Peloponesas. Apie Peloponeso regioną

Informacija apie Peloponeso regioną, trumpas aprašymas apie Peloponesą

Patrai –  Peloponeso pusiasalio šiaurėje esantis Graikijos uostamiestis. Jis yra svarbus prekybinis centras ir kartais vadinamas "Vartais į vakarus",  kadangi per šį uostą vyksta  prekybiniai mainai su Italija ir kitomis vakarų šalimis. Tai tračias pagal dydį miestas šalyje.  Taip pat Patrai dažnai  vadinami ir studentų miestu, jame gausu mokymo vietų, o ypač skiriamas dėmėsys technologijų studijoms, kas jį pavertė vienu iš svarbiausių mokslo centrų Graikijoje.

Šiuolaikiškas miestas kupinas jaunatviško gyvybingumo ir malonių atradimų, tai puiki vieta mėgstantiems pramogas, istoriją ir kultūrą. Kasmet Patruose vykstantis karnavalas – didžiausias Graikijoje ir yra vienas didžiausių tokio pobūdžio renginių Europoje. Tradiciškai šventė prasideda sausio 17 d. – Šv. Antano dieną. Kelias savaites vykstančio karnavalo metu rengiami persirengėlių paradai, koncertai, gatvės teatrų pasirodymai.

Patrų apylinkėse pirmosios gyvenvietės, pasak archeologų, įsikūrė maždaug III tūkst. m. pr. Kr.

Peloponeso pusiasalio šiaurinė dalis seniau žinoma kaip Achaja garsėja vyndarystės tradicijomis ir gali pasiūlyti daugybę skirtingų vynų rūšių, jie išsiskiria tiek savo aromatu, skoniu, tiek spalvomis. Patruose  siūloma pasimėgauti vyno degustacijomis. Tradicinis vynas šiame regione sodrios raudonos spalvos, saldus Mavrodaphne vynas.

Poilsinės kelionės Patruose su Teztour nuo 308 EUR :mygtukas

 

Kiti Graikijos regionai:

Orai Patruose. Kada keliauti?

Patruose Viduržemio jūros klimatas. Jam būdinga: lietingas žiemos sezonas su vidutiška oro temperatūra(+13-16°C ),  ir karštos itin sausos vasaros(~ +30°C), pavasario ir rudens sezonai ne tokie karšti, nors gegužės ir rugsėjo mėnesiais temperatūra gali siekti +29°C . Ruduo Patruose lietingesnis už pavasarį.

Ką pamatyti Patruose?

Patrai yra vienas iš Graikijos miestų, kuris niekada nemiega. Pažintį su Patrais pradėkite nuo Aghiou Nikolaou – populiariausios pėsčiųjų gatvės - kuri vedą į nuostabų senamiestį. Jame gausu neoklasikinių XIX-XX a. pastatų, primenančių apie miesto didingą praeitį. Dieną besidomintys senosiomis civilizacijomis turėtų aplankyti Patrų archeologijos muziejų, kuris yra antras pagal dydį muziejus Graikijoje. Jame sukaupta kolekcija pasakoja apie Patrų miesto istoriją ir šio regiono priešistorę iki Romėnų laikų. 

Miesto centre Jūsų dėmesį patrauks du istoriniai monumentai : Šventojo Andriejaus bažnyčia (Agios Andreas), viena didžiausių bažnyčių balkanuose(joje saugomos įvairios religinės ikonos, paveikslai ir Šventojo Andriejaus palaikai bei dalis kryžiaus, ant kurio jis buvo nukryžiuotas) ir Apolono teatro pastatas, pastatytas žymaus vokiečių architekto Ernst Ziller.

Taip pat, siūlome aplankyti Viduramžių pilį, pastatytą 6 a. viduryje and senovės akropolio griuvėsių, neaukštos Panachaiko kalvos. Pilis buvo daug kartų perrestauruota, tad išlikusi žymi Bizantijos, Venecijos ir turkiško stilių įtaka. Nuo kalvos atsiveria įpūdingas miesto vaizdas.

Vakarinėje Patrų dalyje rasite - Romėnų odeoną-  senoviškas statinys, skirtas koncertams. Šioje vietovėje gausu archeologinių radinių, mozaikų ir sarkofagų, kas sudomins istorijos ir meno mėgėjus.  Priešais odeoną puikuojasi Apolono, graikų dievo ir meno globėjo, skulptūra.  Šiais laikais odeone vyksta įvairūs kultūriniai renginiai ir taip pat tarptautinis Patrų festivalis vasarą.

Romantiškoms sieloms siūlome aplankyti senąjį švyturį, iš kurio galima pasimėgauti uosto panorama.

Rio-Antirrio tiltas, nutiestas virš Korinto įlankos, dar vienas įspūdingas objektas Patruose. Tai yra vienas iš ilgiausių(2880m) vantinės konstrukcijos tiltų pasaulyje, kurie savo didumu nusileidžia tik kabantiems tiltams.

Siūlome apsilankyti vienoje iš vyninių (rekomenduojama Achaia Claus vyninė) pasimėgauti, ilgą gaminimo tradiciją turinčiu, Mavrodaphne vynu.

Norėdami įsigyti kelionę žiūrėkite čia:

Poilsinės kelionės Patruose su Teztour nuo 308 EUR :mygtukas

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP