Lisabonos pakrantės regionas | Apie Lisabonos pakrantės regioną

Trumpai apie Lisabonos pakrantės regioną:

 

 

Lisabonos pakrantė – Lisabona, Cascais ir Sesimbra – nusėta romaninės, gotikinės, baroko, moderniosios ir postmoderniosios architektūros statiniais, sudarančiais organišką visumą. Portugalijos sostinė Lisabona turistus pasitinka romantiškomis siauromis senamiesčio gatvelėmis, parkų tyla ir vėsumu, kavinių ir restoranų jaukumu, puikiais vietinės ir pasaulinės virtuvės patiekalais, dvarų puošnumu. Lisabonoje susipina sostinės ir kurortinio gyvenimo ypatumai, nebūdingi Europos sostinėms. Čia užsiėmimą sau ras kiekvienas: poilsis pliaže, vandens sportas, golfas ar muzikos festivaliai po atviru dangumi.

Kiti Portugalijos regionai:

 

 

 

Algarvė - Įsivaizduokite vasarą ir pačias nerūpestingiausias atostogas, ramią jūrą ir smėlio paplūdimį, burnoje tirpstančią vakarienę ir įdegusius turistus. Kur užmesi akį, ten pamatysi uolas ir jūrą. Viskas tokių ryškių spalvų, kad net norisi prisimerkti: smaragdo spalvos vandenynas, balti paplūdimiai.

Madeira – Atlanto vandenyno perlas, kur ištisus metus žydi sodai, o ore plevena levandų kvapas, mat dėl Golfo srovės įtakos čia vyrauja švelnus klimatas. Po buvusius ugnikalnius, apaugusius miškais ir pasipuošusiais kriokliais, galima pasivaikščioti turistams pritaikytais takais.

 

Orai Lisabonos pakrantėje. Kada keliauti?

 

 

Lisabonos pakrantė gali pasigirti vienu stabiliausiu klimatu, o jos malonų šiltą orą labiausiai įtakoja Atlanto vandenynas, taip pat kartais jaučiami Afrikos žemyno šiltieji vėjai.

Aukščiausia temperatūra vasaros sezonu nuo gegužės iki rugpjūčio, kada dienomis šiluma dažnai įkopia iki 30°C, tačiau karštį palengvina nuo vandenyno ir jūros pučiantis vėjelis. Ankstyvi pavasario mėnesiai bei ruduo Lisabonos pakrantėje malonūs, ne per šilti – vidutinė temperatūra apie 17°C 19°C, dienos šiais mėnesiais dažniausiai saulėtos. Žiema nuo gruodžio iki vasario išlieka maloni – apie 15°C. Taigi jei norite tiesiog pakeliauti, pasigerėti gamtos ir miestų grožiu Lisabonos pakrantę galite aplankyti bet kuriuo metų laiku, o siekiantys ramesnio poilsio mėgaujantis saule ir vandeniu turėtų rinktis šiltąjį sezoną.

 

 

Lisabonos pakrantės kurortai:

 

 

Kaškaišas (Cascais) - tai žavingas kurortinis miestas esantis Lisabonos pakrantės vakariniame pakraštyje Jis pilnas įspūdingų namų, rūpestingai prižiūrimų parkų ir įdomių muziejų. Jis šalia puikių smėlio paplūdimių. Kadaise tai buvo kuklus žvejų kaimelis. Jame pradėjo vystytis turizmas 19 a. pab., kai portugalų kilmingieji pradėjo čia statytis didingus savo atostogų rūmus. Šiandieną smėlėti paplūdimiai, energingas naktinis gyvenimas ir arti esantys prestižiniai golfo aikštynai bei netoliese esanti Portugalijos sostinė užtikrina kurorto populiarumą. Kaškaiše taip pat įspūdį palieka prieplauka, 16 a. tvirtovė ir senamiestis. Čia yra Guincho - vienas iš geriausių Europos paplūdimių mėgstamas banglentininkų, Sintros kalnai ir rūmai, žavingi penkių žvaigždučių viešbučiai, prabangūs spa ir paplūdimio barai, pirmos klasės jūrų gėrybių restoranai, Castro Guimaraes muziejus, įsikūręs vaizdinguose 19 a. rūmuose. Europos šiauriausias taškas Kaškaišas įtiks visų keliautojų skoniams ir poreikiams bet kokiu sezonu.

Estorilo (Estoril) miestas yra šalia Kaškaišo ir vos už 25 min. kelio nuo Lisabonos. Čia – auksiniai paplūdimiai, prabangūs viešbučiai, didingas kazino ir nesuskaičiuojami barai bei naktiniai klubai. Estorile buvo filmuojamas agento 007 Džeimso Bondo filmas “Jos didenybės slaptojoje tarnyboje” 1969 m. Taip pat čia ya lenktyninė trąsa, kurioje 1984-1996 vyko Formulės 1 Portugalijos Grand Prix lenktynės. Šiuo metu trasa naudojama bandyti F1 bolidus.

Ericeira – tai vienas iš tykiausių ir gražiausių pajūrio kurortinių miestų Portugalijoje. Ericeira yra Mafros savivaldybėje vakariniame Portugalijos krante. Čia yra keletas žvejų kaimelių. Žūklė - daugelio gyventojų pragyvenimo šaltinis. Ericeiros pavadinimas kilo iš žodžio reiškiančio jūros ežį - “Ourico do Mar”. Ericeira gali didžiuotis gražiais paplūdimiais. Juose vyksta ASP Pasaulinio turo banglenčių čempionatas. Ši vieta laikoma tinkamiausia bangelntininkams dėl ramių bangų ir skaidraus vandens. Poilsiautojai gali pasimėgauti plaukiojimu ir vandens sportu bet kuriame iš 40 Ericeiros paplūdimių. Taip pat Ericeira didžiuojasi savo Banglentininkų klubu. Tai vienas didžiausių ir pirmasis Portugalijoje banglentininkų klubas ir asociacija. Grupė buvo įkurta 1993 m. ir nuo tada dalyvauja įvairiuose turnyruose ir čempionatuose.Taip pat čia organizuojamos dirbtuvės ir banglenčių pamokos. Čia savo jėgas gali išbandyti tiek profesionalai, tiek pradedantieji.

Costa da Caparica – tai gyvybingas ir modernus kurortas mėgstamas portugalų nors mažiau žinomas užsienio turistų. Costa da Caparica garsus dėl savo puikių 30 km. besitęsiančių paplūdimių, galingos jūros idealios banglentėms ir įstabaus gamtovaizdžio. Ji vos už 20 min. kelio nuo Lisabonos. Vasarą čia nuo miesto šurmulio dažnai bėga Lisabonos gyventojai. Caparica miestas draugiškas, pritaikytias turizmui. Čia daugybė restoranų, kavinių ir barų. Tarp antradienio ir sekmadienio čia veikia turgus, kur žvejų žmonos ir ūkininkai parduoda savo prekes. Taip pat veikia išskirtiniai jūros gėrybių restoranai, kur galima pasimėgauti šviežiais neįprastais valgiais.

Sesimbra – tai į vandenyną žvelgiantis vaizdingas žvejų kaimelis. Pakrantę saugo 17 a. maurų tvirtovė, nuo kurios pylimo atsiveria nuostabūs vaizdai. Sesimbra yra apie 40 km. į pietus nuo Lisabonos ir 10 km. į vakarus nuo Setubalio. Miestelis įsikūręs Arabidos kalvų papėdėje, įlankoje, taip apsaugotas nuo šaltų šiaurinių vėjų. Sesimbra yra puiki vieta paragauti nuostabios žuvies, pasivaikščioti promenada ar atsipalaiduoti įspūdingame paplūdimyje skalaujamame skaidraus mėlyno vandens. Sesimbroje tvyro žvejų kaimelio atmosfera. Daug vietinių bažnyčių pilnos besimeldžiančių dėl gero laimikio ir saugaus grįžimo iš vandenyno. Popietę grįžus žvejų valtelėms vyksta žuvų aukcionas. Tos pačios šviežios žuvies galima paragauti keliuose restoranuose pakrantėje. Meniu žvaigždės – tunas ir kardžuvė.

 

 

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: