Salonikai. Apie Salonikų regioną

Informacija apie Salonikų regioną, trumpas aprašymas apie Salonikus

Antrasis pagal dydį Graikijos miestas, Makedonijos sostinė, įkurta 315 m. pr. Kr. Makedonijos karalius Kasandras pavadino jį savo žmonos Tesalonikės, Aleksandro Didžiojo sesers, vardu. Šis miestas visada buvo mėgstamas Makedonijos karalių ir niekada neprarado savo svarbos bei įtakos.

Šiandien Salonikai – klestintis, triukšmingas, medžių žalumoje paskendęs didmiestis su daugybe modernių pastatų ir prekybos centrų, restoranų ir tavernų. Čia kasmet vyksta pripažinimo susilaukusi tarptautinė prekybos mugė.

Salonikuose būtina pabuvoti istorijos ir senovės meno mėgėjams. Šlovingą praeitį saugo Venecijos meistrų XV a. statinys – miesto simbolis Baltasis bokštas. Šv. Demetrijaus bazilika mena ankstyvosios krikščionybės laikus. Ši miesto patrono bažnyčia – vienas įspūdingiausių graikų ortodoksų tikėjimo monumentų, pasižyminčių puikia freskų tapyba ir unikaliomis mozaikomis. Sofijos bazilika (VI a.), Dvylikos apaštalų bažnyčia (XIII a.), imperatoriaus Galerijaus triumfo arka (303 m.), pastatyta pergalės prieš persus Mesopotamijoje ir Armėnijoje atminimui, Rotonda – Galerijaus III mauzoliejus, vėliau paverstas krikščionių šventykla, viduramžių tvirtovės sienos, nuo kurių atsiveria miesto ir įlankos panorama, – tai vieni iš lankomiausių miesto istorijos ir kultūros paminklų.

Salonikų archeologijos muziejus lankytojams pateikia įdomių bei turtingų antikos ir romėnų periodų ekspozicijų. Muziejaus pasididžiavimas – unikalūs aukso papuošalai ir dirbiniai iš Pilypo II Makedoniečio kapo. M. Androniko vadovaujamos ekspedicijos atrasti lobiai tapo tikra sensacija.

Orai Salonikuose. Kada keliauti?

Liepa yra karščiausias mėnesis Salonikuose, kai vidutinė temperatūra yra 25 ° C (77 ° F), o šalčiausias - sausis 6 ° C (42 ° F). Drėgniausias mėnuo yra lapkričio, vidutiniškai 80 mm lietaus. Geriausias mėnuo plaukti jūroje yra liepos mėnesį, kai vidutinė jūros temperatūra yra 26 ° C (79 ° F).

Aristotelio aikštė

Miesto pertraukos Salonikuose geriausiai pradedamos šioje kranto aikštėje, pasigirti gražiausių miesto pastatų ir paminklų, ypač atvira Thermaikos įlankos teritorija. Pasimėgaukite puikiais restoranais ir barais, kad galėtumėte mėgautis atmosfera, arba nueikite į terasą „Electra Palace“, kad galėtumėte užsisakyti kavos.

Salonikų archeologijos muziejus

Pavadinta po Aleksandro Didžiojo sesers, Salonikai kadaise buvo galingos Senovės Makedonijos karalystės dalis, ir, kaip galite tikėtis, už tai yra įdomi istorija. Sužinokite daugiau šiame išsamiame muziejuje, suskirstytame į septynis laikus nuo priešistorinių iki ankstyvųjų krikščionių laikų (apie 300AD) ir išdėstytą chronologiškai nuo apačios iki viršaus. Yra tiek senovinių laikų, tiek šiuolaikinės daugialypės terpės eksponatų, suteikiantys kontekstą, ir jūs rasite puikių įžvalgų į miestą, kurio svarba yra helenistiniu laikotarpiu, o vėliau - kaip Romos metropolis.

Valgyk koulouri

Pusryčiai kelyje, kaip tinkamas vietinis koulouri, yra tik tai, kas jums teks dar vieną dieną ekskursijos Salonikuose. Daugelyje gatvės kampų stovai parduoda tokius į ragelius panašius sezamo tešlos žiedus, kurie tariamai atsirado mieste. Sandoris vidutiniškai 60 ¢ pop. Pradėkite iš Koukos Vogatsikou anksti išbandykite jų šviežiai keptą versiją. Esate gatvės maisto gerbėjas? Pažvelkite į šiuos skanius - ir kartais baisius - iš 12 geriausių maisto vietų visame pasaulyje.

Galerija ir Rotundos arka

Šios originalios romėnų struktūros nuo imperatoriaus Galeriaus (ketvirtojo amžiaus AD) pradžios iš pradžių buvo to paties didžiojo komplekso dalis. Pažvelkime į ranka raižytas mūšio scenas ant arkos ramsčių, vaizduodami įvykius iš 298 m. „Rotunda“ yra įspūdingai pastatytas pastatas, kuris buvo laikomas romėnų šventykla, krikščionių garbinimo namais ir mečete, taip pat išlikę keletas žemės drebėjimų su gražiomis mozaikomis ir 30 m aukščio nepaliestu kupolu.

Vlatadono vienuolynas

Praleiskite šiek tiek ilgiau „Ano Poli“, kad pasiektumėte vieną iš ramiausių Saloniki vietų. Šiandien išlieka tik pirmosios XIV a. Vlatadon Monstery kanceliarija, tačiau tai buvo ta pati vieta, kur Šv. Paulius pamokslavo. Viduje jūs vis dar galite pamatyti Bizantijos freskas, nors, be abejo, geriausias vaizdas yra miesto panorama, kurią galite pamatyti iš čia, tęsiasi iki pat Olympus kalno.

Hagia Sophia

Viena iš seniausių Bizantijos bažnyčių Salonikuose, ši kupolo bazilika sukrėtė visus socialinius ir politinius sukrėtimus, nuo ikonoklastinių karų iki kryžiaus žygių iki Osmanų valdos, ir buvo atstatyta po 1917 m. „Hagia Sophia“ yra šiek tiek įspūdingesnė viduje nei iš išorės, atskleidžianti spalvingą dekoraciją, dekoruotą mozaikos ir tapybos pavidalu iki vienuolikto amžiaus.

„Navarinou“ aikštė

Salonikai turi didžiausią studentų skaičių Graikijoje ir dėl to gyvuoja. Jauni žmonės - taip pat gatvės menininkai, gatvių dainininkai ir visų amžiaus grupių žmonės - mėgsta dažnai lankytis pėsčiųjų Dimitriou Gounari, arba Navarinou aikštėje, pagrindinės gatvės centre. Kol esate kaimynystėje, nueikite iki „Elenidis“, kuri yra geriausia kepykla, aptarnaujanti geriausius miesto trigoninius panoraminius - kremu užpildytus trikampius.

Salonikų baltasis bokštas

Solidus, prabangus Baltasis bokštas saugo krantą, kaip jis darė daugiau nei 600 metų ir yra labiausiai atpažįstamas Salonikų simbolis. 34 m aukščio bokštelis, kurį pastatė Osmanai, vieną kartą ištraukė apsauginę jūros sieną. Jis taip pat buvo kalėjimas, kuriame buvo paskersti tūkstančiai sukilėlių; tuo metu jis buvo žinomas kaip Raudonasis bokštas. Dabar ne taip kruvinas - viduje yra muziejus ir iš Egėjo jūros atsiveria geras vaizdas.

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP