia žemynine Graikija. Jis garsus visame pasaulyje dėl krištolinio tyrumo vandens paplūdimiuose ir intensyvaus naktinio gyvenimo. Dėl pastarojo Zakintas populiarus kelionių tikslas tarp jaunimo.

Sala pilna kontrastų – auksiniai paplūdimiai mainosi su uolėtomis pakrantėmis. Zakinte daug miškingų vietovių, gausu kalnų apaugusių pušimis ir derlingų lygumų. Šiaurėje, rytuose ir pietuose randama daug vaizdingų paplūdimių. Žymiausias Zakinto paplūdimys – Navagio. Taip pat puikūs paplūdimiai yra Vissilikos, Gerakas ir Spiantza. Dėl minkšto smėlio ir švaraus vandens šie paplūdimiai yra jūrinių vėžlių žinomų kaip Caretta-Caretta veisimosi vietos. Jiems išsaugoti 1999 m. buvo įkurtas Nacionalinis jūrų parkas, kur dirba daugybė savanorių iš įvairių šalių. Vakaruose kraštovaizdis uolėtas. Čia yra keletas jūros olų, kaip kad žymiosios Mėlynosios olos šiaurės vakaruose. Taip pat vakarų pakrantėse veisiasi saugomi ruoniai Monachus Monachus. Zakintas – žalumos pilna sala.

Geriausias laikas čia atvykti yra pavasaris, kai pilna gėlių ir spalvų. Tikriausiai dėl šios priežasties Zakintas venecijiečių buvo pavadintas „Fior di Levante“ ( Rytų gėle) ir „Iliessa“ (Pilnas miškų). Saloje išvystytas žemės ūkis. Čia auginamos alyvuogės, citrusiniai vaisiai, vynuogės, džiovinamos razinos ir gaminamas vynas. Vis tik daugiausia pelno gaunama iš turizmo. Zakintas žinomas kaip dainų ir serenadų sala. Daug vietinių serenadų ir dainų dainuojama restoranuose ir vietiniuose festivaliuose. Zakinte taip pat buvo įkurta pirmoji muzikos mokykla Graikijoje bei gimė Dionisas Solomos – nacionalinis Graikijos poetas parašęs Graikijos himną. 

Poilsinės kelionės Zakinte su Novaturu nuo 249 EUR:mygtukas

Kiti Graikijos regionai:

Orai Zakinte. Kada keliauti?

Zakinte vyrauja tipiškas Viduržemio jūros klimatas, kuriam būdingos karštos saulėtos vasaros bei švelnios lietingos žiemos. Zakintas viena iš saulėčiausių vietų Graikijoje – lietus vasarą labai retas. Dėl gausaus lietaus žiemą čia tiek daug augmenijos. Vasara tęsiasi nuo birželio iki rugsėjo. Aukščiausia vidutinė temperatūra būna liepą ir rugpjūtį su 31C. Birželį ir rugsėjį aukščiausia temperatūra – 28C. Ruduo šiltas, bet lietingas. Jis tęsiasi nuo spalio iki lapkričio. Vidutinė aukščiausia temperatūra spalį – 23C, lapkritį – 19C. Žiema tęsiasi nuo gruodžio iki vasario. Vidutinė aukščiausia temperatūra gruodį – 16C, sausį ir vasarį – 14C. Drėgniausias mėnuo – gruodis su 170 mm. kritulių. Pavasaris tęsiasi nuo kovo iki gegužės. Aukščiausia vidutinė temperatūra kovą – 16C, balandį – 25C, gegužę – 23C. Gegužę beveik nebūna lietaus. Naktys išlieka vėsios, tad vanduo maudynėms dar šaltokas.

Ką pamatyti Zakinte?

Zakinto miestas yra rytiniame salos krante. Tai Zakinto salos sostinė. Smagu pasivaikščioti po išgrįstas gatves ir aikšte pilnas kepyklų, kavinių ir juvelyrinių parduotuvių. Daug neoklasikinių pastatų buvo sugriauta per 1953 m. žemės drebėjimą. Pagrindinė miesto bažnyčia Agios Dionysios, kurioje saugomos šventojo miesto globėjo relikvijos, datuojama 1708 m. Ji buvo rekonstruota 1954 m. Norint pamatyti įspūdingų miesto ir uosto vaizdų verta nukeliauti į Bohali kaimelį (2,5 km.) į sugriautą venecijiečių pilį. Ši vieta buvo sugriauta žemės drebėjimo, tačiau vis dar galima matyti pagrindinius vartus ( ant jų – Venecijos simbolis Šv.Marko liūtas) ir išorines sienas.

 

Bizantijos muziejus yra pagrindinėje Zakinto miesto aikštėje. Jame eksponuojamos religinės ikonos, freskos ir skulptūros iš salos bažnyčių ir vienuolynų datuojamų 12 a. Taip pat čia yra miesto modelis leidžiantis suprasti, kaip atrodė miestas iki 1953 m. žemės drebėjimo.


 

Navagio paplūdimys išvertus iš graikų kalbos reiškia „sudužusio laivo paplūdimys“. Jis tokį pavadinimą gavo dėl čia 1980 m sudužusio laivo. Tikriausiai tai daugiausia fotografuojamas paplūdimys Graikijoje. Jis yra taip vadinamoje Kontrabandininko įlankoje Zakinto vakariniame krante. Paplūdimys pasiekiamas tik iš jūros – galima atplaukti taksi valtele iš Agios Nikolaos uosto (šiaurės rytų pakrantė, 32 km. nuo Zakinto miesto) ar apsilankyti dalyvaujant ekskursijoje po salą.


 

Keri olos yra pietvakariniame krante, 14 km nuo Zakinto miesto, netoli Keri kaimelio. Aplankyti olas galima ekskursijos metu arba išsinuomavus valtelę. Olose galima plaukioti ar nardyti ir pasigrožėti nuostabiais šviesos efektais saulei atsispindint nuo vandedns ant olos sienų.


 

Mėlynosios olos yra salos šiaurinėje dalyje, Skinari iškyšulyje. Jų viduje jūra atspindi dangaus spalvą, kuri atsimušusi nuo olos sienų sukurią magišką žydrą ir safyrinę šviesą. Į mėlynasias olas galima atplaukti nedidelėmis valtelėmis iš Agios Nikolaos (šiaurės rytų krante, 32 km. nuo Zakinto miesto) ar kartu su kruizu plaukiančiu aplink salą iš Zakinto miesto.

Zakinto Nacionalinis jūrų parkas yra Laganasįlankoje pietrytiniame krante, 8 km į pietus nuo Zakinto miesto. Nuo 1980 m. tai buvo populiarus salos kurortas. Šiandieną Laganas įlankoje plėtojamas eko turizmas, nes čia veisiasi jūriniai vėžliai Caretta caretta. Šios nykstančios baikščios rūšies vėžliai sudeda kiaušinius smėlyje vasara. Aplink įlanką gyvena apie 1300 vėžlių. Saugoti Laganas įlankos gyvūniją ir riboti priėjimą prie tam tikrų paplūdimio vietų per lizdų sukimo laikotarpį, 1999 m. buvo įkurtas Nacionalinis Zakinto jūrų parkas.

 

Anafonitria vienuolynas yra 25 km. nuo Zakinto miesto mažame Anafonitria kaimelyje prie Vilimes. Tai 15 a. bizantiškas vienuolynas pastatytas Mergelės Marijos garbei. Šiame vienuolyne paskutinius savo gyvenimo metus gyveno šventais Zakinto globėjas Agios Dionysios.


 

Porto Limnionas – tai graži skaidraus smaragdinio vandens lagūna. Ji yra 25 km nuo Zakinto miesto netoli Agios Leion kaimelio vakaruose. Čia nėra paplūdimio tačiau daugybė plokščių uolų, ant kurių galima pasideginti saulėje.

Gerakas paplūdimys yra piečiausioje salos dalyje. Jis yra Nacionalinio jūrų parko dalis. Tai vienas gražiausių paplūdimių saloje.

Norėdami įsigyti kelion žiūrėkite čia: 

Poilsinės kelionės Zakinte su Novaturu nuo 249 EUR:mygtukas

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP