Saulėto kranto regionas | Apie Saulėto kranto regioną

Patį didžiausią Bulgarijos kurortą iš pietų skalauja Juodoji jūra, o iš šiaurės supa Stara Platinos kalnų masyvas. Saulėtasis krantas turi ir vieną iš plačiausių paplūdimio juostų, kurios ilgis apie 8 km, o plotis – nuo 30 iki 100 metrų. Mėlynosios vėliavos apdovanojimas liudija, kad šie paplūdimiai švarūs ir puikiai prižiūrėti. Nenuostabu, kad šis kurortas nenustoja plėstis ir vystytis, kasmet čia atsidaro naujų viešbučių ir restoranų, o pramogų gausa su Saulėtu krantu negali lygintis nei vienas Bulgarijos kurortas. Tai ideali vieta mėgstantiems burlentes, vandens slides, parasparnius, šuolius parašiutu – visa tai galėsite išbandyti Saulėto kranto kurorte.

 

Kelionės į Bulgariją nuo
418 €
Kelionės

Poilsinės kelionės į Varną su Novaturas nuo
269 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Varną su Tez Tour nuo
348 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Burgasą su Novaturas nuo
359 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Burgasą su Tez Tour nuo
348 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Burgasą su Novaturas nuo
359 €
Viešbučiai ir kainos

Kiti Bulgarijos regionai:

Auksinės kopostai pats didžiausias Juodosios jūros šiaurinės pakrantės kurortas, esantis nacionalinio parko teritorijoje. Populiarumu lenkia savo kaimynus ne vien dėl nuostabių paplūdimių, gausybės pramogų, bet ir dėl visai netoli esančio Varnos oro uosto. Auksinės kopos šiandien labai šiuolaikiškas kurortas, tačiau šios vietos istorija prisimenama iki šių dienų. 

Šv. Vlasas- tai vienas naujausių kurortų Bulgarijoje – gražus nedidelis pakrantės miestelis. Kalnai čia nusileidžia beveik iki pačios pakrantės ir sukuria nuostabią aurą bei jaukią atmosferą. O dar ir puikūs paplūdimiai, išskirtinis regiono klimatas – tiesiog ideali vieta puikiai pailsėti. Šv. Vlaso pasididžiavimas – jachtų uostas Marina. Tai pati didžiausia Bulgarijos prieplauka, kurioje galima ne tik išsinuomoti, bet ir nusipirkti sau jachtą.

Konstantinas ir Elenavienas seniausių Bulgarijos Juodosios jūros pakrantės kurortų. 1908 metais įkurtas kurortas ilgą laiką čia atvykti viliojo sanatorijomis, tačiau miestelį supantis brandus kiparisų parkas, rami įlanka su puikiais smėlio paplūdimiais ėmė traukti ir poilsiautojus. Šv. Konstantino ir Elenos populiarumas išaugo dėl gaivaus kalnų oro, šimtamečių, retų medžių parko, gydomųjų mineralinio vandens versmių, smėlio paplūdimių bei švarios jūros. Čia požeminiai mineraliniai vandenys kyla iš dviejų kilometrų gylio, o vandens temperatūra pasiekia net 48 laipsnius. Šv. Konstantinas ir Elena – viena geriausių vietų poilsiui su visa šeima ir mažais vaikais. 

Nesebarastai vienas iš seniausių Europos miestų, savo istoriją skaičiuojantis jau 3000 metų. Dar 1956 metais Nesebaras buvo paskelbtas miestu-muziejumi, o nuo 1983 metų įtrauktas į UNESCO saugomų paminklų sąrašą. Šalia Senojo Nesebaro įsikūręs Naujasis. Jame sutelkti viešbučiai ir priima visus kurorto poilsiautojus. Viešbutis Nesebaro apylinkėse – puikus pasirinkimas norintiems suderinti poilsį paplūdimyje su įdomiais pasivaikščiojimais istorinio miesto gatvėmis. Į šiaurę ir pietus nuo Nesebaro driekiasi platūs smėlio paplūdimiai bei šeimyniniam poilsiui skirtų viešbučių zona, iš kurios pasiekti miesto centrą labai patogu visuomeniniu transportu.

Obzoras-  tarp kalnų ir jūros įsikūręs Obzoras – beveik pusiaukelė tarp Varnos ir Burgaso. Kalno papėdėje plytinčio kurorto paplūdimys – tai 6 km smėlio juosta, besidriekianti nuo Šv. Atanaso iki Mona Petra iškyšulio. Kalnai ir išskirtinis senosios architektūros palikimas – puiki alternatyva paplūdimio poilsiui.

Varnatrečias pagal dydį Bulgarijos miestas (0,5 mln. gyventojų), dar vadinamas Bulgarijos uostų sostine, Juodosios jūros karaliene. Tai svarbus turistinis ir kultūrinis šalies centras. Varnos istorija siekia gilią senovę. Varnos kapavietėse rastas lobis, kuriame aptikti seniausi pasaulyje auksiniai daiktai (jų amžius – 4000 m. pr. Kr.). Jis dabar saugomas Varnos istorijos muziejuje. Vienos iš geriausiai išlikusių tris amžius trukusio Romos imperijos viešpatavimo liudininkių – Romos termos (senoviniai pirčių kompleksai). Šiandien Varna – modernus miestas ir patrauklus Juodosios jūros kurortas.

Burgasasantras didžiausias Bulgarijos Juodosios jūros pakrantės miestas. Kadaise čia buvo mažas žvejų kaimelis su mažais namais ir siauromis gatvelėmis. Žmonės melsdavosi Šv. Nikolui, kad jis nuramintų jūras ir tikėdavosi grįžti namo su daug žuvies. Miesto vardas kilo iš lotyniško žodžio „Burgos“, reiškiančio „bokštas“. 18 a. Burgaso uostas buvo didžiausias pietų Balkanuose. Kultūrinių veiklų kiekis padidėjo su pirmaisiais kultūros centrais, archeologine draugija, miesto muziejumi ir aukštųjų mokyklų įsteigimu. Burgasas patrauklus savo gerai išvystyta susisiekimo sistema, priėjimu prie jūros, išvystyta pramone ir išlikusia istorija. Burgasas – žuvėdrų, kirų ir žuvies skanėstų miestas.

Orai Bulgarijoje. Kada keliauti?

Klimatas šalyje yra vidutinių platumų, pereinantis iš jūrinio į žemyninį šiaurinėje ir vidurinėje šalies dalyje. Vasaros būna karštos ir sausos, o žiemos švelnios ir su sniegu. Vidutinė oro temperatūra dieną vasaros metu 23-28 °C, jūros – 23-25 °C, naktimis vidutinė oro temperatūra siekia apie 16-19 °C. Šilčiausias laikas poilsiauti šioje šalyje yra liepą ir rugpjūtį, tačiau šilti orai prasideda jau balandžio mėnesį ir tęsiasi dažniausiai iki pat rugsėjo pabaigos.

Ką pamatyti Saulėto kranto regione?

Senasis Nesebaras turistus iš viso pasaulio traukia dėl dviejų dalykų – prašmatnių paplūdimių ir istorinio senamiesčio.. Įtrauktas į pasaulinį UNESCO paveldo sąrašą ir vadinamas miestu-muziejumi, nedideliame pusiasalyje įsikūręs Senasis Nesebaras yra vienas seniausių Europos miestų, galbūt pats seniausias Pietryčių Europos miestas. Miestas (praeityje jis buvo vadinamas Mesembrija, arba Menebrija), šiame pusiasalyje buvo įkurtas jau antrajame tūkstantmetyje pr. m. e. Senamiesčiui būdinga romantiška atmosfera: siauros grįstos gatvelė, mažytės aikštės, dviejų aukštų namai su akmenine pažeme ir medinėmis viršutinėmis grindimis išsikišusiomis virš gatvelių ir išorinių laiptų. Nesebare yra du paplūdimiai: vienas naujamiestyje, o kitas mažas paplūdimys senamiestyje. Saulėtasis krantas vos už 2 km. nuo Nesebaro.


Paplūdimys viena iš pagrindinių Saulėto kranto žymumo priežasčių. Jis 5 km. ilgio ir 30-60 m. pločio. Skaidrus ir be akmenų. Yra dvi pagrindinės zonos – prie kranto yra mokama zona, kur reikia nuomotis skėtį, o už jos yra nemokama zona, kur galima atsinešti savo paties skėtį.Vandens parkas „Action Aqua Park“. Vandens parkas ir mini zoologijos sodas užima 36 000 kv. m. plotą. Jame yra 30 vandens atrakcionų, teminių barų ir restoranų.

Kelionės į Bulgariją nuo
418 €
Kelionės

Poilsinės kelionės į Varną su Novaturas nuo
269 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Varną su Tez Tour nuo
348 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Burgasą su Novaturas nuo
359 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Burgasą su Tez Tour nuo
348 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Burgasą su Novaturas nuo
359 €
Viešbučiai ir kainos

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: