Marsa Alamas. Apie Marsa Alamos regioną

Informacija apie Marsa Alamos regioną, trumpas aprašymas apie Marsa Alamą

Marsa Alamas kadaise buvo mažas žvejų kaimelis. Dabar jis vienas iš sparčiausiai besivystančių kurortų Raudonosios jūros pakrantėje. Jis yra rytų Egipte vakarinėje Raudonosios jūros pakrantėje. Marsa Alamas – tylus, ramus kurortas, atokiai nuo sausakimšų miestų šurmulio. Nuo čia iki tarptautinio Marsa Alamo oro uosto vos 30 min. Marsa Alame platus veiklų pasirinkimas – nuo atpalaiduojančio poilsio iki šiek tiek adrenalino. Arsam Alamas žinomas dėl nuostabių nardymo paslaugų ir nardymo vietų, kaip kad Elfinstounas ir Shaab Samadai. Čia galima pasigrožėti laukine gamta – vėžliais, delfinais, rifų žuvimis ir koralų sodais. Paplūdimiai čia tikras rojus – nuošalūs, mėlyno vandens, apsupti palmėmis. Be paplūdimių dar verta apsilankyti El Quseir oro uoste, pasižvalgyti į griuvėsis, bažnyčią ir patį uostą ir sužinoti vietovės istoriją. Tai puiki vieta apsipirkinėjimui – čia yra turgus, kur pardavinėjama juvelyrika, kilimai, oda. Marsa Alame didelis pasirinkimas tradicinių ir vietinių valgių, kuriems turėjo įtaką turkų, graikų, prancūzų ir libanų virtuvės. Verta paragauti vietinių delikatesių, tokių kaip schawarma – pjaustyta mėsa su tahini patiekta pita duonelėje arba kofta – aštrus apvalus mėsos pyragėlis. Tradiciniuose egiptietiškuose valgiuose daug žolelių, prieskonių ir šviežių daržovių.

 Poilsinės kelionės Marsa Alame mygtukas

Kiti Egipto regionai:

Orai Marsa Alame. Kada keliauti?

Vasarą siena trunka 11 valandų. Temperatūra liepą ir rugpjūtį pasiekia 30C. Puikiai tinka keliauti į Marsa Alamą ir žiemą, kai temperatūra siekia 20C. Saulė čia šviečia vidutiniškai 345 dienas per metus. Maudytis galima visus metus, nes vandens temperatūra visada būna 22-29C.

Ką pamatyti Marsa Alame?

Sha'ab Samadai lagūna yr 18 km į pietryčius nuo Marsa Alamo. Čia yra trys nardymo vietos. Ši vieta ypatinga dėl nuolatos lagūną aplankančių ilgasnukių prodelfinų būrių (jų skaičius siekia 480). Nors ir nėra garantijos, kad pasiseks išvysti delfinus, didelė koralų ir jūros gyvūnijos įvairovė užtikrina nuostabią patirtį. Samadai administruojama vietinės organizacijos NGO HEPCA, kuri nustatė lankytojų skaičiaus ribą ir įvedė lankymo mokestį, kuris prisideda prie lagūnos išsaugojimo.


 

Sataya rifas dar kitaip vadinamas delfinų rifu - pasagos formos. Jis yra 50 km į šiaurę nuo Berenice. Čia galima pasigrožėti ilgapelekiais pilkaisiais rykliais, rifešeriais, ispanų šokėjais, papūgžuvėmis nardant gylyje nuo 4 iki 40 m. Ši vieta gali būti pasiekta valtimi iš Marsa Alamo ir yra įtraukta į daugelį Raudonosios jūros nardymo safarių.

 

Sha'ab Sharm – įspūdingos topografijos ir jūrų gyvenimo rifas. Čia gausu kūjagalvių ryklių, barakudų, jūrinių ešerių ir murenų. Šis inkstų formos rifas 30 km į šiaurės rytus nuo Wadi Gimal. Jo gylis nuo 15 m. iki 40 m.

 

Hamada – vaizdinga vieta nardymui esanti 60 km. į šiaurę nuo Berenice. Čia, vos 14 m. gylyje, guli sudužęs 65 m. ilgio krovininis laivas.

 

Elfinstounas yra į šiaurę nuo Marsa Almo. Elfinstoune – stačios rifinės sienos padengtos minkštais koralais. Jis skalaujamas stiprių srovių idealių rykliams. Čia jų priskaičiuojamos septynios rūšys.

Norėdami įsigyti kelionė žiūrėkite čia:mygtukas

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP