Egiptas | Apie Egiptą

Bendra informacija apie Egiptą, Egipto miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, Egipto klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Egipte.

Egiptas kaskart vis kitoks, čia nenuobodžiaus ir tie, kurie lankosi šalyje pirmą kartą, ir tie, kurie jau bent kartą lankėsi šiame krašte. Didingi, tūkstantmečius skaičiuojantys istorijos paminklai paseks ne vieną legendą, kuri lyg laiko mašina nukels Jus į tolimą praeitį. Atvykę į Egiptą, savo akimis išvysite apdainuotą Nilo upę, lytėsite dykumų smėlį, regėsite laukinę beduinų buitį, o Raudonoji jūra atvers Jums neįkainojamus gelmių karalijos turtus.

Egipto Arabų respublika (Egiptas, arab. جمهوريّة مصر العربية ) yra šiaurės rytų Afrikos valstybė. Egiptiečiai yra gausiausia šiaurės rytų Afrikos tauta. Egiptas garsus senųjų civilizacijų palikimu ir pasaulinio masto istoriniais paminklais: piramidėmis, sfinksu, šventyklomis ir faraonų kapais. Šiandien Egiptas yra svarbus politinis ir kultūrinis arabų pasaulio centras.

Istorija

Arabiškas Egipto pavadinimas Mişr yra semitiškos kilmės ir reiškia "šalis" arba "valstybė". Senovės egiptiečiai savo šalį vadino "Msr" (žemė, šalis) arba "Kemet" (juodas}. Graikiškasis pavadinimas Aigyptos kilo iš senovės egiptiečių Chet Ka Pta - "Pta sielos rūmai".

Pastovūs kasmetiniai Nilo potvyniai, sudrėkinantys dykumas ir patręšiantys jas derlingu dumblu ištisus tūkstančius metų, tapo vienos iš didžiausių senojo pasaulio civilizacijų atsiradimo priežastimi. Suvienyta Egipto valstybė iškilo apie 3200 m. pr. m. e., ir ištisos dinastijos valdė ją dar tris tūkstantmečius. Paskutinė vietinės kilmės dinastija žlugo XI a.pr.m.e. Nuo to laiko, pradedant XXI-ąja dinastija, visi valdovai buvo svetimšaliai. Po 525 m. pr .m. e. persų invazijos, Egiptą valdė Persijos, Graikijos, Romos ir Bizantijos statytiniai.

Geografija 

Didžioji Egipto dalis yra Šiaurės Afrikoje, tačiau šaliai priklauso ir Sinajaus pusiasalis, kuris yra pietvakarių Azijos dalis.
Sienų ilgis: 2689 km (iš jų 11 km su Gazos ruožu, 255 km su Izraeliu, 1150 km su Libija, 1273 km su Sudanu). Pakrantės ilgis: 2450 km.
Aukščiausias taškas: 2629 m (Katerinos kalnas), žemiausias taškas: -133 m (Al-Kattara).

Pagrindiniai miestai: Kairas, Giza, Aleksandrija, Asuanas, Tanta, Mahalla El-Kubra, Hurgada, Luksoras, Kom Ombo, Port Safaga, Port Saidas, Šarm el Šeichas,Šubra-El-Khema, Edfu, Esna, Suecas.

Gyventojai 

Egipte gyvena apie 70-72 mln. gyventojų (tikslus skaičius nėra žinomas, todėl skirtingi šaltiniai pateikia labai skirtingus duomenis). Daugiau nei pusė Egipto gyventojų gyvena palei Nilo upę (apie 40,000 km² teritorijoje) ir Sueco kanalą. Didelę šalies dalį užimančioje Sacharos dykumoje gyventojų labai mažai.

Dauguma gyventojų kalba arabų kalba ir išpažįsta islamą (apie 90%). Likusioji dalis yra krikščionys (koptai).

INFORMACIJA TURISTAMS:

Elektros srovė:
Paprastai 220 V elektros įtampa.

Pinigai:
Vietinė valiuta – Egipto svaras. 1 svaras = 100 piastrų. Galima atsiskaityti 1, 5, 10, 20, 50, 100 svarų vertės kupiūromis; 25, 50 piastrų vertės kupiūromis. Valiutos keitimo kursas beveik visur vienodas, valiutą galima išsikeisti keityklose arba viešbučių recepcijose.

Muitinė, viza:
Viza išduodama oro uoste. Vizos kaina 50 Lt. Bemuitis įvežimas: 200 cigarečių, 2 l alkoholinių gėrimų, dovanos, kurių vertė neviršija 500 EGP.

Telefonas: 
Tarptautinis kodas į Egiptą +20, iš Egipto 00. 

Seifai:
Savo asmeninius daiktus, pinigus ir brangenybes patariama saugoti viešbučio seifuose, kurie būna kambariuose arba viešbučio recepcijoje. Kitais atvejais už prarastus daiktus ir jų saugumą, viešbutis neatsako. 

Arbatpinigiai:
Arbatpinigiai („bakšišas“) 1-4 EGP mokami už įvairiausias ir netikėčiausias paslaugas. Įprasta arbatpinigius palikti oro uosto darbuotojams, viešbučio patarnautojams, bei restoranuose.

Fotografavimas ir filmavimas:
Fotografuoti ar filmuoti muziejuose kartais leidžiama už papildomą mokestį. Norint fotografuoti žmones, reikėtų pasiklausti ar jie sutinka. 

Darbo laikas:
Parduotuvės paprastai dirba žiemą – 9.00-21.00 val., vasarą – 9.00-12.30 ir 16.00-22.00 val. Dažniausiai parduotuvės nedirba penktadieniais. 
Nardymas

Kasdien siūlomos nardymo išvykos tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems narams. Pradedantieji mokosi nardyti su akvalangu, sistemoje PADI, ir CMAS, po kurių išduodamas tarptautinis nardymo sertifikatas. Patyrusiems narams organizuojami kruizai į salas. Beveik kiekvienas didesnis viešbutis turi savo nardymo centrus bei mokyklas. 
Sveikata

Prieš kelione  pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą.

Prieš vykstant į egzotiškas šalis patariama pasikonsultuoti su gydytoju dėl profilaktinio skiepijimosi nuo užkrečiamųjų ligų. Skiepais rūpinasi ir už juos moka pats turistas.
 
Papildomos informacijos apie skiepus galite gauti https://www.who.int/ith/countrylist01.html arba „Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centre“ Skiepų kabinėtas (gydytoja J. Dieninienė)
Kalvarijų g. 153, Vilnius tel.: 8 5 2159273 El. Paštas: skiepai@ulpkc.lt.

Lietuvos Respublikos ambasada Egipte
Dar El – Shifa Street
Garden City,
P.O. Box 1578 Cairo, Egypt
Tel. +20 12 32 33 125, +20 12 32 33 143.

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP