Varna – trečias pagal dydį Bulgarijos miestas (0,5 mln. gyventojų), dar vadinamas Bulgarijos uostų sostine, Juodosios jūros karaliene. Tai svarbus turistinis ir kultūrinis šalies centras. Varnos istorija siekia gilią senovę. Varnos kapavietėse rastas lobis, kuriame aptikti seniausi pasaulyje auksiniai daiktai (jų amžius – 4000 m. pr. Kr.). Jis dabar saugomas Varnos istorijos muziejuje. Vienos iš geriausiai išlikusių tris amžius trukusio Romos imperijos viešpatavimo liudininkių – Romos termos (senoviniai pirčių kompleksai).
Šiandien Varna – modernus miestas ir patrauklus Juodosios jūros kurortas. Didelis muziejų, barų, kavinių, restoranų, diskotekų, parduotuvių pasirinkimas tiek jauniems, tiek ir vyresnio amžiaus keliautojams leis ne tik susipažinti su tūkstantmete ir didinga miesto istorija, bet ir papramogauti. Įdomūs istorijos, etnografijos, jūrų muziejai ir jūros sodas su didžiuliu akvariumu ir delfinariumu. Varna – studentų miestas. Čia veikia penki universitetai, kasmet į šį miestą atvažiuoja gausybė jaunų žmonių. Varnoje vyksta garsūs tarptautiniai baleto festivaliai, tarptautinis bulgarų kino meno festivalis „Auksinė rožė“, animacinių filmų festivalis „Auksinis delfinas“, liaudies chorų konkursas.
Kiti Bulgarijos regionai:
Auksinės kopos- tai pats didžiausias Juodosios jūros šiaurinės pakrantės kurortas, esantis nacionalinio parko teritorijoje. Populiarumu lenkia savo kaimynus ne vien dėl nuostabių paplūdimių, gausybės pramogų, bet ir dėl visai netoli esančio Varnos oro uosto. Auksinės kopos šiandien labai šiuolaikiškas kurortas, tačiau šios vietos istorija prisimenama iki šių dienų. Legenda pasakoja apie šiaurinėje Juodosios jūros pakrantėje netoli Varnos miesto, piratų paslėptą lobį. Tačiau žemė, norėdama nubausti nedorėlius piratus, visą paslėptą auksą pavertė nuostabiu smėliu – pačiu švariausiu, smulkiausiu visoje Juodosios jūros pakrantėje. Paplūdimio juosta čia tęsiasi apie 6 km, plotis vietomis siekia iki 100 metrų. Tai ekologiškai švarus kurortas, gavęs tarptautinį Mėlynosios vėliavos apdovanojimą. Kurortas garsėja ir daugybe mineralinio vandens šaltinių, kurie puikiai panaudojami sveikatingumo bei SPA centruose.
Šv. Vlasas- tai vienas naujausių kurortų Bulgarijoje – gražus nedidelis pakrantės miestelis. Kalnai čia nusileidžia beveik iki pačios pakrantės ir sukuria nuostabią aurą bei jaukią atmosferą. O dar ir puikūs paplūdimiai, išskirtinis regiono klimatas – tiesiog ideali vieta puikiai pailsėti. Šv. Vlaso pasididžiavimas – jachtų uostas Marina. Tai pati didžiausia Bulgarijos prieplauka, kurioje galima ne tik išsinuomoti, bet ir nusipirkti sau jachtą.
Konstantinas ir Elena- vienas seniausių Bulgarijos Juodosios jūros pakrantės kurortų. 1908 metais įkurtas kurortas ilgą laiką čia atvykti viliojo sanatorijomis, tačiau miestelį supantis brandus kiparisų parkas, rami įlanka su puikiais smėlio paplūdimiais ėmė traukti ir poilsiautojus. Šv. Konstantino ir Elenos populiarumas išaugo dėl gaivaus kalnų oro, šimtamečių, retų medžių parko, gydomųjų mineralinio vandens versmių, smėlio paplūdimių bei švarios jūros. Čia požeminiai mineraliniai vandenys kyla iš dviejų kilometrų gylio, o vandens temperatūra pasiekia net 48 laipsnius. Šv. Konstantinas ir Elena – viena geriausių vietų poilsiui su visa šeima ir mažais vaikais.
Nesebaras- tai vienas iš seniausių Europos miestų, savo istoriją skaičiuojantis jau 3000 metų. Dar 1956 metais Nesebaras buvo paskelbtas miestu-muziejumi, o nuo 1983 metų įtrauktas į UNESCO saugomų paminklų sąrašą. Šalia Senojo Nesebaro įsikūręs Naujasis. Jame sutelkti viešbučiai ir priima visus kurorto poilsiautojus. Viešbutis Nesebaro apylinkėse – puikus pasirinkimas norintiems suderinti poilsį paplūdimyje su įdomiais pasivaikščiojimais istorinio miesto gatvėmis. Į šiaurę ir pietus nuo Nesebaro driekiasi platūs smėlio paplūdimiai bei šeimyniniam poilsiui skirtų viešbučių zona, iš kurios pasiekti miesto centrą labai patogu visuomeniniu transportu.
Obzoras- tarp kalnų ir jūros įsikūręs Obzoras – beveik pusiaukelė tarp Varnos ir Burgaso. Kalno papėdėje plytinčio kurorto paplūdimys – tai 6 km smėlio juosta, besidriekianti nuo Šv. Atanaso iki Mona Petra iškyšulio. Kalnai ir išskirtinis senosios architektūros palikimas – puiki alternatyva paplūdimio poilsiui.
Saulėtas krantas- patį didžiausią Bulgarijos kurortą iš pietų skalauja Juodoji jūra, o iš šiaurės supa Stara Platinos kalnų masyvas. Saulėtasis krantas turi ir vieną iš plačiausių paplūdimio juostų, kurios ilgis apie 8 km, o plotis – nuo 30 iki 100 metrų. Mėlynosios vėliavos apdovanojimas liudija, kad šie paplūdimiai švarūs ir puikiai prižiūrėti. Nenuostabu, kad šis kurortas nenustoja plėstis ir vystytis, kasmet čia atsidaro naujų viešbučių ir restoranų, o pramogų gausa su Saulėtu krantu negali lygintis nei vienas Bulgarijos kurortas. Tai ideali vieta mėgstantiems burlentes, vandens slides, parasparnius, šuolius parašiutu – visa tai galėsite išbandyti Saulėto kranto kurorte.
Burgasas- antras didžiausias Bulgarijos Juodosios jūros pakrantės miestas. Kadaise čia buvo mažas žvejų kaimelis su mažais namais ir siauromis gatvelėmis. Žmonės melsdavosi Šv. Nikolui, kad jis nuramintų jūras ir tikėdavosi grįžti namo su daug žuvies. Miesto vardas kilo iš lotyniško žodžio „Burgos“, reiškiančio „bokštas“. 18 a. Burgaso uostas buvo didžiausias pietų Balkanuose. Kultūrinių veiklų kiekis padidėjo su pirmaisiais kultūros centrais, archeologine draugija, miesto muziejumi ir aukštųjų mokyklų įsteigimu. Burgasas patrauklus savo gerai išvystyta susisiekimo sistema, priėjimu prie jūros, išvystyta pramone ir išlikusia istorija. Burgasas – žuvėdrų, kirų ir žuvies skanėstų miestas.
Ką pamatyti Varnos regione?
Romėnų pirtys yra miesto pietryčiuose. Tai milžiniška senovinis statinys. Pirčių plotas užima apie 7 kv. km. Tarp statinio fragmentų, išlikusių iki šių dienų - senovinės kolonos, arkos ir laiptai, meistriškos mozaikos ir masyvūs akmens blokai. Tam tikrų patalpų funkcija ir tikslas mokslininkams vis dar nežinomi.
Nepriklausomybės aikštėje rasite keletą nuostabių vaizdų. Čia yra išlikusi tvirtovės siena Romėnų imperijos viešpatavimo metu supusi miestą. Šalia Apvalusis bokštas ir Operos teatras. Bokštas buvo pastatytas Viduramžių pradžioje ir buvo svarbi miesto įtvirtinimų dalis. Žmogus einantis sargybą bokšte buvo pirmasis perspėjantis miestą apie pasirodžiusį pavojų. Apvalusis bokštas išliko nepasikeitęs iki šių dienų.
Norų tiltas – labai simboliška atrakcija. Einant tiltu reikia galvoti apie puoselėjamą svajonę ir ji tikrai išsipildys.
Šventosios mergelės dangun ėmimo katedra – nuostabus religinis paminklas. Katedros statyba prasidėjo 1880 m. ir tęsėsi šešis metus. Katedra buvo pastatyta vietinio kalėjimo kalinių. Kiekvienais metais tūkstančiai piligrimų aplanko bažnyčią ir garbina ten esančius neįkainojamus religinius artefaktus.
Šv. Anastasijos bažnyčia, kuri buvo pastatyta 19 a., yra vėlyvojo periodo statinys. Bažnyčia išsiskiria unikalia architektūra ir prabangiomis vidinių salių puošmenomis. Bažnyčios salėse galima pamatyti gražių freskų, ikonų, mozaikų ir tikrą meno kūrinį – altorių.
Varnos archeologinio muziejaus ekzpozicija užima 32 sales. Čia galima pamatyti neįkainojamus senovinių laikų artefaktus, taip pat Viduramžių ir Renesanso periodų radinius. Vertingiausiu muziejaus artefaktu laikoma senovinės juvelyrikos kolekcija. Ji buvo rasta kasinėjimų miesto pakraštyje metu. Juvelyrika ir indai pribloškia savo grožiu.
* Pasirinkite keliese norėsite keliauti
* Pasirinkite periodą, kuriuo labiausiai norėtumėte keliauti
* Pasirinkite keliavimo kryptį
* Prašome pasirinkti kaip dažnai norėtumėte gauti pasiūlymus
Įsiminta
Naudojame slapukus, kad galėtume suasmeninti turinį bei skelbimus, teikti visuomeninės medijos funkcijas ir analizuoti srautą. Be to, svetainės naudojimo informaciją bendriname su visuomeninės medijos, reklamavimo ir analizės partneriais, kurie gali ją pridėti prie kitos jūsų pateiktos arba naudojant paslaugas surinktos informacijos. Jei norite sužinoti daugiau, spauskite čia.