Kanarų salos | Apie Kanarų salas

Kanarų salos - viena iš 17 Ispanijos provincijų. Jos išsidėsčiusios Atlanto vandenyne - 1500 km. nuo Pirėnų pusiasalio ir 100 km. iki Afrikos pakrantės. Kanarų salos bendrai užima maždaug 7 500 kv. km. ploto, bedras jų ilgis sudaro 450 km. Arčiausiai Afrikos yra Fuerteventūra, atstumas nuo salos iki Maroko 84 km.

GYVENTOJAI

Kanarų salose gyvena 2 218 344 mln žmonių (2012m). Labiausiai apgyvendintos yra Tenerifės (887 tūkst.) ir Gran Kanarijos (830 tūkst.) salos.

TERITORIJA

Kanarų salų archipelagą sudaro 7 salos. Archipelago cente Tenerifė - didžiausia iš septynių salų Kanarų salyne. Salos plotas - 2034 kv. km., trikampio formos, kurio centre stūkso Teidės viršūkalnė - aukščiausias Ispanijos taškas (3718 m. virš jūros lygio).  

KLIMATAS Kanarų saloms įprastas lengvai nuožulnus reljefas su plačiomis lygumomis, o taip pat Afrikos žemyno kaimynystė lėmė sausoką salos klimatą. Kanarų salos laikomos vienu populiariausių kurortų pasaulyje. Archipelago salos unikalios savo klimatu ir geografine padėtimi, jų flora ir fauna neįprastai gausi. Pasato dėka, orai salose visada palankūs ir idealiai tinka poilsiui kaip vasarą taip ir žiemą.

KALBA Oficiali kalba - ispanų. 

RELIGIJA Ispanijai užkariavus salas, pagrindine religija tapo katalikybė.

VALIUTA

Kanarų salų valiuta - euras

DARBO LAIKAS Valiutų keityklos banke: nuo 9:00 iki 14:00 val., šeštadieniais nuo 9:00 iki 12:00 val., sekmadienis - ne darbo diena.

Šventės ir poilsio dienos  - sausio 1 d. - Naujieji metai, - kovo 19 d. - Šv. Iosifo diena, - gegužės 1 d. - Darbo diena,  - spalio 12 d. - Amerikos atradimo diena, Kolumbo diena,  - lapkričio 1 d. - Visų Šventųjų diena,  - gruodžio 6 d. - Konstitucijos diena,  - gruodžio 25 d. - Kalėdos. 

VIRTUVĖ

Vietiniai Kanarų salų gyventojai ruoštus patiekalus mėgsta pagardinti kukurūzais ir bananais. Dėl palankaus saulėto klimato beveik ištisus metus, Kanarų salose gausu vaisių ir daržovių, o kadangi aplink salas banguoja vandenynas – vietiniai gali pasipuikuoti jūros gėrybių gausa. Labai mėgstamas patiekalas Kanaruose – mažos bulvės su lupenomis, išvirtos labai sūriame vandenyje (papas arugadas). Keli pagrindiniai Kanarų salų patiekalai - Gofio – miežių ir kukurūzų miltų mišinys, kuriuo tirštinamos sriubos, troškiniai, kepama duona, Ropa vieja – troškinys su daržovėmis ir mėsa, Sancocho – žuvis su bulvėmis.

KĄ PAMATYTI

 • Tenerifė – tai didžiausia iš visų septynių Kanarų salų. Šios salos sostinė – Santa Kruso miestas. Tenerifės salą supa daug kalnų, o pačiame salos centre yra trečiasis pagal dydį pasaulyje Teidės vulkanas. Būtent šis vulkanas natūraliai sudaro kliūtį darganotiems orams, kurie keliauja iš Vakarų Europos, salyno link. Turistus Tenerifėje vilioja puiki infrastruktūra poilsiui pavargusiems nuo žiemos speigų. Dažnas Tenerifėje lieka visam sezonui, kuomet gimtojoje šalyje būna šaltas ir darganotas žiemos sezonas.
 • Gran Kanarija – trečioji pagal dydį sala Kanarų salyne. Šios salos sostinė – Las Palmas miestas. Saloje gausybė Afrikos, Amerikos bei Europos augalijos. Kraštovaizdį sudaro aplink salą esantys kalnų masyvai, dykumos bei atogrąžų miškai.
 • Fuerteventūra – antoji pagal dydį sala Kanaruose. Ši sala garsėja savo laukine gamta, mat čia didelė įvairovė laukinių augalų bei gyvūnų. Pagrindiniai turistų traukos objektai – paplūdimiai bei kalnai. Esant Fuerventūroje rekomenduojama leistis į žygius po kalnus ir ugnikalnius, susipažinti su krašto istorija.
 • Lanzarotė – ši sala yra šalia Fuerteventūros. Lanzarotę ir Afrikos krantus skiria vos 125 km. Esant Lanzarotės saloje rekomenduojama aplankyti El Golfo lagūną, Papagayo paplūdimį bei Ugnikalių nacionalinį parką. Lanzarotės sala turi UNESCO saugomo biosferos rezervato statusą.

 KURORTAI

Tenerifės regiono kurortai

 • Plaja de las Americas – tai didžiausias salos kurortas. Tai - pats judriausias, moderniausias ir kosmopolitiškiausias Tenerifės kurortas, įsikūręs salos pietuose tik 17 km nuo oro uosto. Karšta saulė čia lepina ištisus metus. Šis kurortas buvo pastatytas vien dėl turistų. Plaja de las Americas garsėja puikia turizmo infrastruktūra. Poilsiautojus kviečia daugybė kazino, sporto ir prekybos centrų, restoranų, kavinių, naktinių klubų, diskotekų. Gatvės čia lyg tiesių linijų tinklas, o įlankų ir prieplaukų gausa sukuria jaukią ir atpalaiduojančią atmosferą. Plaja de las Americas kurorte yra koncertų salė „Piramide de Arona“, kurioje vyksta įspūdingas, temperamentingas žymiosios ispanų choreografės Karmen Motos flamenko spektaklis. Šalia jos yra didžiulis šviesų ir muzikos fontanas, kuris vėlyvais vakarais pritraukia daugybę žiūrovų. Šiame kurorte akį traukia Puerto Kolono uoste prisišvartavusios prabangios jachtos ir kateriai, o šalia pakrančių pasivaikščiojimo takų yra daug parduotuvių, barų ir diskotekų, kuriose gyvenimas verda iki ryto. Aikštėse stūkso modernios skulptūros didvyrių žygdarbiams atminti. Dieną poilsiautojų laukia pakrante besidriekiantys juodo smėlio paplūdimiai. Playa de las Americas gali pasididžiuoti tuo, kad turi didžiausią paplūdimį saloje, į kurį smėlis atvežtas iš Sacharos. Kurorte įsikūręs „Oktopus“ ir „Siam Park“ vandens atrakcionų parkai ir delfinariumas, golfo centras "Crazy golf", netoliese yra zoologijos sodas, taip pat galimi skrydžiai oro balionu, leidžiantys pasigrožėti salos pakrantėmis iš viršaus.
 • Los Cristianos – vienas seniausių Tenerifės kurortų, kuris per 40 metų iš žvejų kaimelio virto vienu populiariausių Ispanijos turizmo kampelių. Jis yra pietinėje salos dalyje, visai šalia Plaja de las Amerikas miestelio. Dar yra gerai žinomas dėl savo juodo smėlio paplūdimių. Skirtingai nei Plaja de las Amerikas, Los Cristianos yra kur kas ramesnis kurortas, jį renkasi ieškantys pasyvaus poilsio, keliaujantys su vaikais. Šiame kurorte yra gražių dirbtinių paplūdimių ir gerai įrengtas uostas, kuris yra ideali vieta norintiems išplaukti laivu žvejoti. Čia švartuojasi nedideli žvejybiniai ir kruiziniai laivai, jachtos. Iš šio kurorto galima lengvai pasiekti La Gomeros, La Palmos ir El Hiero salas. Kurortas šiandien tebėra išlaikęs savo žavingąjį uosto stilių, tik dabar sumodernintas, su renovuotais pastatais, naujais bulvarais ir puikiomis aikštėmis. Be anksčiau minėtų privalumų, jūsų laukia įvairūs restoranai, barai ir naktiniai klubai. Pastaruoju metu, miestelio valdžia taip pat skiria daugiau dėmesio asmenims su negalia – yra įrengti specialūs priėjimai prie paplūdimio. Kurorto išskirtinumas – infrastruktūra ir draugiška aplinka. Didelė miestelio dalis yra skirta tik pėstiesiems.  Apsilankykite čia esančiame beždžionių parke, kuris patiks visai šeimai. Be to, tai didžiausias mini zoologijos parkas visame pasaulyje. Tačiau čia galima rasti ne tik beždžionių: išvysite roplius, driežus, krokodilus, egzotinius paukščius, didžiąsias kates. Žinoma, parke daugiausia beždžionių, kurių net 20 skirtingų rūšių. Įdomu tai, jog būsite įleidžiami į kai kuriuos jų aptvarus. Los Kristianos turi du paplūdimius ir jaukią promenadą, vedančią į miesto aikštę, šalia kurios puikuojasi daugybė turistų mėgiamų kavinių, restoranų ir barų. Čia yra senamiestis su bažnyčia, kuris tęsiasi nuo uosto ir veda iki pagrindinės prekybos gatvės Avenida de Suecia. Centras – pėsčiųjų zona, kuriame gausu tipiškų Kanarų saloms būdingos architektūros statinių.
 • Puerto de Santiago – tai antrasis pagal dydį miestas Tenerifėje, esantis vakarinėje salos pakrantėje, tarp Playa de la Arena ir Los Gigantes. Tai mažas žvejų miestelis, į kurį vis dažniau užklysta turistai. Šis kurortas gana tylus, jame tvyro kaimo atmosfera, todėl labiau tiks poilsiautojams, ieškantiems ramių atostogų. Didžiausias veiksmas ir pramogos vyksta viešbučiuose. Tačiau norintys vakarėlių visada laukiami už 20 min kelio esančiame Playa de Las Americas kurorte, kuris pasitiks jus su gausybę trankių klubų bei barų. Puerto de Santiago kurortui dar yra tikrai ką nuveikti, kad jis taptų populiariu turistiniu kurortu, tačiau daugumą žavi šio miestelio paprastumas bei natūralumas. Puerto de Santiage nėra gausybės kavinių, barų ar restoranų, dažniau čia pasitaiko užkandinių, kuriose būsite nudžiuginti nedidelių kainų. Paplūdimio ir nedidelio uosto link veda vingiuotos gatvelės. Neseniai kurorte įrengta pasivaikščiojimui skirta alėja, besitęsianti palei pakrantę, uostą ir vedanti Los Gigantes kurorto link. Šiuo metu tai viena populiariausių vietų Puerto de Santiage. Įdomu tai, jog čia rasite žvejybos muziejų. Tiesa, dažniausiai turistai atvyksta pažiūrėti šio pastato, nes jis išsiskiria iš kitų. Į pietus nuo kurorto rasite Masca slėnį, kur galima grožėtis vaizdais į La Gomera ar didingą Teidės ugnikalnio viršūnę. Tokio paties pavadinimo Masca kaimas yra nepaprastai vaizdingas ir jį ypač rekomenduojama aplankyti.

Gran Kanarijos regiono kurortai

 • Maspalomas – didžiausias kurortas Gran Kanarijos pietinėje dalyje. Maspalomas kurortas garsus aukštos klasės viešbučiais bei didžiausiu golfo aikštynu saloje. Smėlėta pakrantė tęsiasi net 17 km. O 400 hektarų kopos sudaro nacionalinį parką. Čia galima tik vaikščioti arba joti kupranugariais. Joks automobilių eismas neleistinas. Būdami netoliese apsilankykite ir Faro de Maspalomas švyturyje. Poilsiautojams čia skirta viskas: vandens sportas, ekskursijos, greitojo maisto restoranai. Kurortas patiks ir pramogų ieškotojams, ir paplūdimių mėgėjams, ir poilsiautojams su šeimomis. Palmitos parkas patiks visiems. Čia akį traukia žaliuojantis palmių slėnis, kuriame daugiau nei 200 paukščių rūšių, kaktusų sodai, drugelių namas, akvariumas ir t.t. Palmitos parkas gali pasigirti įvairiais atrakcionais, kuriems išbandyti prireiktų kelių valandų. Ypač rekomenduojamas šou, kurio metu ereliai, pelėdos ir sakalai sklando ore virš žmonių minios. Taip pat nepraleiskite šou, kurio metu papūgos atlieka nuostabius triukus – piešia, skaičiuoja iki dešimties ar net važiuoja mini dviračiais. Holiday Worlddidžiausias atrakcionų parkas visose Kanarų salose. Neišdildomų įspūdžių čia suteiks 27 metrų aukščio apžvalgos ratas, adrenalinu trykštantys linksmieji kalneliai, smagūs elektriniai automobiliukai ir kiti atrakcionai. Parke taip pat galėsite paplaukioti valtelėmis dirbtiniame ežere, išbandyti spa, boulingo, sporto centrų paslaugas. Net ir naktimis parke virte verda gyvenimas: vyksta įvairūs pasirodymai, baruose groja gyva muzika, šurmuliuoja naktiniai klubai.
 • Puerto Rikas - vienas populiariausių Gran Kanarijos kurortų, skirtų šeimoms, nepaprastai mėgstamas ir vertinamas saulės, auksinių paplūdimių, įspūdingo kraštovaizdžio ir vandens pramogų mylėtojų. Šis kurortas yra įsikūręs slėnio žiotyse, pietinėje salos pakrantėje. Kadaise buvęs mažas žuvininkystės uostas, šiandien Puerto Rikas yra saulėta atostogų vieta, apsupta nuostabios gamtos. Puerto Rikas - daugiausia saulės spindulių sulaukiantis kurortas visoje saloje, todėl čia pasipuošite puikiu įdegiu, o vandens sporto mėgėjai galės išbandyti daugybę šio sporto pramogų. Puerto Rikas turi du paplūdimius, vienas iš jų - pasagos formos Amadores paplūdimys, įvertintas mėlynosios vėliavos titulu. Šiame paplūdimyje rasite daugiau vandens pramogų. Kitas jaukus ir gražus paplūdimys (Puerto Rico) driekiasi iškart šalia pagrindinio pėsčiųjų tako (kur rasite daugybę restoranų, barų, kavinių, parduotuvių, tropinių sodų bei du baseinus) ir yra dievinamas dėl minkšto auksinio smėlio, kurį skalauja ramūs vandenys. Ypač populiarus tarp poilsiautojų, atvykusių su šeimomis, yra netoli Puerto Riko prekybos centro įsikūręs vandens parkas Atlantida, vadinamas barų, parduotuvių, greito maisto bei diskotekų namais. Be to, mažiesiems patiks Angry Birds tematikos nuotykių parkas. Kurorte savo mėgstama veikla galės užsiimti ir golfo mėgėjai.
 • Las Palmas - Gran Kanarijos salos sostinė, didžiausias salyno miestas, turintis 370 tūkst. gyventojų, o taip pat - ir didžiausias Ispanijos uostas. Be to, tai stačiausia pasaulio sala, kurioje dominuoja trys spalvos: mėlyna, žalia ir juoda. Mėlyna – tai salą supantis vandenynas, žalia – gausybė pačių įvairiausių rūšių augalų, juoda – vulkaninės uolienos kraštovaizdyje ir juodo smėlio paplūdimiai. Mieste labai daug turistinės paskirties objektų: viešbučių, restoranų, koncertų salių, naktinių klubų ir paplūdimių. Las Palmo gyvenimas prisotintas įvairiausių kultūrinių renginių, čia ištisus metus vyksta daugybė festivalių ir švenčių. Norint pasinerti į Las Palmas miesto istoriją, pirmiausia reikėtų aplankyti senamiestį, dar vadinamą Vegueta. Būtina aplankyti Kolumbo namą, esantį gražiausioje pirmųjų salos gubernatorių rezidencijoje ir saugantį istorines Kolumbo epochos relikvijas. Kanarų muziejuje atrasite ekspozicijas, kurios atspindi iki ispaniškąjį salų kultūros periodą. Taip pat senamiestyje galima rasti meno galerijas, Centro Atlántico de Arte Moderno's bei Centro de Cultura Contemporánea San Martín. Senamiestyje išvysite daug religinių pastatų, vienas iš jų - įspūdinga Santa Ana katedra. Sakoma, jog Las Palmas yra antras kurortas pasaulyje, kuriame geriausias oras, todėl Marítima alėja kviečia daugumą pasimėgauti nuostabiais orais. Tai viena populiariausių pasivažinėjimų dviračiu, riedlente ar tiesiog pasivaikščiojimo vietų. Ši alėja jungia buvusį žvejų kaimelį San Cristóbal  su  Alcaravaneras paplūdimiu. Visi sutaria, jog žvejų kaimelis - geriausia vieta pasimėgauti maistu, ypač jeigu esate žuvies bei kito jūros maisto mėgėjai. Be to, netoliese rasite pagrindinę apsipirkimų vietą - Trianą.  Sostinėje Las Palmas driekiasi auksinis paplūdimys Las Kanteras. Tai vienas gražiausių miesto paplūdimių visoje Ispanijoje. Beveik 4 km auksinio smėlio ruožą skiria povandeninis rifas, kuris sulaiko bangų mūšas, tačiau neatskiria paplūdimio nuo atvirųjų vandenų.

Fuerteventūros regiono kurortai

 • Antigva – yra viena iš seniausių salos gyvenviečių. Miestas iškilo XVIII a. ir tuo metu tapo Fuerteventuros sostine, tačiau neilgam, tik vieniems metams. Dabar Antigvoje gyvena apie 3 tūkst. gyventojų, o jos plotas užima 250 kv. km. Antigva laikoma miegančiu miestu, tačiau vietiniams gyventojams čia nieko netrūksta: yra mokykla, biblioteka, paštas bei ligoninė, o bažnyčios salė naudojama gyventojų susirinkimams. Pagrindinis Antigvos ekonomikos šaltinis paremtas žemdirbyste ir žuvininkyste, be to, ne maža dalis jaunų žmonių vyksta darbuotis į šalia esantį Caleta de Fuste kurortą. Kurortas populiarius dėl savo turgaus, todėl nepraleiskite progos nusipirkti įvairiausių gėrybių. Už miesto yra įsikūrusi Fuerteventūros televizijos stotis, kuri transliuoja vietines naujienas bei įvykius visoje saloje.  Verta dėmesio Cruz de los Caldos bažnyčia, savo grožiu kurortą puošia jau nuo 1785 m. Dažniausiai jos durys atviros visiems rytais ir kartais dieną. Netoli bažnyčios yra graži miestelio aikštė, kurioje visus metus žydi gėlės.
 • La Oliva - buvęs politinis centras Fuerteventūros saloje nuo ankstyvojo XVII a. iki XIX a. vidurio. Šiandien dar išlikę keletas politinės paskirties pastatų, pavyzdžiui viso rajono miesto aikštė Ayuntamiento. La Olivoje gyvena apie 10 tūkst. žmonių, o miesto plotas užima 356 kv. km. Aplankykite netoliese esančią nedidelę Lobos salą, kuri yra gamtos rezervatas. Ji populiari tarp turistų, kuriuos žavi augalai, gyvūnai bei geologija. Į salą galite patekti iš Corralejo uosto, iš kurio vykdomi pervežimai keltu. Salos kraštovaizdis labai įvairus bei unikalus, be to, išvysite švyturį, didžiulį kraterį, Playa de la Concha lagūną. Miesto centre stovi pagrindinė bažnyčia Parroquiade Nuestra Seiiora de Candelaria. Ši maža, bet jauki bažnyčia turi varpinę, kuri matoma iš toli, o jos durys medinės su smulkiais raižiniais.
 • Pachara - gyvas bei ryškus mažas miestelis, kuriame gyvena nedaug žmonių, nepaisant to, jog miestas svarbus kaip administracinis turizmo centras Jandia pusiasaliui. Miestelį puošia daugybė medžių, krūmų, pievelių, yra gėlo vandens baseinų. Visai netoli Pacharos yra mažas ramus Tuinechė miestelis. 1740 metai buvo svarbūs abiems miesteliams: 37 ūkininkai su 5 muškietais ir įvairiais žemės ūkio padargais kovėsi prieš 50 Anglijos piratų, kurie buvo pasirūpinę geresne artilerija, ginklais bei patrankomis. Mūšis baigėsi Tamacite kalnuose ir visų nuostabai jį laimėjo vietiniai. Mūšio metu žuvo 30 piratų ir tik 5 ūkininkai. Vietiniai pasiėmė piratų patrankas, kurios šiandien pastatytos prie muziejaus, esančio Betankurijoje. Ši scena yra įamžinta San Miguel Arcangel bažnyčioje. Už miesto aikštės yra senas bei nebenaudojamas vandens ratas, o šalia stovi bažnyčios skveras. Nuestra Senora de la Regla bažnyčia yra viena gražiausių visoje saloje. Čia yra daugybė skirtingų motyvų, dekoruojančių spalvingas duris iš akmens.

TRANSPORTAS

Kanarų salose keliauti galite autobusais, taip pat galite rinktis taksi paslaugas. Taksi darbo dieną nuo 6 iki 22 val. kilometro kaina ~0,55 EUR. Naktinis tarifas -  ~0,63 EUR. Taip pat tarp Kanarų salų galima keliauti keltu.

LAUKTUVĖS

Kanarų salose viešinčių turistų populiariausios lauktuvės namiškiams bei draugams – Kanarų salų vynas Malvasia, alyvuogių aliejus, ispaniška keramika, flamenko atributika, kaktusų uogienė, bananų likeris bei kanariečių itin vertinamas palmių medus.