Šharm El Šheichas. Apie Šharm El Šheicho regioną

Informacija apie Šharm El Šheicho regioną, trumpas aprašymas apie Šharm El Šheichą

Šarm el Šeichas - įsikūręs Sinajaus pusiasalio pietuose. Dėl daugelio čia vykstančių tarptautinių taikos konferencijų Šarm aš Šeichas dar vadinamas „Taikos miestu“. Šarm aš Šeicho kurortas yra padalytas į 6 kurortines zonas: Ras Nosranį (Ras Nosrani), Sharks Bėjų (Shark’s Bay), Nabk Bėjų (Nabq Bay), Hadabą (Hadaba), Senąjį Šarm aš Šeichą (Old Sharm El Sheikh) ir Naama Bėjų (Naama Bay). Šarm aš Šeichas labai skiriasi nuo kitų Egipto kurortų.

Tai vienas prestižiškiausių ir brangiausių Raudonosios jūros kurortų. Čia nėra daug 2 ir 3 žvaigždučių viešbučių, tačiau puikus 4 ir 5 žvaigždučių viešbučių pasirinkimas. Viešbučių kokybė ir paslaugų lygis aukštesnis nei Hurgadoje. Dauguma viešbučių arabiško stiliaus, pastatų aukštis yra ribojamas gamtos apsaugos įstatymų.Vykstant atostogauti į Šarm aš Šeichą, reikia žinoti, kad dauguma kurorto paplūdimių yra koraliniai, uolėti, viešbučių svečiams nėra paprasta įbristi į jūrą.

Dėl šios priežasties dauguma viešbučių turi nutiestus į jūrą pontoninius arba medinius tiltus. Rekomenduojama avėti specialią avalynę. Šarm aš Šeiche yra 2 smėlio paplūdimiai – Naama Bėjaus kurorte ir Šarm aš Majos įlankoje (netoli Senojo Šarm aš Šeicho). Šarm aš Šeicho vardas yra puikiai žinomas povandeninio nardymo mėgėjams.

Čia dar arčiau kranto galima nardyti ir grožėtis koraliniais rifais. Tai viena geriausių povandeninio nardymo vietų pasaulyje. Už 18 km nuo kurorto – UNESCO saugomas Ras Mohamedo povandeninio Raudonosios jūros pasaulio draustinis. Iki 80 m gylio besitęsiančios koralinių rifų sienos, koralų sodai nepalieka abejingų net ir daug mačiusių povandeninio nardymo profesionalų.

Tiems, kas bijo pasinerti po vandeniu, puikiai tiks paviršinis nardymas, kelionės povandeniniu laivu ar laivu stikliniu dugnu. Nuotykių mėgėjai galės paplaukioti su delfinais.
Šarm aš Šeichas yra žinomas ne tik dėl povandeninio pasaulio. Jis vilioja turistus įdomiomis kelionėmis, kurios organizuojamos tik iš šio Egipto kurorto. Viena iš populiariausių turistų lankytinų vietų yra Sinajaus, arba Mozės, kalnas ir jo papėdėje įsikūręs Šv. Kotrynos vienuolynas.

Atvykę ilsėtis į Šarm aš Šeichą, poilsiautojai turi galimybę pamatyti ir kitų šalių įspūdingus turistinius objektus – Jeruzalę, Negyvąją jūrą Izraelyje ar Petrą Jordanijoje. Šarm aš Šeichas yra žinomas ne tik dėl povandeninio pasaulio. Jis vilioja turistus įdomiomis kelionėmis, kurios organizuojamos tik iš šio Egipto kurorto.

Viena iš populiariausių turistų lankytinų vietų yra Sinajaus, arba Mozės, kalnas ir jo papėdėje įsikūręs Šv. Kotrynos vienuolynas. Atvykę ilsėtis į Šarm aš Šeichą, poilsiautojai turi galimybę pamatyti ir kitų šalių įspūdingus turistinius objektus – Jeruzalę, Negyvąją jūrą Izraelyje ar Petrą Jordanijoje.

Orai Šarm el Šeiche. Kada keliauti?

Egipto klimatas – karštas ir sausas. Tokie orai išsilaiko beveik ištisus metus, išskyrus žiemos mėnesiais. Vidutinė metų oro temperatūra svyruoja nuo 20 oC Viduržemio jūros pakrantėse iki 26 oC Asuane. Nakties metu Kaire ir Viduržemio jūros pakrantėje temperatūra gali nukristi iki 8 oC. Dykumose oro temperatūros svyravimai dar didesni – nuo nepakeliamo karščio dieną ~ 50 oC iki geliančio šalčio naktį ~ 0 oC. Daugiausia lietaus iškrenta Aleksandrijoje, apie 200 mm per metus, kai, tuo tarpu, į pietus link Asuano 5 metų kritulių vidurkis yra apie 10 mm. Khargoje (Vakarų dykuma) yra buvę, kad per 17 metų neiškristų jokių kritulių. Kovą – balandį nuo Vakarų dykumos pučia kfamsi vėjas (sausas, karštas vėjas, nešantis dulkių debesis). Lapkričio – kovo mėnesiais Hurgadoje ir Šarm El Šeiche būna vėjuota, todėl karštą dieną atvėsina, o vakarais priverčia apsigaubti šiltesniu drabužiu.

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP