Varna. Apie Varnos regioną

Informacija apie Varnos regioną, trumpas aprašymas apie Varną

Varna – trečias pagal dydį Bulgarijos miestas (0,5 mln. gyventojų), dar vadinamas Bulgarijos uostų sostine, Juodosios jūros karaliene. Tai svarbus turistinis ir kultūrinis šalies centras. Varnos istorija siekia gilią senovę. Varnos kapavietėse rastas lobis, kuriame aptikti seniausi pasaulyje auksiniai daiktai (jų amžius – 4000 m. pr. Kr.). Jis dabar saugomas Varnos istorijos muziejuje. Vienos iš geriausiai išlikusių tris amžius trukusio Romos imperijos viešpatavimo liudininkių – Romos termos (senoviniai pirčių kompleksai).
Šiandien Varna – modernus miestas ir patrauklus Juodosios jūros kurortas. Didelis muziejų, barų, kavinių, restoranų, diskotekų, parduotuvių pasirinkimas tiek jauniems, tiek ir vyresnio amžiaus keliautojams leis ne tik susipažinti su tūkstantmete ir didinga miesto istorija, bet ir papramogauti. Įdomūs istorijos, etnografijos, jūrų muziejai ir jūros sodas su didžiuliu akvariumu ir delfinariumu. Varna – studentų miestas. Čia veikia penki universitetai, kasmet į šį miestą atvažiuoja gausybė jaunų žmonių. Varnoje vyksta garsūs tarptautiniai baleto festivaliai, tarptautinis bulgarų kino meno festivalis „Auksinė rožė“, animacinių filmų festivalis „Auksinis delfinas“, liaudies chorų konkursas.

Kiti Bulgarijos regionai:

Ką pamatyti Varnos regione?

Romėnų pirtys yra miesto pietryčiuose. Tai milžiniška senovinis statinys. Pirčių plotas užima apie 7 kv. km. Tarp statinio fragmentų, išlikusių iki šių dienų - senovinės kolonos, arkos ir laiptai, meistriškos mozaikos ir masyvūs akmens blokai. Tam tikrų patalpų funkcija ir tikslas mokslininkams vis dar nežinomi.

 

Nepriklausomybės aikštėje rasite keletą nuostabių vaizdų. Čia yra išlikusi tvirtovės siena Romėnų imperijos viešpatavimo metu supusi miestą. Šalia Apvalusis bokštas ir Operos teatras. Bokštas buvo pastatytas Viduramžių pradžioje ir buvo svarbi miesto įtvirtinimų dalis. Žmogus einantis sargybą bokšte buvo pirmasis perspėjantis miestą apie pasirodžiusį pavojų. Apvalusis bokštas išliko nepasikeitęs iki šių dienų.

Norų tiltas – labai simboliška atrakcija. Einant tiltu reikia galvoti apie puoselėjamą svajonę ir ji tikrai išsipildys.

Šventosios mergelės dangun ėmimo katedra – nuostabus religinis paminklas. Katedros statyba prasidėjo 1880 m. ir tęsėsi šešis metus. Katedra buvo pastatyta vietinio kalėjimo kalinių. Kiekvienais metais tūkstančiai piligrimų aplanko bažnyčią ir garbina ten esančius neįkainojamus religinius artefaktus.

 

Šv. Anastasijos bažnyčia, kuri buvo pastatyta 19 a., yra vėlyvojo periodo statinys. Bažnyčia išsiskiria unikalia architektūra ir prabangiomis vidinių salių puošmenomis. Bažnyčios salėse galima pamatyti gražių freskų, ikonų, mozaikų ir tikrą meno kūrinį – altorių.

Varnos archeologinio muziejaus ekzpozicija užima 32 sales. Čia galima pamatyti neįkainojamus senovinių laikų artefaktus, taip pat Viduramžių ir Renesanso periodų radinius. Vertingiausiu muziejaus artefaktu laikoma senovinės juvelyrikos kolekcija. Ji buvo rasta kasinėjimų miesto pakraštyje metu. Juvelyrika ir indai pribloškia savo grožiu.

Norėdami įsigyti kelionę žiūrėkite čia:

Poilsinės kelionės Tez Tour Varnoje skrendant į Varną:

mygtukas

Poilsinės kelionės Tez Tour Varnoje skrendant į Burgasą:

mygtukas

Poilsinės kelionės Novaturo Varnoje skrendant į Varną:

mygtukas

Poilsinės kelionės Novaturo Varnoje skrendant į Burgasą:

mygtukas

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP