Kemeras | Apie kurortą

Kemeras – nuostabaus grožio, jaukus kurortinis miestelis. Tai - vienas populiariausių pietų pakrantės kurortų, garsėjantis viešbučių, restoranų ir barų įvairove: iš vienos pusės miestelį supa kalnai, iš kitos – nuostabūs paplūdimiai. 

Šiuolaikiškas Kemero kurortas įkurtas 42 km į pietvakarius nuo Antalijos. Kelias tarp šių dviejų miestų yra įspūdingų Toro kalnų ir bekraštės jūros fone. Stulbinanti panorama ne kartą privers jus sustoti pusiaukelėje tam, kad pasigrožėtumėte gamtos tobulumu. 300 dienų per metus Kemeras apšviečiamas saulės. Daugelis viešbučių ten veikia ištisus metus, tad aplankyti Kemerą galite kada panorėję. 

Kadangi kurorto projektas buvo paremtas turizmo infrastruktūros ir kraštovaizdžio susiliejimu, švelni jūra ir kalnai, apaugę grakščiomis pušimis, sukuria ramią ir jaukią atmosferą. Kemere esama dviejų pliažų. Bendras pliažas romantišku „Mėnulio šviesos“ pavadinimu yra už miesto centro ribų. Centre jūsų laukia dar vienas bendras pliažas. 

Abiejuose paplūdimiuose sudarytos geros sąlygos vandens sportui. Poilsis Kemere leis savomis akimis išvysti unikalų gamtos reiškinį, vadinamą Chimera (tai reiškia „degantis kalnas“). 7 km nuo Čirali miestelio, pakalnėje, jau nuo senų senovės galima stebėti savaime vykstančius ugnies pliūpsnius. Antikiniais laikais žvejai orientavosi jūroje pagal šią toli regimą ugnį. Ir nors šiandien liepsna jau ne tokia stipri, vis dar galima matyti šį stebinantį gamtos reiškinį, vykstantį dėl dujų sunkimosi į žemės paviršių.

Kelionės į Turkiją nuo
396 €
Kelionės

Kiti Turkijos regionai:

Orai Kemere. Kada keliauti?

Kemeras yra Viduržemio jūros klimato zonoje. Žiemą vandens temperatūra siekia 9-13 °C laipsnių, vasarą – apie 27 °C. Lietingiausi yra žiemos mėnesiai. Likusiu metų laiku čia laikosi saulėti orai.

Ką pamatyti Kemero regione?

Olimpo kaimelis yra netoli Kemero miesto. Tai viena iš žymiausių lankytinų vietų. Jis stebina savo griuvėsiais, apsuptais vynuogynų, lauro bei pušų medžiais. Čia dėmesį prikausto didingos kolonos bei nuo Antikos laikų išlikęs amfiteatras.

Yoryuk parkas. Muziejuje po atviru dangumi sužinosite daug įdomių faktų apie miestą, jo istoriją bei tai, kaip žmonės gyveno prieš kelis šimtmečius metų.

 

Yanartas kalnas – vienas populiariausių tarp turistų natūraliai susiformavusių gamtos objektų regione, esantis maždaug 7 km nuo Čirali miestelio. Šis kalnas dar vadinamas „Liepsnojančiu kalnu“. Pavadinimas kilo dėl nuolat kalne išsiveržiančių ugnies pliūpsnių. Šis labai įdomus gamtos reiškinys tapo daugelio vietinių legendų pagrindu. Tačiau mokslininkai nustatė, kad kalnas liepsnoja dėl degių dujų, kylančių į paviršių iš mažų kalno šlaite esančių skylučių.

 

Centrinė Kemero aikštė. Joje stovi senas laikrodžio bokštas, pirmojo šalies prezidento Ataturko paminklas bei trykšta naujai suprojektuoti fontanai. Šalia pakrantės – žalioji miesto zona – Olbijos parkas. Vaikštant vingiuotomis alėjomis galima grožėtis skulptūromis, fontanais, pasimėgauti ramybe. Šiame parke mielai apsilanko tiek vietiniai gyventojai, tiek turistai. Dėmesį pritrauks ir uostas, talpinantis apie 200 jachtų. Įdomių potyrių patirsite apsilankydami Kemero turguose. Turistai dažniausiai perka tekstilės, odos gaminius, suvenyrus.


 

Beldibio urvas yra netoli nuo Kemero. Jo teritorija vis dar tebėra vykstančių archeologinių kasinėjimų vieta. Olos sienas puošia kelių tūkstančių metų piešiniai, o archeologų rasti įrankiai ir kiti reti eksponatai šiuo metu saugomi viename iš miesto muziejų.

 

Eko parkas, užimantis 40 tūkst. kv. m., yra Tekirovos miestelyje. Jame galima pamatyti daugybę augalų bei ties išnykimo riba esančių roplių bei varliagyvių, atvežtų iš įvairiausių pasaulio kampelių (tinklalapis – http://www.ekopark.com.tr/).

 

Tauro kalnai.Nepakartojamas grožis atsiveria užkilus funikulieriumi į aukščiausią Kemero apylinkėse Tahtalio kalną (2365 m.). Kelionė link viršukalnės trunka apie 10 minučių. Per šį laiką įveikiama 4350 metrų ilgio atkarpa. Kalnų grožiu, augmenija bei beribiais toliais galima mėgautis tiek kylant, tiek viršukalnėje įrengtoje apžvalgos aikštelėje.

Faselis - antikinis miestelis, turintis gražią prieplauką, romėnų teatrą, Adriano vartus. Dauguma išlikusių griuvėsių yra iš Romos ir Bizantijos laikotarpių. Faselio archeologinė vietovė yra šalia Tekirovos miestelio.

Kelionės į Turkiją nuo
396 €
Kelionės

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: