Nesebaro regionas | Apie Nesebaro regioną

Nedidukėje salelėje, su žemynu sujungtoje tiltu, įsikūręs vienas gražiausių Bulgarijos pajūrio miestelių – Nesebaras. Tai vienas iš seniausių Europos miestų, savo istoriją skaičiuojantis jau 3000 metų. Dar 1956 metais Nesebaras buvo paskelbtas miestu-muziejumi, o nuo 1983 metų įtrauktas į UNESCO saugomų paminklų sąrašą. Šalia Senojo Nesebaro įsikūręs Naujasis. Jame sutelkti viešbučiai ir priima visus kurorto poilsiautojus. Viešbutis Nesebaro apylinkėse – puikus pasirinkimas norintiems suderinti poilsį paplūdimyje su įdomiais pasivaikščiojimais istorinio miesto gatvėmis. Į šiaurę ir pietus nuo Nesebaro driekiasi platūs smėlio paplūdimiai bei šeimyniniam poilsiui skirtų viešbučių zona, iš kurios pasiekti miesto centrą labai patogu visuomeniniu transportu.

Kelionės į Bulgariją nuo
418 €
Kelionės

Poilsinės kelionės į Varną su Tez Tour nuo
348 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Varną su Novaturas nuo
269 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Burgasą su Novaturas nuo
359 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Burgasą su Tez Tour nuo
348 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Burgasą su Novaturas nuo
359 €
Viešbučiai ir kainos

Kiti Bulgarijos regionai:

Auksinės kopostai pats didžiausias Juodosios jūros šiaurinės pakrantės kurortas, esantis nacionalinio parko teritorijoje. Populiarumu lenkia savo kaimynus ne vien dėl nuostabių paplūdimių, gausybės pramogų, bet ir dėl visai netoli esančio Varnos oro uosto. Auksinės kopos šiandien labai šiuolaikiškas kurortas, tačiau šios vietos istorija prisimenama iki šių dienų. Legenda pasakoja apie šiaurinėje Juodosios jūros pakrantėje netoli Varnos miesto, piratų paslėptą lobį. Tačiau žemė, norėdama nubausti nedorėlius piratus, visą paslėptą auksą pavertė nuostabiu smėliu – pačiu švariausiu, smulkiausiu visoje Juodosios jūros pakrantėje. Paplūdimio juosta čia tęsiasi apie 6 km, plotis vietomis siekia iki 100 metrų. Tai ekologiškai švarus kurortas, gavęs tarptautinį Mėlynosios vėliavos apdovanojimą. Kurortas garsėja ir daugybe mineralinio vandens šaltinių, kurie puikiai panaudojami sveikatingumo bei SPA centruose.

Šv. Vlasastai vienas naujausių kurortų Bulgarijoje – gražus nedidelis pakrantės miestelis. Kalnai čia nusileidžia beveik iki pačios pakrantės ir sukuria nuostabią aurą bei jaukią atmosferą. O dar ir puikūs paplūdimiai, išskirtinis regiono klimatas – tiesiog ideali vieta puikiai pailsėti. Šv. Vlaso pasididžiavimas – jachtų uostas Marina. Tai pati didžiausia Bulgarijos prieplauka, kurioje galima ne tik išsinuomoti, bet ir nusipirkti sau jachtą.

Konstantinas ir Elena- vienas seniausių Bulgarijos Juodosios jūros pakrantės kurortų. 1908 metais įkurtas kurortas ilgą laiką čia atvykti viliojo sanatorijomis, tačiau miestelį supantis brandus kiparisų parkas, rami įlanka su puikiais smėlio paplūdimiais ėmė traukti ir poilsiautojus. Šv. Konstantino ir Elenos populiarumas išaugo dėl gaivaus kalnų oro, šimtamečių, retų medžių parko, gydomųjų mineralinio vandens versmių, smėlio paplūdimių bei švarios jūros. Čia požeminiai mineraliniai vandenys kyla iš dviejų kilometrų gylio, o vandens temperatūra pasiekia net 48 laipsnius. Šv. Konstantinas ir Elena – viena geriausių vietų poilsiui su visa šeima ir mažais vaikais.

Saulėtas krantaspatį didžiausią Bulgarijos kurortą iš pietų skalauja Juodoji jūra, o iš šiaurės supa Stara Platinos kalnų masyvas. Saulėtasis krantas turi ir vieną iš plačiausių paplūdimio juostų, kurios ilgis apie 8 km, o plotis – nuo 30 iki 100 metrų. Mėlynosios vėliavos apdovanojimas liudija, kad šie paplūdimiai švarūs ir puikiai prižiūrėti. Nenuostabu, kad šis kurortas nenustoja plėstis ir vystytis, kasmet čia atsidaro naujų viešbučių ir restoranų, o pramogų gausa su Saulėtu krantu negali lygintis nei vienas Bulgarijos kurortas. Tai ideali vieta mėgstantiems burlentes, vandens slides, parasparnius, šuolius parašiutu – visa tai galėsite išbandyti Saulėto kranto kurorte.

Obzorastarp kalnų ir jūros įsikūręs Obzoras – beveik pusiaukelė tarp Varnos ir Burgaso. Kalno papėdėje plytinčio kurorto paplūdimys – tai 6 km smėlio juosta, besidriekianti nuo Šv. Atanaso iki Mona Petra iškyšulio. Kalnai ir išskirtinis senosios architektūros palikimas – puiki alternatyva paplūdimio poilsiui.

Varnatrečias pagal dydį Bulgarijos miestas (0,5 mln. gyventojų), dar vadinamas Bulgarijos uostų sostine, Juodosios jūros karaliene. Tai svarbus turistinis ir kultūrinis šalies centras. Varnos istorija siekia gilią senovę. Varnos kapavietėse rastas lobis, kuriame aptikti seniausi pasaulyje auksiniai daiktai (jų amžius – 4000 m. pr. Kr.). Jis dabar saugomas Varnos istorijos muziejuje. Vienos iš geriausiai išlikusių tris amžius trukusio Romos imperijos viešpatavimo liudininkių – Romos termos (senoviniai pirčių kompleksai). Šiandien Varna – modernus miestas ir patrauklus Juodosios jūros kurortas.

Burgasasantras didžiausias Bulgarijos Juodosios jūros pakrantės miestas. Kadaise čia buvo mažas žvejų kaimelis su mažais namais ir siauromis gatvelėmis. Žmonės melsdavosi Šv. Nikolui, kad jis nuramintų jūras ir tikėdavosi grįžti namo su daug žuvies. Miesto vardas kilo iš lotyniško žodžio „Burgos“, reiškiančio „bokštas“. 18 a. Burgaso uostas buvo didžiausias pietų Balkanuose. Kultūrinių veiklų kiekis padidėjo su pirmaisiais kultūros centrais, archeologine draugija, miesto muziejumi ir aukštųjų mokyklų įsteigimu. Burgasas patrauklus savo gerai išvystyta susisiekimo sistema, priėjimu prie jūros, išvystyta pramone ir išlikusia istorija. Burgasas – žuvėdrų, kirų ir žuvies skanėstų miestas.

Orai Nesebare. Kada keliauti?

Nesebare vyrauja žemyninis Viduržemio jūros klimatas. Šis pakrantės miestas pasižymi šiltomis saulėtomis dienomis ištisus metus ir išskirtine vasaros temperatūra. Gegužės bei rugsėjo-spalio mėn. čia oro temperatūra svyruoja nuo 20 iki 25 C. Vasaros mėnesiai Nesebare ypatingai karšti: vidutinė dienos temperatūra svyruoja nuo 27 - 29 C.

Ką pamatyti Nesebaro regione?

Šv. Stefano bažnyčia arba Naujoji vyskupija įkurta 11 a. Pastatyta iš akmens bažnyčia išlaikė savo pradinę išvaizdą per daug šimtmečių. Jos sienos saugo neįkainojamą religinių artefaktų kolekciją.

 Šv. Aliturgetos bažnyčia įkurta graikų ankstyvajame viduramžių periode. Ankstyvajame 20 a. bažnyčios pastatas patyrė žemės drebėjimą ir buvo dalinai sunaikintas. Išlikusi dalis leidžia aprėpti ankstesnę bažnyčios galybę ir grožį

Šv. Sofijos bažnyčia įkurta vietoje, kuri kaip manoma buvo senovinio miesto centras 5 a. pab. 6a. pr. Ji taip pat sunaikinta žemės drebėjimo ir išliko tik keletas sienų. Ji turėjo dvigubą šlaitinį stogą, kuris neišliko. Viduje bažnyčia buvo tinkuota ir papuošta freskomis. Grindys buvo padengtos mozaikomis iš mažų spalvotų akmenėlių. Ji didžiausia iš Nesebaro bažnyčių, kurios antžeminė struktūra išliko.

 

Šv. Spas bažnyčia pastatyta viduramžių pradžioje ir yra tipiškas tų laikų architektūros statinys. Ji žinoma dėl savo 17 a. pr. freskų vaizduojančių scenas iš Kristaus ir šventosios mergelės gyvenimo ir mergelės Platyteros paveikslu apsidėje. Bažnyčia dabar naudojama kaip muziejus.

Bizantijos pirtys buvo įkurtos 6 a. Sveikatos suteikiantys šaltiniai buvo populiari lankymosi vieta tarp vietinės aristokratijos. Šaltiniai buvo aplankyti ir Bizantijos imperatoriaus Konstantino IV.

Archeologijos muziejus – labiausiai lankoma kultūrinė vieta. Jis atidarytas 1994 metais. Jo ekspozicija išdėliota keturiose salėse. Be archeologijos artefaktų muziejus pristato unikalią ikonų kolekciją.

Etnografinis muziejus siūlo unikalią įvairių artefaktų kolekciją. Joje yra folklorinių kostiumų, puošmenų, namų apyvokos daiktų iš įvairių epochų.

Kelionės į Bulgariją nuo
418 €
Kelionės

Poilsinės kelionės į Varną su Tez Tour nuo
348 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Varną su Novaturas nuo
269 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Burgasą su Novaturas nuo
359 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Burgasą su Tez Tour nuo
348 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Burgasą su Novaturas nuo
359 €
Viešbučiai ir kainos

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: