Bulgarija | Apie Bulgariją

Bulgarija – Balkanų pusiasalio šalis. Šalį supa Turkijos, Graikijos, Makedonijos, Jugoslavijos kaimynystė, Dunojaus upe Bulgarija ribojasi su Rumunija, o Juodoji jūra skiria nuo Ukrainos ir Rusijos. Bulgarija yra viena seniausių Europos valstybių su įspūdinga istorija, o šalies sostinė Sofija yra antras seniausias miestas žemyne. Bulgarija garsėja puikiais auksinio smėlio paplūdimiais, nuostabia gamta ir žaliais parkais (beveik trečdalį šalies teritorijos sudaro miškai), nepakartojama senovine miestų architektūra, naktiniu gyvenimu, menu bei gausybe mineralinių vandenų gydymo centrų ir sanatorijų. Nors tai daugelio pamėgta atostogų vieta, šalis gali pasiūlyti daug daugiau nei vartymąsi paplūdimyje.

Poilsinės kelionės į Varną su Teztour nuo
412 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Varną su Novaturas nuo
269 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Burgasą su Teztour nuo
412 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Burgasą su Novaturas nuo
535 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Burgasą su Novaturas nuo
535 €
Viešbučiai ir kainos

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas: 110 910 km². 
Gyventojų skaičius: 7 045 259.
Sostinė: Sofija.
Kalba: bulgarų.
Valiuta: levas.
Religija: 82,6 % stačiatikybė, 12,2 % islamas.
Telefonas: +359.
Elektra: 230 voltų, F tipo rozetės ir kištukai.

KLIMATAS

Daugiausiai vidutinių platumų žemyninis, pietuose bei pajūryje subtropinis, Viduržemio tipo. Vidutinė sausio mėnesio temperatūra lygumose tarp -2 °C ir 2 °C, kalnuose – iki -10 °C. Liepą lygumose įšyla iki 19–25 °C, o kalnuose vietomis neviršija 10 °C. Per metus lygumose iškrenta 450–600 mm kritulių, o kalnuose – iki 1300 mm. Žiemą šiauriniuose kalnų šlaituose susidaro nuolatinė sniego danga.

LANKYTINOS VIETOS

Rilos kalnų vienuolynas – įkurtas X a. vienuolio Ivano Riliečio. Turkų priespaudos metais buvo bulgarų kultūros ir švietimo centras. Saulėtas krantas – pamėgtas vietinių ir užsienio atostogautojų kurortas. Aleksandro Nevskio katedra – stačiatikių katedra Bulgarijos sostinėje Sofijoje. Ši katedra yra viena didžiausių stačiatikių katedrų pasaulyje ir vienas Sofijos simbolių. Katedros titulas suteiktas stačiatikių šventojo Aleksandro Neviškio garbei. Vitoša – kalnų masyvas vakarų Bulgarijoje, Sofijos srityje. Kalnai apaugę plačialapių ir spygliuočių medžių miškais, viršuje pievos, trykšta mineralinės versmės. Vitošos rytuose įsikūrusi Sofija. Įrengtas funikulierius. Borovecas – miestelis Bulgarijoje, žymus kalnų klimatinis kurortas. Įsikūręs Sofijos srityje, Rilos kalnuose. Labiausiai garsėja kaip žiemos kalnų slidinėjimo centras. Įsikūrusios vilos, viešbučiai, turistinė infrastruktūra. Yra buvusi karališka rezidencija Carska Bistrica. Carevec – viduramžių tvirtovė, esanti ant to paties pavadinimo kalvos, Veliko Tarnove, šiaurės Bulgarijoje. Careveco tvirtovė yra pakilusi 206 m virš jūros lygio. Tvirtovė buvo naudojama 1185–1393 m., Antrosios Bulgarijos imperijos laikais.

 

MAISTAS IR GĖRIMAI

Nors bulgarų virtuvė yra laikoma slaviška, joje juntama ir stipri turkų bei graikų įtaka. Bulgarai valgo ne itin riebiai, vyrauja mėsos patiekalai kartu su įvairiomis daržovėmis (šviežios ar keptos, virtos, marinuotos). Labai mėgsta žalumynus. Šopskos salotos yra pačios populiariausios Bulgarijoje. Jų sudėtis yra labai paprasta – agurkai, pomidorai, paprikos, svogūnai, brinzos sūris ir alyvuogių aliejus. Tarator – šalta sriuba jogurtinė sriuba, pagardinta agurkais, česnakais, krapais ir graikiniais riešutais. Kebapche – maltos kiaulienos arba veršienos lazdelės, keptos griliuje. patiekalas iš maltos mėsos su prieskoniais. Musaka – bulvių ir mėsos patiekalas. Nuo graikiškos musakos skiriasi tuo, kad graikai vietoj bulvių deda baklažanus. Sarmi – bulgariški balandėliai. Kavarma – marinuotos mėsos ir daržovių troškinys. Ryžiais ir mėsa įdarytos žaliosios arba raudonosios paprikos. Banitsa – sluoksniuotos tešlos pyragas su įvairiais įdarais (sūrio, špinatų, mėsos), valgomas ir šiltas, ir šaltas. Lukanka – kiaulienos arba veršienos dešra.
Bulgarija turi senas vyndarystės tradicijos. Stiprieji gėrimai – rakija bei mastika. Bulgarai stipriuosius gėrimus mėgsta užgerti airanu.

MUITINĖ

Lietuvos piliečiams, vykstantiems į Bulgariją, vizos nereikalingos.

SVEIKATA

Prieš kelionę reikia pasirūpinti sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Skiepytis nereikia.

TRANSPORTAS

Visuomeninio transporto bilietai perkami autobusų stotyje arba autobuse. Visi taksi turi skaitiklius, kaina priklauso nuo paros laiko, savaitės dienos. Galima išsinuomoti automobilį. Po šalį važinėja traukiniai

SUVENYRAI

Rožių aliejus, levandų muilas, tradiciniai drabužiai, keramikiniai indai, rakija, rakijos taurės, vynas, martenitsa apyrankės.

ARBATPINIGIAI

5-10 % nuo bendros sumos.

Poilsinės kelionės į Varną su Teztour nuo
412 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Varną su Novaturas nuo
269 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Burgasą su Teztour nuo
412 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Burgasą su Novaturas nuo
535 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Burgasą su Novaturas nuo
535 €
Viešbučiai ir kainos