Peloponeso regionas | Apie Peloponeso regioną

Trumpai Peloponesos regioną:

Peloponesa – didelis pusiasalis Graikijos pietinėje dalyje. Nuo žemyno šiaurėje jį skiria Korinto ir Patrų įlankos, su juo jungia Korinto sąsmauka, kurią kerta Korinto kanalas. Graikijos žemyninės dalies pirmoji žinoma išsivysčiusi civilizacija buvo Mikėnų kultūra, kuri valdė Peloponesą bronzos amžiuje iš centro Mikėnuose. Klasikinės Antikos laikais pusiasalis buvo reikšmingas kultūros centras ir svarbių istorinių įvykių liudininkas. Peloponese iškilo Sparta, Argas ir Korintas. Bizantijos laikais pusiasalis pasipuošė Mystro ir Napflijaus miestais. Norintiems pažinti graikų kultūros lopšį ir pasigrožėti kalnais bei įspūdingais tarpekliais Peloponesas yra tinkamiausia atostogų vieta. Nuo Atėnų oro uosto iki Korinto – 105 km.

Kiti Graikijos regionai:

 

Kelionės į Graikiją nuo
574 €
Kelionės

Chalkidikė - esantis Makedonijoje, didžiausioje Graikijos provincijoje, yra viena gražiausių ir ekologiškai švariausių Graikijos vietų.Pusiasalyje turėsite puikias sąlygas pasimėgauti Egėjo jūra ir ramybe.

Kreta – pati didžiausia Graikijos sala, kurią iš visų pusių supa nesibaigiančios smėlėtosios pakrantės, skalaujamos skaidraus Viduržemio jūros vandens. Klimatas šioje saloje – švelnus, subtropinis.

Rodo sala - kadaise buvusi svarbiu Graikijos ekonominiu ir kultūriniu centru, yra beveik prie pat Turkijos krantų. Šiais laikais turistus į salą vilioja puikiai derantis įvairių laikotarpių ir kultūrų palikimas: antika, viduramžiai ir dabartis.

Santorini - Ar žinojote, kad visas Santorini salų kompleksas vis dar yra aktyvus ugnikalnis (toks pat kaip Méthana, Mílos ir Nísiros) ir tikriausiai vienintelis pasaulio vulkanas, kurio krateris yra jūroje? Santorini yra laikoma labiausiai paplitusi vieta romantiškam pabėgimui Graikijoje, nes pasaulyje nėra daug vietų, kur galėsite mėgautis puikiai skaidriais vandenimis, sėdint ant masyvaus aktyvaus vulkano rato jūros viduryje!

Salonikai – klestintis, triukšmingas, medžių žalumoje paskendęs didmiestis su daugybe modernių pastatų ir prekybos centrų, restoranų ir tavernų. Čia kasmet vyksta pripažinimo susilaukusi tarptautinė prekybos mugė.

Kos sala – jauki Graikijos sala Egėjo jūros pietryčiuose, į pietus nuo Kalymnos ir į šiaurę nuo Nissyros. Sala yra trečia pagal dydį Graikijos Dodekaneso salyne. Visą Kosą, kurio ilgis – 209 km, galima pamatyti per porą dienų. Todėl nenuostabu, kad čia patogiausia ir įdomiausia keliauti dviračiais, motoroleriais ir keturračiais motociklais.

Korfu – tai Graikijai priklausanti sala, esanti šalia Jonijos jūros.Nepaisant legendų ir mitų, sala žavi turistus savo nuostabia gamta, architektūriniais paminklais, jaukia atmosfera bei draugiškais vietiniais gyventojais.

Zakintas – piečiausiai esanti ir trečia pagal dydį bei gyventojų skaičių Jonijos jūros sala. Sala pilna kontrastų – auksiniai paplūdimiai mainosi su uolėtomis pakrantėmis. Zakinte daug miškingų vietovių, gausu kalnų apaugusių pušimis ir derlingų lygumų. Šiaurėje, rytuose ir pietuose randama daug vaizdingų paplūdimių.

Patrai – Peloponeso pusiasalio šiaurėje esantis Graikijos uostamiestis. Jis yra svarbus prekybinis centras ir kartais vadinamas "Vartais į vakarus", kadangi per šį uostą vyksta prekybiniai mainai su Italija ir kitomis vakarų šalimis.

Kelionės į Graikiją nuo
574 €
Kelionės

Orai Peloponese. Kada geriausia keliauti?

Peloponese vyrauja viduržiamio jūros klimatas. Sausio menesį aukščiausia temperatūra svyruojanuo 9-15 °C, liepą – rugpjūtį 30 – 31 °C.Daugiausia lyja nuo spalio -lapkričio iki vasario.Rekomenduojama vykti būtent pavasario pabaigoje, vasaros pradžioje, nes vidutiniškai lyja dvi dienas per visa sezoną. O uogų ir vaisių sezonas būna prasidėjęs, jūrų gėrybės ruošiamos kiekviename restorane.

Ką pamatyti Peloponese:

Epidauras kadaise buvo svarbus Graikijo sreligijos ir medicinos centras, skirtas dievui Asklepijui. Šventovėveikė VI a. pr. Kr.–II a. Vietovė garsi teatru, kuris buvopastatytas IV a. pr. Kr. pab.ir yra vienas geriausiai išsilaikiusių antikinių teatrų Graikijoje. Epidauro teatre tobula akustika. Čia yra vienintelė išlikusi apvali 20 m skersmens orchestra. Vietovė garsi teatru, kuris buvopastatytas IV a. pr. Kr. pab. ir yravienas geriausiai išsilaikiusių antikinių teatrų Graikijoje. Teatre išpradžių tilpo 6 tūkst.žiūrovų, tačiau II a. pr. Kr. jis buvo išplėstas ir vietų skaičius padidintas iki 12 tūkst. Kiekvieną vasarą Epidauro teatre vyksta antikinės dramos festivaliai.

Nafplijas - Graikijos miestas Peloponese, Argolidėsnomo sostinė.1829–1834 m. Nafplijas buvo pirmoji nepriklausomos Graikijos sostinė. Senovėje buvo vienas iš pagrindinių uostų Peloponese. Miestas yra Argo įlankos pakrantėje.Nafplijas siūlo susipažinti su šiuolaikiniu graikų kaimo gyvenimu, pasigrožėti nuostabiomis miesto aikštėmis, kavinėmis. Istorijos mėgėjams rekomenduojama aplankyti miesto archelogijos muzieju, kuriame yra eksponuojami įvairūs eksponatai, primenantys miesto bizantijos, romėnų ir osmanų įtaką.Jeigu norisi tikro poilsio ir atsipalaidavimo gamtoje, galima nuvykti į paplūdimį ir mėgautis nuostabiais vaizdais.

Sparta-miestas pietinėje Graikijoje, Peloponesopusiasalyje. Lakonijosnomo centras. Spartos miestas driekiasi centrinėje Lakonikosdalyje, dešiniajame Eurotoupės krante.Yra archeologijos muziejus. Sparta buvo vienas svarbiausių antikinės Graikijos miestų, pats galingiausias Peloponeso Polis, kuriam priklausė Lakonijai ir Mesenijai. Miestą apie 1000 m. pr. m. e. įkūrė dorėnai.
Korintas - uostamiestis prie nuostabaus grožio Korinto kanalo. Kanalas jungia Peloponeso pusiasalį su likusia Graikijos dalimi , kuris jungia Egėjo ir Jonijos jūras. Dėl patogios lokacijos per kanalą ėjo svarbus prekybinis kelias, vienasdidžiausių antikos prekybos centrų prekiavo net su Egiptu, Kipru, Miletu.
Simos paplūdimys - esantis pietinėje Peloponeso pakrantėje šis paplūdimyspatenka į TOP 10 gražiausių Graikijos paplūdymių. Skaidrus vanduo, nuostabaus smėlio paplūdimys kuo puikiausiai tinka visai šeimai mėgautis nuostabia atmosfera. Vakare iš netoliese esančių barų pasigirsta gyvą muzika, taip pat ten apsilankę galite pasimėgauti šokiais ir gėrimais.

Senovės Olimpija - senovės Graikijos miestas Peloponeso pusiasalio šiaurės vakaruose, Alfėjo upės dešiniajame krante , miestas, kuriame gimė olimpinės žaidynės irs tovėjo vienas iš septynių pasaulio stebuklų. Istorinis miesto centras yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.Ilgą laiką buvo vienas išsvarbiausių Antikinės Graikijos religijos ir sportoc entrų. Manoma, kad pirmosios olimpinės žaidynės buvo surengtos 776 m. pr. Kr.

Tirintas – Senovės Graikijos miestas šiaurės rytų Peloponese. II tūkstantmečio pr. m. e. antrojoje pusėje buvo Mikėnų kultūros centras. Miestas buvo apgyvendintas achajų.Heraklio gimimas ir jo 12 žygdarbių atlikimo vieta. 2500–2000 m. pr. m. e. vietovėje pastatyta apvali iki 28 m skersmens tvirtovė.

 

Kelionės į Graikiją nuo
574 €
Kelionės

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: