Auksinių kopų regionas | Apie Auksinių kopų regioną

Auksinės kopos - tai pats didžiausias Juodosios jūros šiaurinės pakrantės kurortas, esantis nacionalinio parko teritorijoje. Populiarumu lenkia savo kaimynus ne vien dėl nuostabių paplūdimių, gausybės pramogų, bet ir dėl visai netoli esančio Varnos oro uosto. Auksinės kopos šiandien labai šiuolaikiškas kurortas, tačiau šios vietos istorija prisimenama iki šių dienų. Legenda pasakoja apie šiaurinėje Juodosios jūros pakrantėje netoli Varnos miesto, piratų paslėptą lobį. Tačiau žemė, norėdama nubausti nedorėlius piratus, visą paslėptą auksą pavertė nuostabiu smėliu – pačiu švariausiu, smulkiausiu visoje Juodosios jūros pakrantėje. Paplūdimio juosta čia tęsiasi apie 6 km, plotis vietomis siekia iki 100 metrų. Tai ekologiškai švarus kurortas, gavęs tarptautinį Mėlynosios vėliavos apdovanojimą. Kurortas garsėja ir daugybe mineralinio vandens šaltinių, kurie puikiai panaudojami sveikatingumo bei SPA centruose. 

 Kiti Bulgarijos regionai:

 Saulėtas krantaspatį didžiausią Bulgarijos kurortą iš pietų skalauja Juodoji jūra, o iš šiaurės supa Stara Platinos kalnų masyvas. Saulėtasis krantas turi ir vieną iš plačiausių paplūdimio juostų, kurios ilgis apie 8 km, o plotis – nuo 30 iki 100 metrų. Mėlynosios vėliavos apdovanojimas liudija, kad šie paplūdimiai švarūs ir puikiai prižiūrėti. Nenuostabu, kad šis kurortas nenustoja plėstis ir vystytis, kasmet čia atsidaro naujų viešbučių ir restoranų, o pramogų gausa su Saulėtu krantu negali lygintis nei vienas Bulgarijos kurortas. Tai ideali vieta mėgstantiems burlentes, vandens slides, parasparnius, šuolius parašiutu – visa tai galėsite išbandyti Saulėto kranto kurorte.

 Šv. Vlasastai vienas naujausių kurortų Bulgarijoje – gražus nedidelis pakrantės miestelis. Kalnai čia nusileidžia beveik iki pačios pakrantės ir sukuria nuostabią aurą bei jaukią atmosferą. O dar ir puikūs paplūdimiai, išskirtinis regiono klimatas – tiesiog ideali vieta puikiai pailsėti. Šv. Vlaso pasididžiavimas – jachtų uostas Marina. Tai pati didžiausia Bulgarijos prieplauka, kurioje galima ne tik išsinuomoti, bet ir nusipirkti sau jachtą.

 Konstantinas ir Elenavienas seniausių Bulgarijos Juodosios jūros pakrantės kurortų. 1908 metais įkurtas kurortas ilgą laiką čia atvykti viliojo sanatorijomis, tačiau miestelį supantis brandus kiparisų parkas, rami įlanka su puikiais smėlio paplūdimiais ėmė traukti ir poilsiautojus. Šv. Konstantino ir Elenos populiarumas išaugo dėl gaivaus kalnų oro, šimtamečių, retų medžių parko, gydomųjų mineralinio vandens versmių, smėlio paplūdimių bei švarios jūros. Čia požeminiai mineraliniai vandenys kyla iš dviejų kilometrų gylio, o vandens temperatūra pasiekia net 48 laipsnius. Šv. Konstantinas ir Elena – viena geriausių vietų poilsiui su visa šeima ir mažais vaikais. 

 Nesebarastai vienas iš seniausių Europos miestų, savo istoriją skaičiuojantis jau 3000 metų. Dar 1956 metais Nesebaras buvo paskelbtas miestu-muziejumi, o nuo 1983 metų įtrauktas į UNESCO saugomų paminklų sąrašą. Šalia Senojo Nesebaro įsikūręs Naujasis. Jame sutelkti viešbučiai ir priima visus kurorto poilsiautojus. Viešbutis Nesebaro apylinkėse – puikus pasirinkimas norintiems suderinti poilsį paplūdimyje su įdomiais pasivaikščiojimais istorinio miesto gatvėmis. Į šiaurę ir pietus nuo Nesebaro driekiasi platūs smėlio paplūdimiai bei šeimyniniam poilsiui skirtų viešbučių zona, iš kurios pasiekti miesto centrą labai patogu visuomeniniu transportu.

 Obzorastarp kalnų ir jūros įsikūręs Obzoras – beveik pusiaukelė tarp Varnos ir Burgaso. Kalno papėdėje plytinčio kurorto paplūdimys – tai 6 km smėlio juosta, besidriekianti nuo Šv. Atanaso iki Mona Petra iškyšulio. Kalnai ir išskirtinis senosios architektūros palikimas – puiki alternatyva paplūdimio poilsiui.

 Varnatrečias pagal dydį Bulgarijos miestas (0,5 mln. gyventojų), dar vadinamas Bulgarijos uostų sostine, Juodosios jūros karaliene. Tai svarbus turistinis ir kultūrinis šalies centras. Varnos istorija siekia gilią senovę. Varnos kapavietėse rastas lobis, kuriame aptikti seniausi pasaulyje auksiniai daiktai (jų amžius – 4000 m. pr. Kr.). Jis dabar saugomas Varnos istorijos muziejuje. Vienos iš geriausiai išlikusių tris amžius trukusio Romos imperijos viešpatavimo liudininkių – Romos termos (senoviniai pirčių kompleksai). Šiandien Varna – modernus miestas ir patrauklus Juodosios jūros kurortas.

 Burgasasantras didžiausias Bulgarijos Juodosios jūros pakrantės miestas. Kadaise čia buvo mažas žvejų kaimelis su mažais namais ir siauromis gatvelėmis. Žmonės melsdavosi Šv. Nikolui, kad jis nuramintų jūras ir tikėdavosi grįžti namo su daug žuvies. Miesto vardas kilo iš lotyniško žodžio „Burgos“, reiškiančio „bokštas“. 18 a. Burgaso uostas buvo didžiausias pietų Balkanuose. Kultūrinių veiklų kiekis padidėjo su pirmaisiais kultūros centrais, archeologine draugija, miesto muziejumi ir aukštųjų mokyklų įsteigimu. Burgasas patrauklus savo gerai išvystyta susisiekimo sistema, priėjimu prie jūros, išvystyta pramone ir išlikusia istorija. Burgasas – žuvėdrų, kirų ir žuvies skanėstų miestas.

 Orai Auksinėse kopose. Kada keliauti?

Tikras vasaros sezonas prasideda gegužės mėnesį, kuomet vidutinė dienos temperatūra apie 22 C. Vasaros mėnesiai - TOP sezonas Auksinėse kopose ir šiuo metu temperatūra svyruoja nuo 26 iki 29 C. Rugsėjo mėn. vidutinė dienos temperatūra - 25 C, taigi nenorintys masinių turistų srautų gali kuo puikiausiai keliauti į Auksines kopas dar ir šį mėnesį. Nuo spalio orai pradeda šiek tiek vėsti ir vidutinė dienos temperatūra siekia apie 19 C.

 Ką pamatyti Auksinių kopų regione?

 Šventosios Trejybės vienuolynas dažnai vadinamas Aladzha, kas išvertus reiškia „raibas“. Vienuolynas tokį pavadinimą gavo dėl savo unikalios išvaizdos – jo sienos dekoruotos meniškomis freskomis, kurios puikiai išsilaikė iki šių dienų. Pačios gražiausios freskos puošia vienuolyno koplyčią. Šios gražios vietos lankytojai gali apžiūrėti visas vienuolyno patalpas ir aplankyti muziejų, kuris buvo atidarytas 1906 metais. Tarp muziejaus eksponatų galima rasti įvairių ritualinių objektų ir religinių artefaktų, vietinių amatininkų dirbinių ir vintažinių drabužių, taip pat gražią keramikos dirbinių kolekciją. Šalia vienuolyno ant aukštos uolos įrengtos kelios apžvalgos aikštelės. Nuo čia svečiai gali grožėtis gražia miesto panorama.

Šv. Jono babtisto bažnyčia yra pačioje kurorto širdyje. Grakšti koplyčia pasižymi unikaliu architektūriniu stiliumi ir turtingu vidinių salių dekoru.


 

Čiflikos parodų kompleksas įsikūręs Auksinių kopų priemiestyje, Batovos mieste. Muziejus siūlo lankytojams apžiūrėti įdomią etnografinių daiktų kolekciją, kuri padeda susipažinti su paskutinio šimtmečio pradžios vietinių ūkininkų gyvenimu ir tradicijomis. Baigę apžiūrėti parodą lankytojai kviečiami paragauti populiarių Bulgariškų valgių ir naminio vyno. Muziejaus teritorijoje įsikūrusios kelios suvenyrų parduotuvėlės ir amatų dirbtuvės su milžinišku suvenyrų pasirinkimu.

Poilsinės kelionės į Varną su Tez Tour nuo
415 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Burgasą su Tez Tour nuo
385 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Burgasą su Novaturas nuo
365 €
Viešbučiai ir kainos

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: