Bodrumas | Apie kurortą

Miestas - uostas ir to paties pavadinimo regionas Bodrumas yra pietvakarinėje Egėjo jūros skalaujamoje pakrantėje. Bodrumo pusiasalyje esantis regionas šiandien yra tarptautinis turizmo centras bei buriavimo sporto centras.

Regionui būdingas viduržemiškasis klimatas, tačiau kritulių iškrenta labai mažai, dėl ko sezono įkarštyje dažnai pasijunta geriamojo vandens stygius. Pirmieji regiono gyventojai buvo graikai - dorėnai, 7 a. pr. Kr. įkūrę koloniją. Vėliau teritorijas užvaldė persai. 5 a. pr. Kr. šioje žemėje gimė senovės graikų istorikas Herodotas, o 4 a. pr. Kr. mirė persų karalius Mausolas. Karaliaus sesuo pastatė ištaigingą paminklą ir kapavietę, o nuo karaliaus vardo prigijo žodis "mauzoliejus".

Iki 20 a. vidurio buvęs ramus žvejybinis kaimelis, Bodrumas tapo populiarus inteligentijos ir menininkų tarpe. Į Bodrumą, būdamas tremtyje, atvyko garsus to meto turkų rašytojas Sevatas Sakira Kabagačli, davęs pradžią naujai Bodrumo erai. Netrukus Bodrume ėmė lankytis vietos bohema. Regioną pamilę dailininkai, poetai, rašytojai ir artistai įsikūrė pakrančių vilose. Bodrumas - tai ištisą parą pulsuojantis gyvenimas. Romantiški vakarai pakrantės restoranuose ir alinėse, skambant džiazo muzikai, šviesos ir garso efektais viliojančios garsiausios diskotekos ir klubai. Bodrume tvyro atsipalaidavimo ir linksmybių atmosfera.

Poilsinės kelionės Bodrume su Teztour:

mygtukas

Kiti Turkijos regionai:

Orai Bodrume. Kada keliauti?Bodrume yra subtropinis klimatas: čia karaliauja drėgnas Viduržemio jūros tipo oras. Šaltasis laikotarpis prasideda lapkritį ir baigiasi balandį, pasižymi tuo, kad temperatūra retai viršija 15 ° C. , O vidutinis skaičius lietingą dieną čia svyruoja nuo 10 iki 15 dienų per mėnesį. Vasaros laikotarpis prasideda nuo gegužės ir baigiasi prasideda spalio pabaigoje. Tada temperatūra viršija 20 ° C liepą ir rugpjūtį, siekia 32 ° C. O lietingų dienų skaičių, tai  5 dienas per mėnesį. Atostogauti į Bodruma, galite beveik ištisus metus. Tiesa mėgėjams karštas oras, labiausiai domintų turistinio sezono metu, liepą ir rugpjūtį. Taip pat turi galimybę ramiai tyrinėti Bodruma ir jo apylinkes tai geriausia būtų  gegužės, birželio, rugsėjo ir spalio mėnesį.

Ką pamatyti Bodrumo regione?

Švento Petro pilis - tai pagrindinis miesto simbolis, išdidžiai stūksantis pačiame Bodrumo centre palei pakrantę. Šioje akmeninėje pilyje įsikūręs ir povandeninės archeologijos muziejus, kuriame galima pamatyti laivų liekanas ir įvairius dirbinius. Įėjimo į muziejų ir į pilį kaina – 10 turkiškų lirų (apie 5 eurus).

 

Halikarnaso mauzoliejus. Kadaise Halikarnaso Mauzoliejus buvo vienas iš septynių dižiųjų senovės pasaulio stebuklų. 46 metrų aukščio statinys buvo išpuoštas nuostabiais tų laikų žymiausių graikų skulptorių sukurtais frizais. Ištvėręs daugybę žemės drebėjimų mauzoliejus atlaikė šimtmečius iki Maltos ordino riteriai panaudojo jo akmenis Švento Petro piliai statyti.

Bodrumo amfiteatras - tai senovinis nuo IV a. pr. Kr. išlikęs amfiteatras, kuris nutolęs nuo Bodrumo centro maždaug 3 kilometrus. Nuo amfiteatro atsiveria nuostabūs miesto vaizdai. Čia dažnai vyksta koncertai, festivaliai ir kiti kultūriniai renginiai po atviru dangumi. Amfiteatre galėdavo sutilpti 13 000 žiūrovų.

Prieplauka ir laivų statykla. Buriavimas Bodrume – didelis verslas. Prieplauka – tai jūreivių ir jūros mylėtojų rojus, perpildytas visų formų ir dydžių jachtomis. Yra daugynė galimybių sudalyvauti dienos trukmės (ar ilgesneje) ekskursijoje, aplankyti salas ir paslėptas įlankėles. Einat prieplaukos keliu toliau į vakarus galima pasiekti Osmanų laivų statyklą, kur yra keletas įdomių paminklų ir galima pasigrožėti puikiais prieplaukos vaizdais.

Turgus. Šalia pagrindinio prekybos centro Tansaş, visai šalia autobusų stoties, penktadieniais veikia vietinių ūkininkų turgelis, kuriame pigiau galėsite nusipirkti šviežių alyvuogių, sūrio, daržovių, vaisių, riešutų ir prieskonių.

Norėdami įsigyti kelionę žiūrėkite čia:

Poilsinės kelionės Bodrume su Teztour:

mygtukas

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: