Lanzarotes regionas | Apie Lanzarotes regioną

Trumpai apie Lanzarotės regioną:

 

 

Lanzarotė - tai labiausiai į rytus nutolusioje ir ketvirtoje pagal dydį Kanarų saloje Lanzarotėje beveik nėra medžių, o dalis vandens išgaunama nudruskinimo įrenginiais.  Tačiau daugelis keliautojų ją laiko gražiausia sala. Sala garsėja savo unikaliu vulkaniniu kraštovaizdžiu ir yra žinoma ir kaip 100 – o ugnikalnių sala. Nors čia iškrenta mažai kritulių, juodoje vulkaninėje dirvoje veši rūpestingai prižiūrimi augalai.  Iš pažiūros sala atrodo negyvenama ir laukinė, tačiau čia ne tik gyvena žmonės, bet Lanzarotė yra gausiai lankoma turistų. Čia populiariausios išvykos į įspūdingą vulkaninės kilmės Timanfaya nacionalinį parką.Pagrindinis miestas saloje – Aresifė, esantis rytinėje pakrantėje. Čia visada rasite pramogų, turėsite dideles galimybes išsirinkti nakvynę viešbutyje, kuriais „nuklota“ visa pakrantė.Trokštantiems pasimėgauti gamta, visada maloniai lauks ir pasitiks priešingoje salos dalyje, nei prieš tai minėta Aresifė, esantis Timanfajos nacionalinis parkas. Ši teritorija dar turi „ugnies kalnų“ pavadinimą, nes parke stūkso net 32 ugnikalniai! Prieš galingus ugnikalnių išsiveržimus ši didžiulė parko teritorija buvo pati derlingiausia Lansarotės saloje. 

Poilsinės kelionės Lanzarotėjemygtukas

Kiti Kanarų salų regionai:

 

 

Tenerifė – egzotiškas, svetimą planetą primenantis salos peizažas mirga smengančiais į vandenyną juodais vulkaniniais krantais ir smėlio paplūdimiais, kuriuose gimsta pats gražiausias įdegis.

Gran Kanarija – dažnai vadinama „mažuoju kontinentu“.Sakoma, kad Gran Kanarijoje visada amžinas pavasaris, nes žiemą oro temperatūra nenusileidžia žemiau 20°C, vasarą retai viršija 30°C. Gran Kanarijoje daug žalumos, egzotinių augalų ir kaktusų. Visa pietinė pakrantė yra apaugusi kaktusais bei sausą klimatą mėgstančiais augalais, šiaurinėje dalyje vyrauja tropikų augalija.

Fuerteventūra – seniausia Kanarų salyno sala, priklausanti Ispanijai, esanti Atlanto vandenyne.Paplūdimiai čia fantastiško grožio – nuo akmenėtųjų pakrančių iki biraus smėliuko ir žydro vandens mišinio. Ši sala yra pati seniausia iš visų Kanarų salų, jos istorija siekia 7000 metų. Kaip ir visos salos ji siūlo daug atrakcijų – vienas ispūdingiausių dalykų – vandens kelionė aplink sala su valtimi, kurios metu išvysite akinančio grožio salos subtilybes.

 

 

Orai Lanzarotėje. Kada keliauti?

 

Klimatas tiek Lanzarotėje, tiek visuose Kanaruose yra švelnus bei stabilus ištisus metus – visas salynas yra dažnai vadinamas “amžinojo pavasario salomis”. Pavadinimas iš tikro ganėtinai tinkamas, nes visose salose temperatūra praktiškai niekada nekrenta žemiau + 20, ir nepakyla aukščiau + 30 laipsnių pagal celsijų. Be viso to, Lanzarotė yra pati sausiausia iš viso salyno salų, joje per visus metus teiškrenta šiek tiek daugiau nei 100 mm. kritulių, kai tu tarpu palyginimui Vilniuje vien per liepos mėnesį iškrenta apie 70 mm kritulių. Mūsų vizito metu (sausio pabaiga – vasario pradžia) Lanzarotėje oras buvo toks, kokio ir galima tikėtis: dienomis apie 21 – 22 laipsnių šilumos, vakare apie 16, lijo apie 20 minučių, o ir lietus tebuvo toks, kuris statistiniam lietuviui išspaustų šypsenėlę ir, galbūt, komentarą, kad paukštelis praskrisdamas šiek tiek purptelėjo, o ne lietus buvo. Nejau nenorite ir Jūs nors savaitėlę atsipūsti saulėtame kurorte? Sakote taip? Tuomet susitinkame Lanzarotėje!

 

 

Ką pamatyti Lanzarotėje?

 

 

César Manrique namas įkurtas 1992 m. Jo paskirtis – skatinti menines ir kultūrines veiklas Lanzarotėje. Fondas globoja įvairius vizualiuosius menus – nuo stiklo iki skulptūros ir tapybos. César Manrique namas įsikūręs keli kilometrai nuo Arrecife. Kad sukurtų gyvenamąsias patalpas, planuodamas šį namą menininkas pasinaudojo natūraliais vulkaniniais kambariais išsidėsčiusiais tiek virš tiek po žeme.

Punta Papagayo – tai nuostabaus kraštovaizdžio geidžiamiausia vieta maudynėms Linzarotės saloje. Pumta Papagayo sudaro beveik du kilometrai skirtingų paplūdimių įlankėlių : playa Mujeres, playa El Pozo, Caleta del Conger, Puerto Muelas ir El Papagayo. Punta Papagayo yra vos penkios minutės kelio automobiliu nuo Playa Blanca – didžiausios pietinės Lanzarotės viešbučių zonos. Nuo Ye apžvalgos aikštelės galima pamatyti visą paplūdimį.

Timanfaya vulkanų parkas yra pietinėje Lanzarotės dalyje. Jis užima daugiau nei 50 kv. km. plotą. Jo kraštovaizdis primena mėnulio paviršių. Lanzarotės sala yra vulkaninės kilmės kaip ir visos Kanarų salos. Paskutinis ugnikalnių išsiveržimas įvykęs tarp 1730 m. ir 1736 m, suformavo dabartinę salos išvaizdą. Timanfaya nacionalinį parką galima aplankyti su specialiomis autobusų ekskursijomis. Lankytojų centre yra el Diablo restoranas sukurtas žymaus salos architekto Cesar Manrique. Restoranas turi natūralią orkaitę šildoma oru kylančiu iš vulkano gilumos.

Jameos del Agua – tai neįprastas vulkaninis darinys susiformavęs, kai didelė išlydytos lavos masė nutekėjo iki jūros, atvėso ir tada dalinai sugriuvo. Jameos del Agua buvo perdaryta architekto César Manrique į vieną iš įstabiausių restoranų ir auditorijų pasaulyje. Dvi patalpos po atviru dangumi padalintos lavos tunelio su mažu ežeru, kuriame gyvena baltieji krabai. César Manrique pritaikė natūralius uolinius darinius, nepadarydamas jiems jokios žalos kad sukurtų patogų pastatą. Jis sukūrė praėjimą pro tunelį į kitą atvirą erdvę, kur palmių ir tropinių žydinčių krūmų sodas supa atvirą baseiną.

 

Bajo el Risco paplūdimys yra Ye krante prisiglaudęs prie Famaros uolos. Jį galima pasiekti valtimi arba keliauti žemyn taku vadinamu Gracioseros. Verta tai išbandyti: Chinijo salyno panorama nuo tako - įspūdinga. Maršrutas tęsiasi apie 40 min. Gulint ant kranto galima mėgautis įstabia Risco de Famara forma, jos ochros spalvomis ir vešlia augmenija.

 

Famara paplūdimys tęsiasi 6 km. Jis yra kalnų turinčių aukščiausią salos tašką Peña del Chache (670 m.) prieglobstyje. Famara turi vieną gražiausių kraštovaizdžių saloje. Iš paplūdimio matosi La Graciosa, Alegranza, Montaña Clara ir Roque del Oeste salos. Vyraujantis pasatas paverčia šia vietovę puikia vieta vandens sportui, kaip kad banglentės ir aitvarai.

 

Vyno kelias. Ugnikalnių išsiveržimai padengė derlingą žemę dviem ar trimis metrais juodos pemzos, kuri padeda žemei išlaikyri vandenį ir palaikyti drėgmę bei vėsą agalų šaknims net karščiausiu laikotrapiu. Tai padėjo sukurti produktyvią vyno ūkių sistemą. Čia gaminami vieni geriausių baltųjų vynų pasaulyje, ypač La Geria vietovėje. Vynuogienojai auga įleisti į mažus piltuvėlius įkastus į juodą pemzą, uždengti mažomis lenktomis sienelėmis nuo vėjo. Tai tinkama vieta aplankyti mėgstantiems gerą vyną. Palei kelią iš Yaiza į San Bartolomé galima rasti daug vyninių, kur galima paragauti įvairaus vyno ir įsigyti jo tiesiai iš gamintojų. Prie San Bartolomé , El Gifo vietovėje vyno muziejuje galima sužinoti apie senuosius tradicinius vyno gamybos būdus, kai vynuogės būdavo traiškomos kojomis statinėse.

 

Mirador del Rio atodanga yra šiaurinėje salos dalyje 479 m. virš jūros lygio. Iš čia galim pamatyti nuostabią panoramą. Šios vietos vadinamos Batería del Río rekonstrukcijos vadovas buvo César Manrique. Jo įsakymu buvo nukasta kalno viršūnė, dauboje įkurtas restoranas ir įtaisyti du kupolai. Panoramą stebėti galima viduje per apvalius langus žvelgiančius į jūrą, išoriniame prieškambaryje supančiame pastatą ir viršutinėje terasoje pasiekiamoje spiraliniais laiptais.

 

Kaktusų sodo įėjimo neįmanoma nepastebėti. Ji saugo 8 m. aukščio metalinis kaktusas. Sodai - César Manrique kūrybos vaisius. Autorius norėjo Guatiza karjerą prikelti naujam gyvenimui. Čia daugiau nei 10 000 kaktusų iš Kanarų salų, Amerikos ir Madagaskaro.

 

Las Cuevas de los Verdes (Žaliosios olos). Šimtus metų atgal ši vieta buvo slėptuvė nuo piratų. Tačiau šiandieną į olų ir tunelių tinklą leidžiasi nebe išgąsdinti gyventojai, o smalsūs turistai. Tikras akcentas – požeminis ežeras. Stovint ant jo krašto ir žiūrint į stogo atspindį galima pasijusti tarsi žvelgiant į bedugnę.

 

Castillo de San Jose ir Tarptautinis šiuolaikinio meno muziejus. 18 a, kai piratai buvo tikras galvos skausmas Lanzarotės gyventojams, tam, kad apsaugotų savo lobius karalius Carlos II įsakė pastatyti San Jose pilį. Po šimtmečių įtvirtinimas pradėjo griūti, tad prie jo atnaujinimo prisidėjo César Manrique. Šiandieną tai meno galerija su įspūdinga abstraktaus meno kolekcija.

Norėdami įsigyti kelionę žiūrėkite čia:mygtukas

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: