Trumpai apie Kretos regioną:
Kreta – pati didžiausia Graikijos sala, kurią iš visų pusių supa nesibaigiančios smėlėtosios pakrantės, skalaujamos skaidraus Viduržemio jūros vandens. Klimatas šioje saloje – švelnus, subtropinis. Kurortinis sezonas tęsiasi nuo balandžio iki spalio mėnesio. Lietus šiuo periodu – retenybė. Pats karščiausias mėnuo Kretoje – rugpjūtis. Dieną temperatūra pakyla iki 35 laipsnių šilumos. Vidutinė vandens temperatūra – 22 laipsniai šilumos. Pietinėse Kretos pakrantėse galima mėgautis saule ir maudytis jūroje netgi sausio mėnesį.
Su šia sala susiję daugybė Senosios Graikijos mitų ir legendų, kurios taip persipynusios su istorija, kad sunku atskirti, kur teisybė, o kur – ne. Būtent ši sala yra visų dievų tėvo – Dzeuso – gimtinė. Čia caras Minas sukūrė savo galingą imperiją. Čia gyveno ir kūrė didysis Dedalas. Jis caro Mino įsakymu pastatė labirintą, kuriame drąsusis Tesėjas užmušė Minotaurą.
Šiaurinėje salos pakrantėje yra įsikūrusi Kretos sostinė – Heraklionas, kuris salą padalina tarsi į dvi dalis: vakarinę ir rytinę. Jeigu pabandytumėte įsivaizduoti, kad rytinė ir vakarinė Kretos pusės yra siauros laikrodžio rodyklės (rodančios be 12 min. 3 val.), tai pačiame laikrodžio viduryje stūkso didžiuliai kalnai, nuo kurių atsiveria nuostabus vaizdas – matosi iš kart dvejos jūros: šiaurėje – Egėjo, pietuose – Livijos.
Kiti Graikijos regionai:
Rodo sala - kadaise buvusi svarbiu Graikijos ekonominiu ir kultūriniu centru, yra beveik prie pat Turkijos krantų. Šiais laikais turistus į salą vilioja puikiai derantis įvairių laikotarpių ir kultūrų palikimas: antika, viduramžiai ir dabartis.
Kos sala - jauki Graikijos sala Egėjo jūros pietryčiuose, į pietus nuo Kalymnos ir į šiaurę nuo Nissyros. Sala yra trečia pagal dydį Graikijos Dodekaneso salyne. Visą Kosą, kurio ilgis – 209 km, galima pamatyti per porą dienų. Todėl nenuostabu, kad čia patogiausia ir įdomiausia keliauti dviračiais, motoroleriais ir keturračiais motociklais.
Korfu - tai Graikijai priklausanti sala, esanti šalia Jonijos jūros.Nepaisant legendų ir mitų, sala žavi turistus savo nuostabia gamta, architektūriniais paminklais, jaukia atmosfera bei draugiškais vietiniais gyventojais.
Zakintas - piečiausiai esanti ir trečia pagal dydį bei gyventojų skaičių Jonijos jūros sala. Sala pilna kontrastų – auksiniai paplūdimiai mainosi su uolėtomis pakrantėmis. Zakinte daug miškingų vietovių, gausu kalnų apaugusių pušimis ir derlingų lygumų. Šiaurėje, rytuose ir pietuose randama daug vaizdingų paplūdimių.
Patrai - Peloponeso pusiasalio šiaurėje esantis Graikijos uostamiestis. Jis yra svarbus prekybinis centras ir kartais vadinamas "Vartais į vakarus", kadangi per šį uostą vyksta prekybiniai mainai su Italija ir kitomis vakarų šalimis.
Santorini - Ar žinojote, kad visas Santorini salų kompleksas vis dar yra aktyvus ugnikalnis (toks pat kaip Méthana, Mílos ir Nísiros) ir tikriausiai vienintelis pasaulio vulkanas, kurio krateris yra jūroje? Santorini yra laikoma labiausiai paplitusi vieta romantiškam pabėgimui Graikijoje, nes pasaulyje nėra daug vietų, kur galėsite mėgautis puikiai skaidriais vandenimis, sėdint ant masyvaus aktyvaus vulkano rato jūros viduryje!
Salonikai – klestintis, triukšmingas, medžių žalumoje paskendęs didmiestis su daugybe modernių pastatų ir prekybos centrų, restoranų ir tavernų. Čia kasmet vyksta pripažinimo susilaukusi tarptautinė prekybos mugė.
Peloponesas – didelis pusiasalis Graikijos pietinėje dalyje. Nuo žemyno šiaurėje jį skiria Korinto ir Patrų įlankos, su juo jungia Korinto sąsmauka, kurią kerta Korinto kanalas. Norintiems pažinti graikų kultūros lopšį ir pasigrožėti kalnais bei įspūdingais tarpekliais Peloponesas yra tinkamiausia atostogų vieta.
Orai Kretoje. Kada keliauti?
Kreta – labiausiai saulės lepinama Graikijos sala. Švelnus Viduržemio jūros klimatas ir 300 dienų per metus šviečianti saulė, pakankamas drėgmės kiekis užtikrina Kretos gyventojams kelis derlius metuose. Didžiausia Graikijos sala siūlo tiek daug įdomybių, kad vienų atostogų aplankyti visas patraukliausias vietas tikrai neužteks. Ramaus poilsio mėgėjams – puikios sąlygos mėgautis paplūdimio malonumais, o tiems, kas renkasi aktyvų poilsį – didžiulė pasiūla maršrutų tiek automobiliu, tiek ir pėsčiomis. Kreta – tai įspūdingi Knoso rūmai, vienuolynai, bažnyčios, nepaprastai jaukūs vietos kaimeliai ir temperamentingi gyventojai. Nuo oro uosto iki Herakliono – 5km.
Ką pamatyti Kretoje?
Samarijos tarpeklis yra Samarijos nacionaliniame parke.Tarpeklis 18 km. ilgio. Nuo Xylóskalo, vos už Omalos kalnų kaimelio tarpeklis tęsiasi 1250 m. kol pasiekia Libijos jūrą Agia Roumelyje saulėtame Kretos pietiniame krante. Tarraios upė, kuri išdžiūsta vasarą, bet patvinsta žiemą teka tarpekliu įrėminta aukštų uolėtų skardžių. Akmenuotas takas tikras iššūkis ir nėra rekomenduojamas žmonėms su kelių problemomis, bet tiesiog privalomas įveikti sportiškiems keliautojams. Įtempčiausiomis dienomis per tarpeklį keliauja iki 3000 žmonių. Ėjimas gali trukti nuo keturių iki šešių valandų priklausomai nuo fizinio pasirengimo. Tarpeklis atviras lankytojams nuo gegužės iki spalio vidurio.
Knoso rūmai. Bronzos amžiaus kultūra prieš graikus ir pirmoji jūrų jėga Viduržemio regione senovės kretiečiai pavadinti pagal legendinį karalių Miną. Tikima, kad Knosas esantis netoli Herakliono buvo karaliaus Mino rūmai. Šis monumentalus rezidencinis kompleksas išdėstytas aplink didžiulį kiemą, kur, regis, buvo rengiami „šuoliai per bulių“, kai būdavo bėgama link buliaus, griebiama už jo ragų ir verčiamasi per jį. Knosas buvo apleistas apie 1400 m. pr Kr. Archeologai nėra tikti kodėl – tai galėjo būti katastrofiškas žemės drebėjimas su vulkano išsiveržimu Santorini arba Kreta buvo nusiaubta įsibrovėlių. Kad ir kokia būtų priežastis, senovės kretiečiai išnyko.
Heraklionas (Iraklion) yra salos sostinė. Kaip dauguma kitų Kretos pakrančių miestų jis įgavo dabartinį pavidalą valdant venecijiečiams 1204-1669 m. Tai periodas, kurio metu sala tiesiog sužydėjo ir išaugino tokius menininkus kaip El Greco iš Fódele. Žymus 20 a. rašytojas Nikos Kazantzakis („Graiko Zorbos“ 1946 m. autorius) taip pat buvo iš Herakliono. Šakia senamiesčio sienų galima pamatyti jo kapą. Heraklionas turi oro uostą ( penki kilometra į miesto rytus), tarp jo ir Atėnų uosto Pirėjo nuolatos kursuoja keltai ir yra populiarus uostas tarp kruizinių laivų.
Chania (Hania, Khania) yra pagrindinis vakarų Kretos miestas ir buvo salos sostinė iki 1971 m., kai ji buvo perkelta į Heraklioną. Chania Žvelgia į Egėjo jūrą ir yra atsirėmusi į Baltuosius kalnus, kurių viršūnės žiemą padengiamos sniegu. Senamiesčio išvaizda susiformavo Venecijos valdymo laiku 1204-1645 m. Chania – puiki vieta pasivaikščiojimams. Daugybė siaurų romantiškų gatvelių su pastelinių spalvų pastatais už 16 a. gynybinių sienų griuvėsių nusitęsia iki žavaus žvejybos uosto. Verta aplankyti agorą (uždaras turgus) pastatytą 1911 m. dėl šviežių sezoninių prekių ir dovanų, kaip kad kretietiškas sūris ir medus. Chania turi oro uostą (12 km. Į šiaurės rytus nuo miesto Akrotiri pusiasalyje) ir į ją nuolatos plaukia keltai iš Atėnų uosto Pirėjo. Iš Chania galima aplankyti Elafonissi ir Balos paplūdimius ir Samaria tarpeklį.
Herakliono archeologijos muziejus atidarytas 2014 po ilgos renovacijos. Du 1930 m. Bauahuso pastato aukštai eksponuoja artefaktus iš 5500 m laikotarpio – nuo neolito iki romėnų laikų. Artefaktai eksponuojami tiek chronologiškai tiek tematiškai. Šalia – angliški aprašymai. Čia apsilankius galima daug sužinoti apie Kretos istoriją. Tarp muziejaus lobių – keramika, juvelyrika, sarkofagai ir freskos iš Knoso, Tyliso, Amniso ir Agia Triada miestų.
Arkadijaus vienuolynas yra kalvose 23 km. į pietryčius nuo Rethymnono. Čia žuvo daug vietinių gyventojų ir okupantų turkų. Tai ryškus žmonijos pasipriešinimo simbolis ir įkvėpimas kovoje už laisvę prieš turkų okupaciją. Lankantis čia patartina iš pagarbos prisidengi pečius. Iki vienuolyno iš Rethymnono važiuoja trys autobusai (du savaitgaliais). Kelionė užtrunka 40 min.
Paslaptingoji Dikteon ola yra keliaujant 800 m. vingiuotu stačiu taku už Psyhro kaimelio. Pasak legendos čia Rėja paslėpė naujagimį Dzeusą nuo Krono, palikuonis ryjančio tėvo. Įsisukę į glotnią drėgną tamsą svaigulį keliantys laiptai veda pro stalaktitus susiformavusius per tūkstantmečius. Ola, ilgaausių šikšnosparnių namai, apšviesta žaliomis ir raudonomis šviesomis. Ola užima 2200 kv. m ir buvo iškasta 1900 m. britų archeologo Deivido Hogartho, kuris rado įvairių votų, reiškiančių, kad čia buvo religinių apeigų vieta.
Rethymnonas yra pusiaukelėje tarp Chanijos ir Herakliono. Jo senamiestyje daugiausia Venecijos eros pastatų, nors yra ir įrodymų apie metus praleistus valdant turkams (1669-1898), tokių kaip minareto bokštas. Daug istorinių pastatų buvo paversti į mažus butikinius viešbučius, parduotuves ir tavernas, o ilgas siauras smėlėtas paplūdimys senamiesčio rytuose leidžia sugretinti kultūrines ekskursijas su keliomis valandomis plaukiojimo vandenyje ir deginimosi saulėje. Kalnai už Rethymnono yra kaimelių ir keleto kaimo turizmo centrų namai. Iš čia galima aplankyti netoliese esančius Samarijos tarpeklį ir Psiloritis kalną.
Áyios Nikólaos, populiariausių modernių Kretos kurortų namai, yra palei šiaurinį rytinės Kretos krantą, 65 km. į rytus nuo Herakliono. Pilnas gražių paplūdimių jis įsikūręs ant šlaitų virš Mirabello įlankos netoli prabangių Eloundos viešbučių ir vilų. Pagrindiniai apsilankymo akcentai būtų pasivaikščiojimas palei Voulismenį ežerą, šalia kurio įsikūrė daug kavinių ir restoranų ir kelionė valtele į Spinalonga salą, kurioje buvo filmuojamas graikiškas serialas pagal Viktorijos Hislpo knygą „Sala“. Galima aplankyti šalia Áyios Nikólaos esančią Dikteon olą pilną stalaktitų ir stalagmitų arba nukeliauti į kalnus į žavingą Kritsos kaimelį, kur vietiniai amatininkai pardavinėja tradicinius rankdarbius, kaip kad odos gaminius, keramiką ir ranka austus kilimus. Pakeliui į Kritsą galima sustoti mažoje 13 a. Panagia Kera bažnytėlėje ir pasigrožėti bizantiškomis freskomis.
Palmių paplūdimys (Finikodasos/Vai) įrėmintas žaliuojančių yra Kretos rytiniame krante. Pasak vietinės legendos palmės išaugo iš datulės kauliukų atplukdytų saracėnų laivais 9 a. Kad ir kokia jų kilmė, palmės švelniame Viduržemio klimate tiesiog klesti. Paplūdimyje išsirikiuoti mėlyni paplūdimio gultai ir šiaudiniai skėčiai. Taip pat čia galima rasit kavinę ir vandens sporto įrangos. Pietiniame paplūdimio gale yra atodanga su apžvalgos platforma leidžiančia pasižvalgyti į pakrantę ir padaryti nuostabių nuotraukų. Arčiausias didelis kurortas yra Áyios Nikólaos esantis 96 km. Nuo šiaurinio kranto.
* Pasirinkite keliese norėsite keliauti
* Pasirinkite periodą, kuriuo labiausiai norėtumėte keliauti
* Pasirinkite keliavimo kryptį
* Prašome pasirinkti kaip dažnai norėtumėte gauti pasiūlymus
Įsiminta
Naudojame slapukus, kad galėtume suasmeninti turinį bei skelbimus, teikti visuomeninės medijos funkcijas ir analizuoti srautą. Be to, svetainės naudojimo informaciją bendriname su visuomeninės medijos, reklamavimo ir analizės partneriais, kurie gali ją pridėti prie kitos jūsų pateiktos arba naudojant paslaugas surinktos informacijos. Jei norite sužinoti daugiau, spauskite čia.